Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Grafikus hallgató vagyok, és...

Grafikus hallgató vagyok, és szobrokat szeretnék csinálni. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Gipszből gondoltam, de ha van más ötletetek anyag szempontjából létszi írjátok le.

Illetve, ha gipsz akkor van anyag ami késlelteti a száradását?

Ha ember méretű szobrokat szeretnék csinálni mennyi gipszel számoljak?

Milyen helyen ajánlott csinálni és milyen eszközök szükségesek hozzá?



2014. júl. 2. 21:35
 1/1 anonim válasza:

szia!

nincs az egyetemeteken szobrász szak? egyrészt, mert szerintem élőben egyszerűbb elmagyarázni, másrészt műhely is jó lenne hozzá, mert elég koszos.


a gipsszobrokat először agyagból szokták megmintázni, utána készítenek róla egy negatív formát, amiből kivájják az agyagot, és visszatöltenek bele gipszet, így jön létre a pozitív, eredeti, agyagból megmunkált forma. (nem tudtam, hogy tudod-e azért írtam ide) persze nem muszáj így csinálni, lehet próbálkozni más eljárásokkal.


egy embernagyságú gipszfej-öntvényhez 5- 10 kg kell szerintem

egy emberméretű szobor elkészítése nem olyan egyszerű, mert a gipsz(és más anyag) saját súja miatt valószínűleg kell hozzá csinálni fémvázat


én nem tudok olyan dologról, ami késleltetné a száradását, de van olyan, ha sok a víz, amivel felkeverted, vagy rosszul oldódik, hogy "bedöglik az anyag", ilyenkor sosem szárad meg teljesen, hanem porózus, és síkos marad.

2014. júl. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!