Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes lenne-e magyartanárnak...

Érdemes lenne-e magyartanárnak mennem?

Figyelt kérdés

Szűk egy év múlva érettségi, és mostanság egyre inkább gondolok arra, hogy egy pedagógusképző fősulit kéne választanom, hogy ott tanuljak tovább. Magyar nyelv és irodalom szakos tanári képzésre gondoltam, ami mellé esetleg felvehetném még az angolt vagy a rajzot. Két évet jártam egy művészeti gimnáziumba, de feladtam az egészet, és eljöttem onnan részben azért, mert elegem lett, részben pedig mert megbuktattak matematikából, és a pótvizsgán is elkaszáltak. Ezeket azért mondtam el, mert valószínűleg számítanak, ha tovább tanulok, és hogy ezt figyelembe véve tudjatok tanácsot adni. Mivel a magyart, az angolt és a rajzot (esetleg plusz a művtöri) említettem, értelemszerűen ezekből vagyok a legjobb, és őszintén szólva kiakaszt, ha egy helyesírási hibát látok meg valahol, és muszáj, hogy kijavítsam :D Ez némileg tükrözheti az elhivatottságomat, és bírnám is idegekkel :D

Most 2014 van, a jelenlegi viszonyok mellett szerintetek mennyire érdemes magyartanárnak menni? Gondolok itt a fizetésre, és arra, hogy mennyire kapnak egy magyar szakos után az iskolák, plusz az angol és a művészeti szakok közül melyiknek lehet több jövője? Tanácsok és támpontok után érdeklődöm tőletek/önöktől.



#továbbtanulás #magyar tanár #érdemes lenne-e?
2014. jún. 15. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van mellette jol fizeto masodallasod es/vagy csaladi vagyonotok, igen. Amugy a lelkesedesed dicserendo (nem lehet elegge dicserni), csak hat a valosag...
2014. jún. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Művészeti szakos tanárt csak pár iskola fog keresni, ellenben általános szakos tanár (pl angol) van sok.


Anyagilag nem éri meg. Sem most, sem az előző 50 évben. Akkor menj el tanárnak, ha tényleg teljes éneddel ezt akarod.

2014. jún. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem. Másnál egy helyesírási hiba is idegesít, de ha a Te hibádról van szó, akkor megbukTATTAK, és nem megBUKTAM, vagyis ne ismered el. Ez nem éppen jó attitűd egy tanár számára, még ha sok ilyen is fordul elő.
2014. jún. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem. Borzalmas mondatokat írsz. "Lenne-e" Ez meg mi?

"Szűk egy év múlva érettségi, és mostanság egyre inkább gondolok arra, hogy egy pedagógusképző fősulit kéne választanom, hogy ott tanuljak tovább."

Szűk egy év múlva (jövőre?) érettségizem. Mostanság stílustalan. Aki magyartanár szeretne lenne, az ne írjon ne gügyögjön (fősuli). Kéne létező szó, de nem csinos.

Hogy tanuljak tovább? Nem inkább hogyan?

Központozásról még nem hallottál? Írásjelek a mondatok végén? Bírnám. Én nem bírom.

2014. jún. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Nem ismerlek se Téged, se a kérdezőt, szóval nem bántásból, de most nem gondolom, hogy igazad van. Én nem azt mondom, hogy nyelvhelyességileg és a helyesírást tekintve minden úgy tökéletes, ahogy azt a kérdező megfogalmazta, megírta, de szerintem egyáltalán nem vétett olyan súlyos hibákat, amik miatt sürgősen le kéne beszélni őt a tanári pályáról, vagy ami miatt alkalmatlan lenne rá. A lenne-e alak - lehet furcsán hangzik, tényleg nem a legszebb, de - helyes. (Szívesen bevezetlek egyébként a leíró nyelvészet és a nyelvi babonák izgalmas világába, ha szeretnéd. ;))Az említett központozás is rendben van. Egy-két dolog van csak, ami nem tökéletes, de egyik sem nevezhető ijesztő hibának. Ha valaki kérdez valamit, miért kell - a téma szempontjból - teljesen irreleváns gondolatok mentén támadni? Nem bántani akarlak, csak nem értem, tényleg.:/
2015. febr. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!