Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Antiszociális/értelmes emberek...

Antiszociális/értelmes emberek - ti hogy kezelitek ezt?

Figyelt kérdés

túl sok silány emberrel találkoztam életemben, ezért antiszociális lettem, és ez engem zavar. vagy inkább az emberek zavarnak, de nem vagyok egoista, tehát bennem is lehet "hiba".


szeretnék valahol hozzám hasonló emberekkel ismerkedni, de mivel antiszociális vagyok, nem szeretek tömegbe járni, és mivel különc vagyok, mások sem igazán kezdeményeznek. (nem mintha eddig sokan tették volna, vagy sokra mentem volna vele)


nem tudom mit tegyek, csak azt, hogy ez zavar, és hogy mit nem akarok.

nem akarom eljátszani, hogy agyatlan optimista vagyok, nem akarok naiv nyitott embert sem alakítani, se bunkó kőszívű embert, tehát nem akarok beállni a sorba.


tulajdonképp a többséggel ellentétben önmagam vagyok, és nem érdekel más emberek véleménye, nem erőltetek dolgokat, és filozofikus alkat vagyok.

annak ellenére hogy ezt egyesek jó dolognak látják/mondják, valójában nagyon is hátráltató dolog.


vannak valahol ilyen emberek? úgy vettem észre, hogy akik ilyenek, többségük maguk is megelégelte már az embereket, ezért nehezen elérhető személy.


2011. szept. 24. 18:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez olyan...izé...kifejezés, hogy "antiszociális", nem? Az sok dolgot takarhat.


Hány éves vagy? Milyen nemű?

2011. szept. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
szia írj privit, bár én optimista vagyok
2011. szept. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

antiszociális itt azt jelenti:

nem társasági ember, elutasítom a legtöbb embert, emberek közt gyakran rosszul érzem magam, az embereket érdemtelennek tartom a kapcsolatra

korom nemem nem publikus

2011. szept. 24. 19:07
 4/13 anonim ***** válasza:

"túl sok silány emberrel találkoztam életemben, ezért antiszociális lettem"

100%, hogy nem ezért lettél.


Ismerkedés: mint mások - társkereső oldalakon. Írd le, hogy milyen vagy és kit keresel. Pár kedvenc témát, hobbit is írj.

2011. szept. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

ha nem ezért akkor miért?


nem párt keresek, hanem ismerkedni szeretnék. nálam a kettő nem ugyanaz.

2011. szept. 24. 20:14
 6/13 anonim ***** válasza:

Társkereső oldalon azt is leírhatod, hogy miért vagy ott, és eszerint is lehet keresni (beszélgetőtárs, stb).


Nézd már meg, mielőtt kapásból elutasítod...

2011. szept. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Én azt hiszem, szolgálhatok magyarázattal, de csak feltételes módban;


A világon minden rossz. Körül lehet nézni. A negatív dolgok irányítják. Ha sokat gondolkozol bizony rájössz erre. És ha filozófikus személyiség vagy, azt jelenti, nem találod az érdeklődési körödet, illetve érzed a sok negatív dolgot magad körül.


Ha engem veszünk, teljes mértékben ilyen személy vagyok, annyi különbséggel, hogy nekem fáj, ha megsértenek, sőt nagyon könnyen megsértődöm; És én élvezni akarom az életet, nem érteni: Ha élvezem jó. Ha megértem, megértem a sok rosszat magam körül. Szerintem ez az kettő életvitel adott, és az utóbbiakból ágazik el az antiszociális, aki azt hiszi már, MINDEN rossz, ezért leszar mindent....

