Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha ütőfegyverrel vernek meg...

Ha ütőfegyverrel vernek meg valakit (pl:boxer, vipera stb. ) és elkapják akkor súlyosabb büntetést kapnak, és ha igen mennyivel?

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha az illető roma,akkor nem kap semmit..k.va élet..nemrég vertek agyon egy srácot itt,ahol lakom, és sem a neten,sem a tv-ben,sem az újságban nem hallottam róla. És tudom ki tette, csak nem mernék dumálni,mert a tesómat is majdnem megkéselte. Ennyit erről.

Amúgy szerintem többet kapsz, mert durvábba lehet bántani vele egy embert. és akkor már brutális" erőszak, netán ha rosszul sül el, bele is halhat. Az itt agyonvert srác is "csak" egy nagyot kapott viperával, és beszakadtak az agykamrái, kómába esett, 2 napra rá meghalt. Óvatosan bánj vele, de nem ajánlom.

2010. jan. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

viszont ha egy romát ütsz meg akkor kint lesz az összes tévé az biztos mer akkor rasszizmus bla-bla-bla. Szegény srác ------Nyugodjék békében------

De szerintem biztos, attól függ hogy a boxer minek minösűl. De ha a rendőr viperát talál nálad már akkor megbüntett ha senkit nem vertél meg (még önvédelmi fegyver se tarthatunk magunknál tiszta vicc) akkor is megbüntet. Szóval tuti a sulyosabb büntetés főleg ha 8 napon túl gyógyuló ami vipera használata mellett több mint valószínű

2010. jan. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ 10 pontos volt :) most boxerem van de van viperám is (meg sokkolómis az csak bónusz) csak a mai sz@r világban már sok normális magyar tizenévest lehúznak és ráadásul magunkat nem védhetjük mer illegális bármi még asszem a gázspray is csak felnőtteknek lehet azokat meg csak ritkábban támadják a célpontkorosztály mi vagyunk :s
2010. jan. 5. 21:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint a btk-ban az áll, hogy fegyvernek minősül bármi, ami egy másik emberben való kártétel okozására alkalmas, és ez súlyosbító körülménynek számít, de hátha valaki jobban tudja.

A közbiztonságról meg ne beszéljünk :S a magyar rendőrök csak sünözni tudnak, és a sok balf@sz azt hiszi, hogy még vicces is.

2010. jan. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!