Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez milyen kő vagy ásvány vagy...

Ez milyen kő vagy ásvány vagy mi lehet? (képet csatolok lentebb)

Figyelt kérdés

Nem tudtam ,milyen kategóriába kéne feltennem ezt a kérdést,ezért írtam az egyéb kérdésekhez. Pár napja kirándultunk a barátommal az erdőben és ezeket a köveket találtam az erdőben,régi kisvasút útvonalán,tehát a sínek mentén... de nagyon sok volt még,csak én egy ezt a párat hoztam el. Elképzelésem sincs, mik lehetnek ezek. Ha valaki tudja kérem segítsen nagyon fontos lenne! Előre is köszönöm! A képeket csatolom:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2014. jún. 12. 13:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Csak tipp lenne, hogy kalcedon. A képen látható törése is megfelelne ennek, de nem vagyok nagy szakértő, úgyhogy tényleg csak tipp. Nem tudom, hol találtad, de kalcedonra akkor van esélyed, ha vulkáni eredetű hegyen jártatok. (pl. Északi-khg. - Zemplén?)
2014. jún. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!