Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit vennétek az óvónőnek...

Mit vennétek az óvónőnek ajándékba, ha ballag a gyereketek?

Figyelt kérdés
Most ballag alányom az oviból,és nem igazán tudom mit vegyek az óvónőnek.Ki mit vett az óvónőnek,dajkának virágon kívül mikor ballagott gyereke az óvodából?
2014. jún. 3. 11:24
 1/6 anonim válasza:

Szia!

Mi közösen vettünk ajándékot a csoport nevében: a három évüket összefoglaló fotókönyv (ez tetszett nekik a legjobban, meg is könnyezték), melynek elején volt egy kis búcsúvers és a csoportnévsor, virág és még kaptak valamit, de már nem emlékszem rá pontosan. A dadusok/óvodavezető virágot, bonbont kapott.

Én személyesen kis apróságként vittem egy kis ékszeres dobozt (üveg, átlátszó, szép színes motívummal), amit teleraktunk finomabbnál finomabb csokikkal, s úgy csomagoltattuk.

2014. jún. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam,hogy együtt kellene venni,de ami csoportunkból 4 en ballagnak és egyik sem szólt,hogy mi lesz...Én ezért úgy gondoltam rájuk nem lehet számítani.És egyedül veszek virágot ami alap és mellé valami apróságot.Köszi a választ.Bár még nemigazán tudom mit vegyek.Valami díszre gondoltam ami maradandó.
2014. jún. 3. 11:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi mindig egy csokor virágot és egy szép doboz bonbont vettünk az óvó néniknek meg a suliban a tanárnőknek is.

Kedves, jelképes gesztus köszönetképp de nem kell túllihegni egy gyerek nevelése így is elég sokba kerül.

Persze manapság elvárják és sajnos már ez is a pénzről szól.


Nem tudom hány óvónéni van meg gondolom az óvoda vezető is de, amit még el tudok képzelni, hogy a szülői közösség összefog - ami ránk nem jellemző de én hiszek a csodákban - és az ovi előtt valahol összejöttök és megdumáljátok, hogy mindenki dob egy kis összeget a közösbe és kitaláltok valamit.


Ha van egy 20 fős csoport akkor fejenként 500-600 ft-ból már van 10000 - 12000 forint, amivel már lehet, mit kezdeni és személyenként legalább olcsóbban kijöttök.

Esetleg egy közértben vagy édesség boltban csináltattok egy kisebb ajándék csomagot. A dajkáknak meg egy szál virág vagy egy szép cserepes -az se drágább de maradandóbb - meg egy desszert.

Esetleg egy ügyesebb kezű anyuka meg tudná csinálni a csomagot.

Manapság a százforintos boltokban is ugyanazokat a dolgokat árulják jóval olcsóbban főleg desszertek, csokoládék, kávék, teák.


Amikor a keresztlányom ballagott a szülők összedobtak egy kis pénzt és az egyik anyuka szépen összerakta a csomagot.

Mivel ismerték az óvónéni ízlését pl. rettenetesen bizsumániás volt - így kapott egy szép bizsu karperecet a szokásos, csoki-kávé-tea-desszert stb. csomag mellé. Plusz egy szép cserepes virág mert tudták, hogy szereti és gyűjti.

A virágot megoldották úgy, hogy az egyik anyuka még idejében dugványozott az otthoni azálea bokorról egy hajtást és mire a ballagásra került a sor már szép kis bokor lett belőle csak egy mutatós cserepet kellett venniük.

Állítólag az óvó néni nagyon örült és minden nagyon tetszett neki a karkötőt azonnal fel is vette.

A dadusok mind egyforma virág és desszert kombót kaptak.

Az igazgató néni vagy óvoda vezető nem tudom ti, hogy hívjátok pl. egy szép selyem kendőt kapott mert ilyet gyakran láttak rajta csinosan elrendezve.


Szóval kukkoljátok az óvónéniket vagy kérdezzétek meg a dadusokat kellő titoktartás mellett:)

2014. jún. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A mi csoportunkban akik alányomat tanították egy óvónő van és egy dajka.A másik csopiba meg 2 ovónő meg 1 dajka.Nekik 1 szál virágot akarok adni mert nem ők tanítottál végül is.A mi óvónőnknek és a dajkánknak viszont csokrot szeretnék és valami ajándékot külön külön.Mint már írtam 4 en ballagnak tőlünk és rájuk nem lehet számítani ilyenekben sajnos....Jövőhéten lesz a ballagás addig majd találok vmit remélem.Köszi a válaszokat :)
2014. jún. 3. 12:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor ebben az esetben inkább egy csokor virág vagy ha szeretik a cserepeset akkor valami aranyos cserepeset adni, amit be lehet szépen egy szép díszes papírba csomagolni, szalaggal átkötni.

Az óvó néninek meg egy szebb, nagyobb desszert.

Vagy papírboltba veszel átlátszó csomagoló papírt és egy kávé, egy desszert, egy minőségibb dobozos szálas tea vagy nem tudom, mit szeret de teszel bele valamit aztán felül összefogod és egy szép szalaggal megkötöd. Lehet kapni egyszerűen összehúzható masnit, vagy csomagdíszt a papírboltokban.

2014. jún. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát lehetséges,hogy a virág mellé lesz vmi desszert és valami apróság.Majd meglátom.De köszi a segítséget! :)
2014. jún. 3. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!