2011. szept. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

nem igazán értem a flegma válaszod, úgy látom csak okoskodni akarsz. ez egyáltalán nem volt hasznos válasz, ennyire nehéz elfogadni?


ennyi erővel bemehetnék a kék osztrigába is, csak ott másképp értelmezik a barát fogalmát. mellesleg regisztráltam már olyan oldalakra, és legtöbben csak belém kötöttek, hogy minek vagyok ott


értékelem az igyekezetet, de elutasítom a válaszod


másik válaszoló:

én inkább úgy látom, hogy a rossz belülről fakad, mert ember nélkül nincs ítélet, viszont én magam is sok rosszat látok a világban, ha nem is minden az.

sajnos már csak ezért sem tudok beállni egyik csoportba sem, mert nem látom mindenben a jót vagy a rosszat, "túl árnyalt a világnézetem" a többséghez képest. ha naiv optimista lennék, nem panaszkodnék, ha világpusztító anarchista, akkor sem, de nem osztom egyik nézetet sem.


azt meg nem igazán értem, miért ne találná valaki az érdeklődési körét csak azért mert szokott gondolkodni

szerintem most magadból indultál ki, engem a többséggel ellentétben sok dolog érdekel, csak nem pont az, ami őket.


az, hogy érzelmileg nem sért az emberek viselkedése "engem" személyesen, ha például kisebb dolgokkal engem céloznak, nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem is érdekel, mit tesznek. mert ha úgy vesszük, például mondhatjuk, hogy személyes sértésnek találom, ha egy állatot élve megnyúznak.

továbbá attól, hogy szeretek megérteni dolgokat, megint nem jelenti hogy nem szeretném élvezni is az életet.


szóval lényegében már ezzel a gondolatmeneteddel is bizonyítottad, hogy nem vagy gondolkodó alkat, vagy ha igen, még nagyon fejletlen a gondolkodásod.

ezek a fajta emberek, mint te, általában magukból indulnak ki, van hogy személyes sérelmeikből, és "logikájuk" az érzelmeiken alapul, és azon, hogyan szeretnék látni a dolgokat.


továbbá már csak azért sem igaz, hogy ez a 2 ember létezik, mert vannak köztük, sőt, többségben pont azok látnak mindent rossznak a világban, akik érzékenyek. hangsúlyozom, attól hogy valaki érzékeny, még lehet gondolkodó ember is.

de ha gondolkodó ember lennél, akkor rájönnél, hogy az érzéketlen emberek nem igazán szoktak a világ rosszaságán búsulni


lényegében ezért értéktelen a válaszod, mert nem is a te fajtádnak címeztem a kérdést, hiszen tudom, hogy ti nem értitek ezt meg, ezért valószínűleg nem is tudtok érdemben válaszolni

mindenesetre értékelem a próbálkozást, csak nem mentem vele semmire

2011. szept. 25. 08:28
 9/13 anonim ***** válasza:

írj légyszi privit és küldj magadról egy képet :D

én olyan vagyok, hogy társaságban mindig egyedül vagyok, de ezt szeretem. nem utálom az embereket, sőt szeretem, de a kommunikációs képességeim annyira rosszak, hogy ha 2-3 embernél több ember van körülöttem magamtól biztos hogy nem szólalok meg, ha kérdeznek is akkor is csak rövid válaszok aztán meg csak nézek ki a fejemből :D de ha csak egy emberrel vagyok és úgy próbál velem beszélni akkor az úgy oké, de akkor sem vagyok egy beszédes típus, neten viszont sokkal inkább :D de akkor sem nagyon kezdeményezek. olvasni vagy mások beszélgetését figyelni jobban szeretem :)

kicsit beteg vagyok, tudom :D de így érzem jól magam, és lehet hogy furcsa de boldog vagyok így. és ettől biztos csak még elmebetegebbnek nézek ki, de sokat mosolygok :)

kicsit lehet hogy pszihopata tudathasadásos vagyok, és a tudományon kívül nem sok minden érdekel :D (de azért csak sikerült ebbe a kategóriába is betévednem)

2011. szept. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"nem akarom eljátszani, hogy agyatlan optimista vagyok, nem akarok naiv nyitott embert sem alakítani, se bunkó kőszívű embert, tehát nem akarok beállni a sorba. "


Akkor ne játssz el senkit talán?! :)


Egyébként nem értem a kérdést, pontosabban nincs is kérdés. Oké, itt vagyok, hasonló beállítottsággal mint te, legalább is így pár sorból amit leírtál, az jött le, de ezzel se sokat tudsz kezdeni. :) Mit szeretnél tudni? Hol találkozhatsz ilyen emberekkel?

2011. szept. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!