Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kaphatom meg a Szent...

Hogyan kaphatom meg a Szent lelket?

Figyelt kérdés

Van egy betegségem (mentális) és azt hallottam hogy a Szent lélek megkapásakor van esély rá hogy elmúlik. De ha nem is múlik el, jobban tudom magam érezni.

Próbálkoztam már imádkozni, de nem sikerült eddig még megkapnom. Mit tehetnék még? Még közösségbe is elmentem, de ott sem sikertül - megjegyzem nem is tetszett, hogy a többiek nyelveken beszélnek körülöttem, kicsit félelmetesnek tűnik. Szóval inkább itthon szeretném megkapni, azt mondják így is sikerülhet. De mit tehetnék még? Tippek?



2014. jún. 18. 19:26
 1/2 Matt Robin válasza:

Kedves Kérdező!

Természetesen lehet otthon is megkapni a Szent Lelket. Én magam is otthon, esti ima közben kaptam Szent Lelket és el kezdtem nyelveken szólni. Több embert ismerek aki így egy meghitt imában feltöltődött Isten erejével.

Van akinek ijesztő első hallásra, hogy mások szólnak nyelveken körülette. Ha már megkapta a Szent Lelket, nem ijesztő, hanem építő és nyugtató lesz.


Isten akar adni a Szent Lelket:

Lukács 11,9. Én is mondom néktek: Kérjetek és megadatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.

10. Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetõnek megnyittatik.

11. Melyik atya pedig az közületek, a kitõl a fia kenyeret kér, [és] õ talán követ ád néki? vagy ha halat, vajjon a hal helyett kígyót ád-é néki?

12. Avagy ha tojást kér, vajjon skorpiót ád-é néki?

13. Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok Szent Lelket azoknak, a kik tõle kérik.


Nincs olyan ember aki méltó rá. "Mert mindnyájan vétkeztek, és szűkölködnek az Isten dicsősége nélkül" (Rom 3,23.) Isten mindenkinek szemrehányás nélkül adja (Jakab 1,5.). A legrosszabb, leggyarlóbb emberért is halt meg Krisztus.


Abban az áldott helyzetben vagyok, hogy számtalan emberrel imádkozhattam az évek során akiket Isten feltöltött Szent Lélekkel. Mindenkinél más, mivel mindenkinek más a háttere és személysége. De az Úr egy és egy a tapasztalat, mindenki szólt nyelveken mint a korai egyházban is (Ap.csel. 2,4. 10,44-46. 19,1-6.


Imádkozzon őszinté szívvel. Bánja meg a bűneit és adjon hálát Istennek a Jézus bűnbocsátó áldozatáért. Az új és örök életért amit ad. Van aki csak halleluját mond, van aki dicséretet mond, van aki kéri a Szent Lelket saját szavaival. De amikor érzi Isten ereje kopogni a szívén, amikor át Isten Lelke akarja venni az irányítást a nyelvén, engedje meg neki. Feltölt és új szívet ad.


Jel. 3,20. Ímé az ajtó elõtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és õ én velem.


Kissé hosszú lett. Remélem tudtam segíteni.

2014. jún. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Inkább egy pszichológustól vagy pszichiátertől kérj segítséget!
2014. jún. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!