Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Japánban munkát találni?

Japánban munkát találni?

Figyelt kérdés

Először is nem arra vagyok kíváncsi, hogy ki szereti vagy ki nem szereti japánt. Biztos sok ember van aki nem szereti, mert ott túl komolyan kell viselkedni és mindennek komoly szabályai vannak.


Mivel 6 éves korom óta Japánnal foglalkozom (most 25 vagyok) arra gondoltam, hogy ott képzelem el a jövőmet. Olyan helyen ahol egyesek nem robbantgatnak meg amit nem lepnek el az alacsonyrendű entitások.


A kérdésem a következő lenne:

Japánban melyek azok a szakmák amivel érvényesülni lehet? Vannak olyan szakmák manapság amikhez kell 20 diploma meg ilyen meg olyan papír és vannak az egyszerű szakmunkák. Itthon a diplomákkal ellátott emberek keresnek többet, míg mondjuk Németországba és azt hiszem Ausztriába főleg szakmunkásokban van hiány.


Az érdekelne, hogy Japánba tulajdonképpen milyen képesítés kellene ha az ember jól akar megélni? Ilyen 20 diplomás akármi vagy kétkezű, fizikai munka? Bár olyanokat olvasni, hogy valamilyen miniszter azt hangoztatta, hogy az elnéptelenedés miatt el kellene kezdeniük külföldieket foglalkoztatni úgyhogy talán mind a kétféle munka jövedelmező lehet.



2014. júl. 2. 23:24
1 2
 1/20 anonim válasza:

Szia!

Én is szeretem Japánt. Én nem értek egyet ezzel a komoly viselkedéses dologgal. És igazából ha Magyarországon a szabályaikból/szokásaikból betartanánk néhányat, már mindjárt előrébb lennénk. Gondolok itt a szemetelésre, a ház tisztaságára, a tömegközlekedés pontosságára és praktikusságára (ugye nem kell venned vonatjegyet, hanem kártyát kapsz).

Pontos választ nem igazán tudok adni, de mérnökként biztosan eltudsz helyezkedni, bár szerintem fizikai munkával is. De nem akarok hülyeséget írni.

Mindenesetre nem vagy egyedül, aki ott képzeli el a jövőjét :)

18/l

2014. júl. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Sosem voltam egy nagy tanulásmániás gyerek. :DD

Mindazonáltal a 3 alkoholista és a többi hozzá nem értő tanár se volt nagy ösztönzés akikkel megáldott a sors. Úgyhogy inkább a fizikai munkában gondolkozok. :))

2014. júl. 3. 01:19
 3/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Sajnos Japán nagyon nem várja tárt karokkal a bevándorlókat.

Nem lehetetlen ott elhelyezkedni, de sokkal-sokkal nehezebb.

Először is ott minimum elvárás a japán felsőfokú nyelvvizsga, ami sokkal nehezebb, mint mondjuk az angol felsőfokú.

Aztán: az angol tudás itt kivételesen nem ér semmit, sőt, akkor azt mondják, miért nem mész más országba, ha így tudsz angolul, ott jobban tudnál érvényesülni.

Továbbá: kétkezi munkára inkább alkalmaznak japánokat.


Külföldieknek az alábbi lehetőségek vannak:

- egészségügy

- mérnöki / tudományos pálya

- angol nyelvtanár (de ott is inkább az anyanyelvűeket részesítik előnyben, akkor is, ha azok nem tanári végzettségűek)

- ha egy más országbeli cégnél dolgozol, aminek van Japánhoz kapcsolata, és esetleg kiküldenek oda


Meg persze marad a beházasodás.


Azért hozzá kell tennem, nem teljesen személyes tapasztalatból beszélek (=nem dolgoztam kint), de akartam volna én is kimenni dolgozni és élni, ezért kutattam a lehetőség után, de láttam, milyen nehéz.

Én személy szerint angol tanár vagyok, és beszéltem többek között egy magyar nővel, aki szintén angol tanár, és vagy 10 éve azért tudott kint Japánban tanítani, mert a magyar férje kutatóként dolgozott kint 2 évig, és így ő is könnyebben kapott munkát. De utána nem. És szeretett volna még visszamenni, de nem alkalmazta senki, mert nem angol/amerikai/ausztrál stb.


