Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Árvasági pótlékot hogyan...

Árvasági pótlékot hogyan kaphatom meg?

Figyelt kérdés

25 éves / f vagyok.


Papíron 1996 óta nevelkedtem nevelőotthonban és édesapám kb 1995 ben meghalt.


Családi pótlékon kívül nem kaptam semmit , 19 éves koromig voltam állami gondozott és a húgom (19 tanul) meg az öcsém (17 tanul) kapják a teljes árvasági pótlékot úgy hogy az apjuk nekik is meghalt (2008 ban) és az édesanyánk meg 100% rokkant ezért. ők édestestvérek Mi féltestvérek vagyunk más apától.



Hogyan kaphatnám meg visszamenőleg ezt a pénzt ami igazából jogilag járna? Mit tehetek , hova kell fordulnom?



Válaszokat előre is köszönöm.!!!



2014. jún. 17. 14:01
 1/1 anonim válasza:
Az árvasági pótlék csak tanulóknak jár.Kell hozzá iskola látogatási papir is.Akkor amikor meghalt az apa akkor kellett volna intézkedni a gyámhatóságnak,mert Ő volt az ideiglenes gyám ,hogy járjon.Általában ezek nem sokat törödnek az ilyesmivel.Ott kellene előszöt reklamálni.Visszamenőleg semmi remény.Vagy valaki nem vette fel,csak hallgatott róla!
2014. jún. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!