Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mivel büntetnek? Mit kaphatok?

Rapidio kérdése:

Mivel büntetnek? Mit kaphatok?

Figyelt kérdés

Bele kevertek egy ügybe.. röviden : feltettek netre cuccokat amit előre utalás után kaptak meg . (soha sem kapták meg)

És ebből egy szép összeg kerekedett ki....

Az én számlaszámom volt megadva...

Ha elitélnek mit kaphatok a legrosszabb esetben??

A baj az h NEM KAPTAM LEVELET HOGY MIKOR LESZ A TÁRGYALÁS.. ÉS MEG VOLT NÉLKÜLEM!!

Ebből nagy baj lehet??



2014. jún. 11. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
KAMU!
2014. jún. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tűnt fel neked hogy ismeretlenektől jön a pénz a számládra? Na meg honnan tudták a bankszámlaszámod?

Nem úgy tűnik mint ha nem te követted volna el a csalást...

2014. jún. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tudjatok h mit lehet kapni vagy nem?

A kerdesre osszpontositsatok plzz

2014. jún. 11. 22:34
 4/9 A kérdező kommentje:
Hosszu lenne ezt elmagyarazni de ne iteljetek el.. Artatlan vagyok es most a legfontosabb az h tudjam mit kell tennem
2014. jún. 11. 22:35
 5/9 anonim ***** válasza:

373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.

(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a csalás kisebb kárt okoz, vagy

b) a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó csalást

ba) bűnszövetségben,

bb) közveszély színhelyén,

bc) üzletszerűen,

bd) jótékony célú adománygyűjtést színlelve

követik el.

(3) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a csalás nagyobb kárt okoz, vagy

b) a kisebb kárt okozó csalást a (2) bekezdés ba)-bc) pontjában meghatározott valamely módon követik el.

(4) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a csalás jelentős kárt okoz,

b) a nagyobb kárt okozó csalást a (2) bekezdés ba)-bc) pontjában meghatározott valamely módon követik el, vagy

c) a csalást a bűncselekmény felismerésére vagy elhárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére követik el.

(5) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a csalás különösen nagy kárt okoz, vagy

b) a jelentős kárt okozó csalást a (2) bekezdés ba)-bc) pontjában meghatározott valamely módon követik el.

(6) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a csalás különösen jelentős kárt okoz, vagy

b) a különösen nagy kárt okozó csalást a (2) bekezdés ba)-bc) pontjában meg határozott valamely módon követi kel.

(7) E § alkalmazása szempontjából kárnak kell tekinteni az igénybe vett szolgáltatás meg nem fizetett ellenértékét is.


IP cím alapján ki lehet deríteni ki adta fel a hirdetést vagy ki küldte el a bankszámlaszámod, bár ez hosszú folyamat és bírói végzés kell hozzá.

Ja és vedd hozzá, hogy nem utaltad vissza a pénzt:


325. § (1) Aki a talált idegen dolgot eltulajdonítja, avagy nyolc nap alatt a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, úgyszintén aki a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja vagy nyolc nap alatt vissza nem adja, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


Ez elég életszerűtlen, hogy valaki megadja a bankszámlaszámod, neked nem tűnik fel a pénz a számládon vagy el is költöd.

2014. jún. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*A második (325§) csak akkor vonatkozik rád, ha kiderül hogy nem te követted el a csalást.
2014. jún. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tehát ha bebizonyítom h ártatlan vagyok és hajlandó vagyok megtéríteni a kárt, akkor nem megyek börtönbe?

És azzal mivan ha nem jelentem meg a bíróságon mert nem érkezett meg az idézés?

2014. jún. 11. 23:19
 8/9 anonim ***** válasza:

" tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja vagy nyolc nap alatt vissza nem adja"

Erről már lekéstél, ha bíróságon van az ügy. Az idézést tudtommal ajánlottan küldik, azt látják hogy nem vetted át. De ez lényegtelen, a bírónál -1 pont.

Mekkora összeg?

2014. jún. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ha jól emlékszem kb 6-700k

De én mondtam h ha kell egyedül megtérítem hiába nem tudtam miről van szó! Amint minden ok le írom részletesem h hogyan történt minden!

2014. jún. 11. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!