Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik gázpisztoly vegyem?...

Keleman kérdése:

Melyik gázpisztoly vegyem? RG88, HSC90 vagy RG89?

Figyelt kérdés
Szeretnék segítséget kérni, mert nem tudok dönteni. A fegyverboltban ahol voltam, azt mondták, hogy az öntöltő is megbízható főleg, úgy ha karban van tartva és nyilván ha időnként az ember használja és gyakorol vele. Kezdésnek bejáratja riasztó töltényekkel és utána nincs vele gond. Erről mi a véleményetek? Mert mindenhol azt olvastam, önvédelemre csak revolvert, és mivel az áruk ugyanabban a sávban mozog így nehéz a döntés. Előre is köszönöm a segítségeteket.

#gázpisztoly #Röhm #rg89 #hsc90
2014. júl. 1. 22:24
 1/9 Csiß ***** válasza:
Öntöltőből a zoraki 914 és 917t állítólag elég megbízható.914-el kapcsolatban nincs tapasztalatom.917-esem van de azzal az a gond,hogy nagyon nehéz így nem valami kényelmes önvédelemre cipelni.BTW azért mondják,hogy önvédelemre revkót mert egyszerűbb a műküdési elve és így nehezebben akad/romlik el.
2014. júl. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is nézegettem korábban a Zoraki 914-et, csak utána olvasgattam véleményeket, hogy a Röhm jobb. Ezért letettem róla, Neked milyen tapasztalatod van a 917-el? Volt elakadásod?
2014. júl. 2. 09:13
 3/9 Csiß ***** válasza:
Eddig nem volt akadásom.Bár még csak kb 35-40 töltényt durrantottam el.Umarex titan skulóval (eddig) tökéletes.
2014. júl. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ, de még mindig nem tudom, hogy milyet vegyek :). Igazából az eszemmel az RG89-et venném valamennyivel drágább, de biztosabb és ráadásul jellegéből adódóan tűz-készen hordható, míg az RG88 csak csőre töltve, de nem lehet kibiztosítva, mert nincs benne fesztelenítő állás. Ilyen szempontból a Zoraki 914 sokkal jobb lenne, mert az elvileg tűz-készen viselhető, ráadásul fele annyiba kerül. Csak egy baj van, hogy a szívem meg az öntöltő felé húz :)
2014. júl. 3. 21:36
 5/9 Csiß ***** válasza:
Én is öntöltő párti vagyok..de mihelyt lesz rá keret veszek egy revkót is (zoraki R1)..problem solved xD
2014. júl. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A Zoraki 914-et ajánlom, ha mindenképpen öntöltőt akarsz venni.


Hordani még éppen jó méretű. 14+1 gáztöltényt is tölthetsz bele.


A nyitott szánja miatt nagyon megbízható!


Én az enyémet nem szoktam hordani önvédelemre, csak lakásvédelemre van külön vehető 25-ös tárral és durrogtatni, de ha nem lenne más, ezt is nyugodtan hordanám. Mióta megvettem, 40 gáztöltényt és kb. 150 riasztótöltényt lőttem el vele. Egy kivetési hibát nem produkált!

Kb. 50 lövésenként szoktam megtisztítani.

Tényleg semmi baj a Zoraki 914-gyel. Vedd meg nyugodtan, ha mindenképp öntöltőt akarsz.

2014. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, már megvettem az RG89-et, de később szerintem beruházok egy Zoraki 914-re is. Már korábban is nézegettem azt a típust és sok jót írtak róla, de az ilyen személyes tapasztalatok számítanak legtöbbet.
2014. júl. 14. 12:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Az RG89-cel jó lóra tettél!


Nekem Zoraki R1-em van, ami az RG89 török másolata. Teljesen olyan, mint az RG89, a törökök azt koppintották le. Én is pont így vettem, hogy Zoraki R1 (ami egyenlő az RG89-cel) és aztán pár hónappal később a második fegyverem egy Zoraki 914 volt.


Kb. pont az RG89 az a méret, amit még lehet kényelmesen hordani nap közben. Most értem haza nem rég, itt lóg még az oldalamon a Zoraki R1 és nem akarom levenni, mert nem zavaró a mérete. Nyáron is egy póló alatt hordható akár.


Gáztölténnyek nem tudom, kipróbáltad már? Mennyire megbízható? Úgy tudom most csak Wadie típusú gáztöltényeket lehet kapni és azokról olvastam, hogy megbízhatatlanok. Neked hogy váltak be az RG89-ben?

2014. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam, sajnos vagy nem sajnos így tudom mire számíthatok :S Ellőttem riasztó töltényből 10 darabot, majd kipróbáltam 2 gáz töltényt.

Az első még elment, de ott már észrevettem, hogy a csappantyú már nem simul bele a töltény aljába, de azt hittem hogy ez ilyen típusnál normális.


Majd jött a második, na az már másképpen pukkant és el is akadt a pisztoly :S Azt hittem, hogy túl melegedett, vagy ilyesmi. Hagytam neki egy kis időt, de még a dobot sem bírtam lenyitni. Aztán nagy nehezen kitudtam nyitni és amit láttam az elkeserítő volt. A csappantyú sehol, olyan mintha visszafelé sült volna el, vagy nem tudom.


Így viszem a pisztolyt bevizsgáltatni, hogy nem-e lett baja. :S


Összegezve: A Wadie töltényt nem ajánlom, ha van lehetőséged akkor inkább más fajtát vegyél és oszd meg velem a tapasztalatokat :)

2014. júl. 14. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!