Meg más forrásokból is tájékozódtam, pl itt van egy videó interjú pár fülöp-szigeteki ápolóval, akik Japánban dolgoznak:

https://www.youtube.com/watch?v=BLl2780Md20

Nem tudom, mennyire tudsz angolul, azért nagyjából elmondom, miről szól: a Fülöp-szigetek és Japán egyezséget kötött, aminek keretében kb 1000 Fülöp-szigeteki ápoló dolgozhat Japánban (már alapból ez is milyen szigorú korlát szerintem), és több éves a betanulás.

Továbbá panaszkodnak a bevándorló ápolók, hogy nem keresnek elég pénzt, csak kb 100.000 yent, ami ott nagyon kevés! (minimum 200-250 ezer kéne) És hogy a japán kollégák nem segítőkészek, és azt mondogatják nekik, miért nem mennek más országba dolgozni, ha tudnak angolul? Ha meg itt akarnak dolgozni, akkor nagyon-nagyon jól kell tudniuk japánul.

Később említik a videóban, hogy olyan nehéz ez a japán nyelvvizsga, amit 4 év tanulás után kell letenni a külföldieknek, hogy maguk a japán anyanyelvűeknek is csak a fele megy át elsőre...!


Hát ezeket tudtam elmondani, remélem, segítettem.

2014. júl. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Még pár év és majd várni fogják a bevándorlókat.

Ha tovább folytatódik az elnéptelenedés, mondta is az egyik miniszter. Mindenképp szükség lesz bevándorlókra.


Na meg a Japán csajok szeretik az Európai pasikat.

Persze gondolom a Japán pasik ennek nem örülnek és főként ezért rasszistáskodnak. A Japánok szeretik a Magyarokat meg jó a kapcsolat a két Ország között, úgyhogy szerintem nem lenne különösebb gond.

2014. júl. 3. 10:38
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Japán népsűrűségét elnézve szerintem kell még pár évtized (vagy évszázad) mire elnéptelenedik. Addigra meg már mindegy lesz neked.

Jelenleg úgy kaphatsz munkavállalói vízumot, ha:

1. olyan munkát vállalsz, amihez feltétlenül magyar ember kell (nyelvtanár, japán-magyar tolmács, szakács magyar étterembe, stb.)

2. 30 éve világhírű szívsebész (vagy más neves szaktekintély) vagy.


Arra, hogy "a japán csajok szeretik az európai pasikat" nem kapsz vízumot :D


Hiába mennél el vécét pucolni, nem fognak külföldit alkalmazni olyan munkára, amit egy japán is el tud végezni.

2014. júl. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Minap a szakács szakmában gondolkoztam, mivel mondhatni szeretek főzni. :))


Az ilyen meg olyan sebész meg a diplomás izék azok eleve ki vannak zárva. :D

2014. júl. 3. 14:53
 7/20 anonim ***** válasza:

A szakácsról is annyit, hogy beszéltem pár hónapja egy nővel, aki egy tokiói magyar étteremben dolgozik, és ő azt mondta, hogy a szakácsuknak is csak úgy adtak vízumot, hogy az előtte már 10 évig dolgozott itthon szakácsként.

Szóval az nem elég, hogy "isteni müzlit tudok csinálni", kell több éves szakmai tapasztalat.

Bármihez is kezdesz, nagyon sokat kell még itthon felmutatnod ahhoz, hogy kijuthass.

2014. júl. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Az, hogy a japánok (ami kisbetű, ha népről beszélünk!) szeretik a magyarokat, az ez kedvelt közhely. Én voltam Japánban többször is, többsége még azt sem tudja, hogy Magyarország létezik. (És ez egy japán egyetemen volt, ahova jártam! Max a tanárok hallottak M.o-ról, a diákok többsége nem!)

Legtöbbször minden japán azt kérdezte tőle, hogy ugye amerikai vagyok? Csak mert nekik ha valaki fehér, akkor biztos amerikai. Aztán kijavítottam őket, de aztán meg olyanokat kérdeztek, hogy ugye M.o-on angol a hivatalos nyelv?

Annyi az igaz, hogy vannak olyan japán közösségek, akik jóban vannak magyar közösségekkel, de ennyi. Rosszban nem vagyunk, az biztos.

De a nyelvrokonságról se hallott a japán többség semmit.

