Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Japánban munkát találni?

Japánban munkát találni?

Figyelt kérdés

Először is nem arra vagyok kíváncsi, hogy ki szereti vagy ki nem szereti japánt. Biztos sok ember van aki nem szereti, mert ott túl komolyan kell viselkedni és mindennek komoly szabályai vannak.


Mivel 6 éves korom óta Japánnal foglalkozom (most 25 vagyok) arra gondoltam, hogy ott képzelem el a jövőmet. Olyan helyen ahol egyesek nem robbantgatnak meg amit nem lepnek el az alacsonyrendű entitások.


A kérdésem a következő lenne:

Japánban melyek azok a szakmák amivel érvényesülni lehet? Vannak olyan szakmák manapság amikhez kell 20 diploma meg ilyen meg olyan papír és vannak az egyszerű szakmunkák. Itthon a diplomákkal ellátott emberek keresnek többet, míg mondjuk Németországba és azt hiszem Ausztriába főleg szakmunkásokban van hiány.


Az érdekelne, hogy Japánba tulajdonképpen milyen képesítés kellene ha az ember jól akar megélni? Ilyen 20 diplomás akármi vagy kétkezű, fizikai munka? Bár olyanokat olvasni, hogy valamilyen miniszter azt hangoztatta, hogy az elnéptelenedés miatt el kellene kezdeniük külföldieket foglalkoztatni úgyhogy talán mind a kétféle munka jövedelmező lehet.



2014. júl. 2. 23:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nekem már csak annyi kérdésem lenne, hogy ha 6 éves korod óta Japánnal foglalkozol, akkor miért nem tudsz róla semmit? :D


Állításod szerint nem szeretsz tanulni, úgyhogy feltételezem, hogy japánul sem tudsz.

Nyelvtudás és szakma nélkül az ég világon semmi esélyed arra, hogy ott dolgozz.

Próbálkozz inkább nyugat felé, ahol talán nem olyan jó, mint Japánban, de nem is olyan szar, mint itthon.

2014. júl. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Amerikával pont azért foglalkoznak a japánok, mert legyőzték őket, ezért a japánoknak még mindig kisebbrendűségi komplexusa van, és persze, van, hogy nem szeretik az amerikaiakat, de szeretnének rájuk hasonlítani meg lemásolni őket, hiszen erősebbek voltak, mint ők, tehát ők is olyanná szeretnének válni. Ez így működik.

Az szuper, ha te nem úgy dolgozol, mint a legtöbb szerelő. Jó lenne, ha több ilyen ember lenne.


Itthon tényleg nem olyan színvonalú az oktatás, mint ott.

2014. júl. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Azért van ez mert más téren foglalkoztam Japánnal, nem munkaügy téren, úgyhogy a nem tudsz róla semmi részt inkább hanyagoljuk. Inkább fogalmazzunk úgy, hogy azt tudom róla ami érdekelt, ami megfogott benne. Ha egy Japán elkezdene foglalkozni mondjuk Magyarországgal, tudna mindent a királyokról, a lovagok harcművészetéről az egyes szokásokról, attól még nem biztos hogy tudná, hogy mi a helyzet a "politikával" vagy az itteni munkabeli dolgokkal. Azt mondtam, hogy Japánnal foglalkozom, nem azt hogy mindent tudok róla.


Elsősorban a harcművészettel foglalkoztam (Kenjutsu, Ninjutsu), aztán a feudális történelemmel főként. Nem a munkamánia meg az ehhez hasonló dolgokkal. De kit mi fog meg ugye. :)) Én azaz elmélkedő alkat vagyok, szeretek az élet nagy dolgairól gondolkodni, nem szeretném az egész napomat a napi 18 ára munkával lekötni. Mivel belekezdek a Muay Thai-ba is ez amúgy se lenne lehetséges.


A tanulásról annyit, hogy a nem éppen józan tanáraim és azok akik nem tudták értelmesen elmagyarázni az anyagot elvették a kedvem a továbbtanulástól. Én azt mondom amit Jackie Chan is:

"Nincs rossz diák, csak rossz tanár."


Ami a Japán tanulást illeti tanulgatok, meg a kiejtésem is nagyon jó, el is akartam kezdeni komolyabban de így nem mondhatnám hogy megéri, hogy felsőfokú nyelvtudás kell, azt mondják csak akkor tudod jól megtanulni a nyelvet ha ott élsz. Meg mindenhez 10 év tapasztalat kell meg diplomák. Nem vén szivarként akartam kikerülni. :'DD Na meg nem hiszem, hogy itt ebben az Országban ki lehetne húzni 10 évig.

