Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Split kíma kültéri egységét...

Split kíma kültéri egységét ha telibe süti a nap nem működik a klíma, miért?

Figyelt kérdés

Van egy no name split klímánk, aminek a kültéri egységét a nap telibe süt nem működik. Ahogy árnyékba kerül kb.17 óra felé akkor működik.

Én a kompresszorra gondolok, hogy megnő benne a nyomás és azért nem megy, vagy nem tudom. Örülnék ha valaki tudja mit lehet vele csinálni. Egyébként ezt kb. 2 éve csinálja.

Köszönöm.



2014. jún. 10. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Annak a kültéri egységnek kellene lehűteni a hűtőközeget amivel a klíma működik. Na most ha azt telibe süti a nap, akkor nem tud végbemenni benne a kívánt fizikai folyamat ( gáz halmazállpotból le kéne csapónia folyadékká) Ha nem volt mostanában tisztítva a kültéri egység akkor tele lehet már porral, nyárfaszösszel, akármivel, ez pedig tovább rontja a működés feltételeit. Mindenképpen hívni kéne egy szakembert aki ezt megcsinálja és esetleg tud valami megoldást erre a problémára ott a helyszínen.
2014. jún. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 swensi válasza:
100%

Csatlakoznék az előttem szólóhoz. Feltételezhetően a kompresszorban lévő hőkioló túlmelegedés következtében letiltja a kompresszort, és miután lehült és a környezeti hőmérséklet is alacsonyabb így ekkor el tud indulni a klíma.

A kültéri egységet is rendszeresen tisztítani, kell, függetlenül adtól, hogy mennyit használtad. Éves szinten annyi koszt nyárfa szöszt össze tud szedni, hogy bár szemlátomást tiszta a valójában eltömődött a kondenzátor egység és ennek következtében nem tud megfelelő hűtőkör kialakulni.

2014. szept. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!