Egyetemen tanultam, hogy legalább 12 elmélet van arról, hogy honnan ered a japán nyelv, és ebből csak 1 a magyar nyelvrokonság. Szóval nem, nem vagyunk kivételes helyzetben. Az Egyesült Államok százszor jobban érdekli őket.


Másik: nem a japán pasik "rasszistáskodnak" féltékenységből. Hízelgő ezt hinnünk, de ez csak üres közhely megint csak.

Nem rasszisták, nagyon barátságosak a turistákkal, de a munkájukat nem szívesen adják, mert náluk iszonyat magas elvárás van a munkahelyeken, és nehezen bíznak meg külföldről jött emberekben, hogy azt a színvonalat képes teljesíteni egy külföldi. Ez nem rasszizmus.

Na meg pocsékul beszélnek angolul, és stresszesek lesznek, ha külföldivel kell beszélniük.


Pár szót az ottani minőségi munkáról: mikor Japánban éltem, és elromlott a WC, kihívtam szerelőket.

Iszonyat pontosak voltak, fehér kesztyűben dolgoztak, csöndben, volt náluk egyből már pótalkatrész minden létező helyzetre, 20 perc alatt végeztek, és feltakarítottak maguk után. Le voltam nyűgözve.

A japánoknak tényleg a lelkiismerettel elvégzett munka az élet fő értelme (főleg ha pasik), szóval ezért mondom, hogy nehezen bízzák ezt rá külföldiekre, hacsak az nem valami nagyon speckó hiányszakma.


Szerintem is inkább pár évtized, hogy több bevándorlót beengedjenek, és azt is inkább az egészségügybe. Egyelőre úgy próbálják pótolni az ápolókat, hogy még ahhoz is robotokat terveznek, láttam youtube-on.


Szóval ha nem akarsz speckó szakmát, csak kétkezit, akkor nagyon nem Japán a te helyed.

Ne tévesszenek meg a széles körben keringő közhelyek (pl. japán-magyar világraszóló barátság).

2014. júl. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Sok eszük lehet, ha Amerika érdekli őket, akik annak idején jól keresztbe tettek nekik. Minden hülyeség onnan ered. Én meg úgy hallottam, hogy nem szeretik az Amerikaiakat mivel beképzeltek és folyton csak bajt okoztak nekik már a 18. századtól kezdve. Úgy csinálnak mintha nagy cucc lenne Amerika, tele van sorozatgyilkosokkal meg bolondokkal az UFO hívőktől kezdve a démonok laknak a házamban őrültekig. Úgy tűnik, hogy már Japán se olyan értelmes hely mint ami annak idején volt.


Nem vagyok az a tanulgatós fajta, elég volt nekem kijárni a szakmunkást. Nem fogok vissza menni diplomákért mindenféle maszlagot megtanulni.

2014. júl. 3. 23:41
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem azért de én is mindig eltakarítok mindent magam után és én is csendben szoktam mindig dolgozni és illedelmesen. Nem szoktam kiabálni, sem röhögcsélni és nagyon beszélni se. Ha kell valakinek valami mindig segítek és odafigyelek rá, tehát engem se lehet egy kalap alá venni az itthoni emberekkel, akik nem foglalkoznak mással minthogy minden olcsó legyen és közepes minőségű. Hidd el én lennék a legboldogabb ember ha olyan munkát végezhetnék amivel a közösség, az Ország és mások életét jobbá tehetem, nem csak a "Kedves Főnöknek" hoznék haszont amiért persze nem is vagyok rendesen megfizetve. Én csendben szeretek dolgozni és nem a Való Világról beszélgetni munka közben, meg nem egyes csajozni képtelen balfékek dumáját hallgatni arról, hogy de megb*szná ezt meg azt a csajt.


De az iskolából elég volt egy életre, nem kell több alkoholista tanár, meg olyan aki azt se tudja mi az a tanítás. Japánban a tanítás színvonala is magas így ott nem csoda, hogy minden értelmesebb munkához diplomát kérnek. De itthon ez nem olyan könnyű, főleg hogy a diákok is folyton keresztbe tesznek a másiknak, nem érdekli őket az hogy a másiknak hogy esik ez meg az, aztán csodálkoznak ha az ember ha hazavetődik az iskolából már nem akar azzal foglalkozni amivel ott.


Azért írok egyes szavakat nagybetűvel, hogy kiemeljen.

Tudom, hogy rossz szokás, de már megszoktam. :))

2014. júl. 4. 00:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!