Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 37 éves diplomás egyedülálló...

37 éves diplomás egyedülálló anya fél éve nem talál munkát. Csak a közmunka a lehetőség?

Figyelt kérdés

Már 150 helyre biztosan pályáztam fél év alatt, nyelveket beszélek, közgazdász diplomám van. 3 és fél éves gyermekemet egyedül nevelem, anyukám támogat, lakáshitelünk van. Takarítónak, szobalánynak is jelentkeztem ,mégis eddig egyetlen állásinterjúm volt. Ismerőseim nem segítettek eddig, a kerületi polgármesternek is írtam az ügyben, de választ nem kaptam. 3 év gyes után akarok visszatérni dolgozni.

Kapcsolataim nincsenek, így megállás nélkül küldözgetem az önéletrajzokat hirdetés alapján és anélkül cégeknek.

Mostmár a közmunkán gondolkodom...Nem hiszem el, hogy ez az egyetlen lehetőség ma Magyarországon!

Pozitív tapasztalatokat kérek! Nem síránkozni akarok, hanem megoldást találni.



2014. máj. 28. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát pozitivat én sem tudok írni! 40+os nő vagyok, gyerekem sincs, van viszont 2 egyetemi diplomám és angol, német felsőfokú nyelvtudásom. Én 2 éve semmit se találok, 550-nél több helyre küldtem önéletrajzot.

Sajnos takarítónőnek, árufeltöltőnek én is túlképzett vagyok, multihoz öreg (ott 35ig keresnek embert), állami, fővárosi cégekbe, közig-be meg protekció az egyedüli út.

Már én sem tudom mit találjak ki...

2014. máj. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jah igen, vannak még: kkv-k vagy családi kisvállalkozások, ahova rokoni szálakkal lehet bekerülni, vagy zsebbe fizetnek (ha fizet hó végén a vállalkozó)és bejelentés nuku.
2014. máj. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szintén 30 felett, közgazdász diplomával, nyelvvizsgával, semmi ismeretségem, kiscsoportos óvodás gyermekkel sehova nem kellettem gyes közben-után, sok helyre jelentkeztem én is, árufeltöltő, használt ruha válogató stb., egy helyen voltam interjún. Most január óta közmunkán vagyok, ide se volt könnyű bekerülni, de sikerült, szerencsére jó helyen vagyok, jó a munka és a munkatársak. Nem életcélom, közben pályázgatok, de legalább addig is van valami.
2014. máj. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne rémisztgessetek,szintén diplomás vagyok,2nyelvvizsga,2gyerek,nincs segítség,még nem kezdtem el nézelődni mert folyton betegek,de bízok a szerencsémben.Kérdező,webáruház nyitása?
2014. máj. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, hogy megosztottátok a tapasztalataitokat. Én közmunka mellett továbbra is pályázni fogok és bízom! Mindenkinek sok sikert!
2014. máj. 30. 17:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Megoldottátok?
2023. máj. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!