Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék jövőre egy erős...

Szeretnék jövőre egy erős gimnáziumba menni. Megvannak az esélyeim vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés
Ötödikben minden ötös volt, kivéve négy tantárgy nem: matek, technika, természetismeret. Hatodikban rontottam: négyes lett még ezek mellé a történelem és hármas a természetismeret. Idén végképp elhanyagoltam a tanulást: hármas matek, a többi négyes-ötös. Matektanárom azt mondta, hogy nem ez számít, hanem a felvételi. (Emelet matekos vagyok, és mellettem szinte az összes emeltes hármas lett.) Emelet angolra szeretnék menni egy erős gimibe. Viszont angoltanárom azt mondja, van esélyem, de matek hármassal felejtsem el. Tudom, hogy képes lennék kijavítani jövőre, és ki is szeretném. Már most csinálgatom a felvételi gyakorlókat, meg naponta egy-egy matek faladatlap. A négyeseket (nagyon sok van sajnos) könnyebb lesz kijavítani, mert mind-mind könnyű tantárgy. (Töri, magyar). Szóval az lenne a kérdésem, ha én kijavítanám jövőre a négyeseket ötösre, és a hármast négyesre, akkor lenne esélyem egy erős gimibe, annak ellenére, hogy idén elrontottam?

2014. jún. 22. 00:14
 1/9 A kérdező kommentje:
*három tantárgy nem
2014. jún. 22. 00:45
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha kijavítod igen :) De mi az, hogy "Emelet matek" meg "emelet angol"? az nem Emelt matek, emelt angol..? :)
2014. jún. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :) Áh, atyám. :) Telefonról pötyögtem be az egész szöveget, úgy látszik neki jobban tetszett az emelet változat. :D
2014. jún. 22. 00:50
 4/9 anonim válasza:

Adnék pár tanácsot:A felvételi eljárás során szerezhető maximális pontszám 200 pont, a következő

megoszlásban:

Matematika írásbeli 50 pont

Olvasás szövegértés írásbeli 50 pont

Hozott pontok 50 pont

Szóbeli vizsga 50 pont ( ez nem minden gimiben van így, de általánosságban ez van) Tehát nem nagyon számít bele különösebben a hozott pontokból a matek.,főleg ha angolosba mész. Megmutatnám az angol tagozatos szóbeli felvételit:



A) Personalparticulars

1. name (shortname)

2. familybackground (brothers, sisters)

3. profession of familymembers

4. age (date/place of birth)

B) Relationships, appearance, character

5. gettingonwithfamilymembers

6. friends, classmates (time out)

7. looks (clothes, fashion)

8. personality (strong/weakpoints)

C) Daily routine

9. onweekdays (routinetasksinthemorning/evening/afternoon)

10. atweekends (differencesfromweekdays)

11. atschool/ athome (going out, watching TV, surfing the Net)

12. free-timeactivities (sports and games, hobbies)

D) Housing, householdchores

13. address, neighbourhood (gettingtoschool, publictransport)

14. rooms and furnishings (description of thehome, activitiesconnected)

15. housework (individualresponsibilities)

16. cooking and meals (eatinghabits)

E) Holidays, travelling, weather

17. summer/winterholiday (latestexperience)

18. familyoccasions (birthdays, Christmas, Easter…)

19. holidaysin Hungary/abroad (differences of climate)

20. travelling (bytrain/car/coachorplane)

Angol nyelv

szóbeli felvételi vizsga értékelésének szempontjai

(angol nyelv tagozat)

A felvételi bizottságok 3 főből állnak..

Az elbeszélgetések az előre elkészített kérdéssorok alapján történnek és 10 percig tartanak.

A szóbeli meghallgatáson szerezhető legmagasabb pontszám 50 pont.

A felvételi eljárás során szerezhető maximális pontszám 200 pont, a következő

megoszlásban:

Matematika írásbeli 50 pont

Olvasás szövegértés írásbeli 50 pont

Hozott pontok 50 pont

Szóbeli vizsga 50 pont


Ezek a témakörök!!!!!!!!!! Látsz benne matekot?????? NEM, bár, csak úgy általánosságban megjegyezném, hogy lehet hogy magyar szóbeli is van, erről nem tudok sokat:)

Ez csak egy egyszerű példa, nem muszáj elolvasnod, csak meg akartam mutatni, hogy nincs mitől félni. Összefoglalva: a hozott pontjaid annyit tesznek hogy 7. végén és 8. félévnél milyen jegyeid vannak. 50-ből neked biztos lesz 35 legalább, de azért próbálj meg javítani.

Ami a szóbelit illeti ha angol tagozatra mész, vagy akár emelt angolra is, akkor nem hinném hogy olyan komolyan belekérdeznek a matekba, az írásbeli pedig biztosra veszem, hogy , megoldod, hiszen már 7. nyarán is ezzel foglalkozol, előre is drukkolok.

2014. jún. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Ha valakinek nem tetszik a válaszom, vagy úgy érzi elég tudatlan vagyok a témában azt nyugodtan írja le, én vagyok az előző válaszadó, bárki leírhatja ha hülyeséget írtam le, csak ne torkoljon le.
2014. jún. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél. :)
2014. jún. 22. 10:35
 7/9 anonim válasza:
Lol hát szakadok: "négy tantárgy nem: matek, technika, természetismeret."
2016. ápr. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Három dologgal van igazán bajod: nyelvtanval és matekval
2016. ápr. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Lassan 2 éves kérdésen viccelődni, - ami után mellesleg kijavítottam magam - irtó poénos :)

De a komoly magyar és matek problémáimmal csak összedobtam egy 80 pontos felvételit akkor. :)

2016. ápr. 21. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!