Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szükségem lenne a segítségetek...

Szükségem lenne a segítségetekre! Arról lenne szó, hogy szeretnék majd nyelvvizsgázni, és örülnék neki, hogyha minél többen írnátok személyes véleményeket, tapasztalatokat a vizsga menetéről. Hogy egyáltalán hogy mennek? Csak te vagy e bent? Stb.

Figyelt kérdés
Pl. hogy kinek milyen rész volt a legnehezebb,hogyan készült fel rá,járt e tanárhoz?Előre is köszönöm!

2014. jún. 26. 12:25
 1/3 anonim válasza:

Szia,


Én a BME nyelvvizsgaközpontban tettem le idén a középfokú nyelvvizsgát angolból. Ha jól emlékszem akkor március végén volt az írásbeli szombaton és a következő héten kedden vagy szerdán a szóbeli. Az írásbelin egy nagy teremben voltunk, azt hiszem 2 hely kihagyással ültünk. A magnóhallgatással kezdtünk, ez kb 15-20 perc volt. Utána jött egy nagyobb szünet és kezdődött az írásbeli. Nagyon kedvesek voltak, segítőkészek a felügyelő tanárok. Írásbeli alatt végig lehetett szótárt használni.


Én személy szerint nem éreztem nehéznek a feladatokat. Szerintem akinek sikerült a középszintű érettségi, annak ez is menni fog. (Most nem a kettes érettségire gondolok, hanem a 80+ százalékra azért).


A szóbelin nagyon izgultam. Az első kérdésre konkrétan leblokkoltam, de utána szépen megnyugodtam és a végére már egészen jól ment. A szóbeli vizsgán én voltam egyedül, meg két vizsgáztató. Az egyikük kérdezgetett, a másik pedig végig csendben jegyzetelt.


Nem jártam tanárhoz, teljesen egyedül készültem fel rá otthon. Csak a nyelvvizsgaközpont saját példafeladatkönyvéből gyakoroltam, meg korábbi érettségi feladatokat csináltam meg.


Én a szóbelit éreztem a legnagyobb kihívásnak, az írásbelit egyáltalán nem.


24N

2014. jún. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat,nagyon hasznos volt...Bizalmat öntöttél belém,hogy ha nem járok tanárhoz akkor is meg lehet csinálni!Gratulálok,hogy sikeresen megszerezted,remélem,hogy nekem is sikerülni fog jövőre!Az a baj,hogy az iskolai tanárom szerint nagyon jó vagyok,de amikor volt ilyen próba nyelvvizsga,akkor viszont nem sikerült...És így most nem tudom,hogy készen állok-e rá... :( Viszont,ha nem haragszol,akkor én is kipróbálom,azt a taktikádat,hogy érettségi feladatokat töltök ki... :)
2014. jún. 28. 09:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Én még csak spanyolból nyelvvizsgáztam, más nyelvből nem. Egyedül kezdtem tanulni a nyelvet netről, soha nem jártam tanárhoz, és feladatlapokat se nagyon csináltam, viszont van egy dél-amerikai ismerősöm, vele gyakoroltam főleg, ami abból állt, hogy beszélgettünk, hallás után leírtam, amit mondott, olvasgattam cikkeket és kitárgyaltuk a tartalmukat stb. és közben mindig kijavította a nyelvtani hibáimat. Kb. 6 hónapig foglalkoztam vele összesen suli mellett, tehát nem annyira intenzíven, utána elmentem középfokú Origo nyelvvizsgára, és simán meglett. A legnehezebb rész a hallás utáni szövegértés volt, mert nagyon pocsék minőségű volt a hangfelvétel, még magyarul is nehezemre esett volna megérteni. Plusz attól féltem, hogy ugye én nagyrészt a dél-amerikai spanyolt ismerem, és hogy ez gondot fog okozni. Szerencsére nem okozott, egyszer használtam olyan szót a szóbelin, amit nem értett meg a vizsgáztató, de elmagyaráztam neki, hogy mit jelent, és hogy ezt Chilében így használják. Én amúgy vidéki vagyok, és itt nálunk csak az írásbeli volt megtartva. Egy egyetemi előadóban voltunk mindannyian, nem is csak spanyolosok, hanem minden nyelvből. A hallás utánihoz és a szóbelihez már Pestre kellett utazni, és ott már csak a spanyolosok voltak egy teremben. Szóbelin meg egyesével hívtak be, rajtam kívül csak a 2 vizsgáztató volt bent, egy magyar és egy spanyol anyanyelvű.
2014. aug. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!