Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pontosan milyen anyagtól...

Pontosan milyen anyagtól pusztult ki a fenyőerdő?

Figyelt kérdés
Csernobilról érdeklődnék. Tudom, hogy volt ott radioaktív jód, cézium, ólom, grafit meg minden, de végül is melyik hat annyira drasztikusan a fákra? Még ma is hiányos azon a folton a google térkép.
2014. jún. 7. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem egy anyagtól pusztult ki. Több tényező egymásra hatása és összhatása eredményezi mindig egy ökoszisztéma jelen esetben az erdő kipisztilasat. angol nyelvű anyagokban se talaltal erre leirast?
2014. jún. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

olvasgattam angolul (1-es vagyok): simán a sugarzastol pusztultak el a fak (is): az ionizalo sugarzas ugyanis megvaltoztatja a sejteken belul az enzimeket. a feherjeket es a dns-t is...gyakorlatilag szetbombazta a sugarzas a sejtmukodest (is).

Pl az erdei fenyo kifejezetten erzekeny a sugarzasra (valoszinuleg mas fenyifajok is) es az egyebkent kicsinek szamito 40 ram-os sugarzastol is elpusztul.

Az erdo amirol kerdezel a red forest (voros erdo, az elhalt fak rozsdabarna szine utan), ami beleesett a legerosebb sugarzast kapott zonaba, igy nem kell csodalkozni ha meg most is sugaroz es pl. a sok elhalt fa helyen a sugarzastol szetment fenyomagokbol nem is nagyon lesz uj erdo...

2014. jún. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Napalm...
2014. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!