Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az emberek miért nézik le az...

Az emberek miért nézik le az otakukat és az emo-kat? Ha elmegyek sétálni, az utcán úgy néznek rám, mint ha én lennék a sátán.

Figyelt kérdés
Miért hiszi azt mindenki, hogy sátánisták, az ördög követői vagyunk? Amikor animès cuccokban sètálok, úgy nèznek rám, mint valami psychopata emberre. Miért van az, hogy lenéznek minket? Hogy eltávolodnak az ilyen emberektől?

2014. jún. 25. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:

De mert "otaku" vagy azért nem kell minden nap cosplayezni mert ez nem japán itt még az emberek nem nagyon szoktak hozzá és lehet, hogy inkább csak érdekesnek talålják. Cosplay inkåbb Conra való.


Ps.Az otaku azt jelenti, hogy valaki a való világtól teljesen elzárkózik és csak a játékok/animék világában él. Én is nagyon szeretem az animéket de nem vagyok otaku és gondolom, hogy te sem...

2014. jún. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem vettem észre hogy lenéznék az animéseket, inkább furcsán néznek rájuk, mivel szokatlan. Van akinek tetszik, van aki nem érti mi ez, van aki hülyének néz mert animét sem látott életében. Az emo meg teljesen más, róluk mindenféle téves dolgokat hisznek, azért nézik le őket általában.
2014. jún. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ezt nem úgy értettem, hogy minden nap cp-ben járkálok az utcán. Hanem felveszek néhány apróságot (pl. Kunai-s kulcstartó a táskámon, Naruto-s Baseballsapka, SnK-s póló, stb.).

Tudom, hogy magyarország nem Japán, de azért ez baromi sz@r, hogy mikor kilépsz a házból, akkor mindenki undorodva néz rám.

2014. jún. 26. 01:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért mert sajnos sok a buta, tudatlan ember a Földön. Gondolj erre úgy, hogy te vagy a normális, és neked kell megérteni őket. Hidd el, nehezebb dolgod lesz mint hinnéd, főleg hogyha valaki olyannak kezdesz el vitázni, aki méghozzá makacs is.


Ha érdekel barátnőm érettségi témája (társadalom ismeret), a szimbólumok jelentésén alapult. Ha tudnád hogy az utcán megkérdezettek nagy része nem tudta megkülönböztetni a a fölfelé álló pentagrammát illetve a lefelé állót, ami viszont a "sátán" szimbóluma.


Ugyen ez a helyzet az anime kedvelőkkel és az emosokkal is. Azért mert másképp öltözködsz még nem neked van bajod, csak ezt akarják veled elhitetni (az állatoknál és van csorda ösztön...).


Első kommentelőnek:

Japánban sem elfogadott ha valaki otaku, mert hát ez egyik országban sem az. Animéket persze, majdnem mindenki néz, de ha valaki jobban beleássa magát akkor azt ugyan úgy, sőt még néha jobban is lenézik mint itthon. Itthon ha emiatt valakit kiközösítenek, hát majd túl lesz rajta. Japánban nem áll meg a dolog a "csesztetésnél", ott sokkal tovább mennek...

2014. jún. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónak igaza van: otakunak lenni sehol sem elfogadott. Én úgy tudom, Japánban kifejezetten sértő, ha valakit otaku-nak nevezel.


Én tinédzserkorom óta otaku vagyok (nem csak animék terén, sajnos), de rám senki nem nézett még furán. Hordok animés ill. egyéb fandomokat képviselő kitűzőket a táskámon, de semmi általad leírttal nem találkoztam még (még akkor sem, amikor anno pink hajam volt meg hasonlók). Még akkor sem kapok túl sok megjegyzést vagy furcsa tekintetet, amikor teljes cosplayben megyek el a conig meg onnan haza.


Egyébként ne csüggedj el, manapság az emberek alapból rondán néznek mindenkire. Mindenkin találnak kivetnivalót: túl kihívó az öltözéke, túl igénytelen, túl darkos, túl gyerekes, ilyen-olyan, stb... Mindig lesznek csúnyán néző emberek, de nem kell velük törődni, ennyi. :3

2014. jún. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Malatinszky Martin válasza:
0%
vannak sátánista Emo-k is...(pl én) de ezt leszámítva nem kéne minket lenézni >~<
2014. jún. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ewii08 válasza:
Nem tom én emo vagyok csaj 11 éves és engem is lenéznek!
2014. júl. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

otakukról nincs tapasztalatom, de az emokat szerintem azért mert általában fekete ruhákat hordanak és köztudottan "üvöltős,hörgős" zenéket hallgatnak. tök mindegy hogy ez nem mindig így van az embereknek ennyi épp elég.

nem ismernek valamit ezért elítélik azt.

ILYEN SZ@R A TÁRSADALMUNK. :/

2014. júl. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem ne nevezd magad otakunak mert az alapból egy negatív szó. otaku nem egyenlő anime rajongó. az otaku szót a beteges rajongókra használják akiknek nincs is más az életükben mint a rajongásuk tárgya (a szobája minden szegletében vannak anime plakátok, figurák, folyton az animéken jár az agya, mióta rajong értük szinte csak fanokkal tölti az idejét, vagy ki sem mozdul és éjel-nappal animéket néz stb.). amúgy meg úgy néznek a cosplay-es emberekre mint ahogy te néznél egy emberre aki snoopy jelmezben sétál az utcán.

az emokat meg nem tudom mért nézik le. az is csak egy stílus (vagy életérzés? nem tudom minek nevezitek) talán csak félnek mert azt hiszik hogy nem vagytok kedvesek

2014. júl. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Rám is furcsán szoktak nézni.Van pár animés pulcsim és pólóm+egyéb kis apróságok.Egyszer barátnőmmel sétáltunk(ő is animésXD)Rajtam egy Hellsing-es póló volt,meg a táskámon pár kulcstartó meg egy Attack On Titan karkötő.Barátnőm is feketében van minden nap.Akkor rajta természetesen fekete volt (rajtam is:P)és egy Umbreon-os sapkát vett fel.Kb.így néz ki

[link]


Egy kicsit zavaró volt,hogy mindenki végignézett rajtunk.Talán inkább szomorú,de érthető a reakciójuk.Ne foglalkozz velük.Nem tudják mi a jó :D

2016. nov. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!