Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire mondanak ellent a...

Mennyire mondanak ellent a keresztény tanok az asztrológiának?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy istenkáromlásnak minősül hinni a horoszkópokban, asztrológiában? Mert úgy tudom, hogy pl a jóslás az erősen annak minősül, mondjuk én hatalmas baromságnak, Budapest TV-s kuruzslásnak tartom az egész asztrológiát. Az utóbbi időben elég szarul mentek a dolgaim, mind a magánéletben, mind pedig egyéb területeken, és kíváncsiságból mindenféle horoszkópot átnézegettem (napi, heti, havi, üzleti, szerelmi, szex, párkapcsolat), és majdnem minden úgy alakult később, ahogy azt olvastam ezekben.

Csak én már hiszek valamiben, és ha a vallás tiltja a horoszkópot, akkor le kell róla mondani.



2014. jún. 5. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, istenkáromlásnak minősül asztrológiát végezni. Hinni benne persze nem, hiszen Herr Gottnak ezt csinálni privilégium.


Lev.19.30: Ne menjetek ígézőkhöz, és a jövendőmondókat ne tudakozzátok, hogy magatokat azokkal megfertőztessétek. Én vagyok az Úr, a ti Istenetek.


Deu 18.10-12:

"Ne találtassék te közötted, aki az ő fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló; Se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozó, se titok-fejtő, se halottidéző; Mert mind útálja az Úr, aki ezeket míveli, és ez ilyen útálatosságokért űzi ki őket az Úr, a te Istened te előled."

2014. jún. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
52%
Az Isten, hogy utálhat bárkit és bármit is?? Hagyjuk már.. ha már hisztek Istenben, legalább hülyeséget ne gondoljatok.
2014. okt. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Barátom... Ezek szerint Isten tűrje el a káromlást is? Mert a te elméleted szerint ez várható el.
2014. okt. 19. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!