2014. júl. 4. 07:18
 14/20 A kérdező kommentje:

Nem igazán kéne Amerikát lemásolni.

Nem tudnak viselkedni, nig*ger az elnök, tele van kisebbségekkel, senkinek nincs munkája, mérgező kajákat esznek. Nem kellene, hogy kisebbségi érzés fogja el őket elvégre Amerika hatalmas, ők meg picik. Amerika egy nagyhatalom, ahol azt hiszem a katonaság is elég fejlett és hatalmas és nem restek használni. Vagy azt hitték ők Dávid, Amerika pedig Góliát?

2014. júl. 4. 07:25
 15/20 A kérdező kommentje:

Nekünk meg épp hogy őket kellene lemásolni.

A kisebbségek nem tolerálása meg ehhez hasonló jó szokásokat, amiket ők művelnek a bevándorlókkal meg a kisebbségekkel. :))

2014. júl. 4. 07:29
 16/20 anonim ***** válasza:

"nig*ger az elnök, tele van kisebbségekkel"

És Japánban te mi lennél? Kisebbség. Érdemes lenne elgondolkodnod erről...


A feudális Japán mintegy 150 éve nem létezik, úgyhogy ha oda akarsz eljutni, akkor szerezz be egy időgépet.


A harcművészetek kapcsán viszont lehet, hogy lenne lehetőséged kimenni tanulni egy japán dojoba (erről kérdezd meg a mesteredet). Persze ez is neked kerül pénzbe, de addig is kint vagy, és el tudod dönteni, hogy tényleg akarsz-e maradni.

2014. júl. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Hát ezt a japánoknak mondd, hogy ne legyen kisebbrendűségi érzésük Amerikával szemben, ne nekünk, szerintem sem kell feltétlenül Amerikát másolni, én legalábbis nem szeretnék ott élni, az biztos.

De ez, hogy "nig*ger az elnök"...

Elég szegénységi bizonyítvány, hogy bőrszín alapján általánosítasz... Az ember jellemét, képességeit kell nézni, nem azt, hogy honnan jött!


Az elnöküket nem egy farmról szedték össze a kapa mellől... De tudom, te lenézed az oktatást.

2014. júl. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Nem mondanád azt, hogy ne bőrszín alapján ítélj ha te is olyan suliban nőttél volna fel, ami tele volt Cigányokkal. Jahh és érdekes, hogy mindenki úgy védi a kisebbséget, miközben én életemben 50 Cigány közül 1-el találkoztam, aki úgy ahogy "normális" volt.


De majd meglátjuk hogy akkor is azt mondod, hogy ne bőrszín alapján ítélkezz ha az Ország nagy része Cigány lesz és minden nap beszólogatnak neked meg ha szemtelenül vigyorognak a pofádba a rusnya, kancsal szemükkel.


Ha Japánba mennék tény hogy én is egy kisebbséghez tartoznék. De semmi baj az olyan kisebbségekkel ami nem segélyből él, meg nem az az életcélja hogy csak szaporodjon. Nekem nincs bajom a Lengyel, Orosz, Kínai, Japán, Amerikai, Német kisebbséggel. Akik tudnak viselkedni. Lehet mondani hogy ne ítélkezz bőrszín alapján, de én nem fogom eljátszani a toleráns "jófiút" csak azért mert a kisebbség 2%-a állítólag "rendes ember" a 100%-ból. :)) Egy kisebbséggel addig szerintem semmi gond, amíg nem szaporodik el, amíg betartja a törvényeket és a szabályokat és amíg megfelelően viselkedik.


Nem volt valami szép ahogy kiemelte valaki a tanulás szót.

Nekem nem a tanulással van bajom. Tanulnék én ha lenne értelmes tanár, akinek nem az a gondolatmenete, hogy ha a 40 fős osztályból 3-an értik az anyagot akkor már tovább is megyünk mert ez meg az. Érdekes módon történelemből mindig jó voltam, a történelem tanárom minőségi tanár volt, ő értette a dolgát. Nem arról van szó, hogy lenézem aki tanul meg ilyesmik, de én más vagyok. Én nem tudok úgy tanulni mint más, nekem a tanulás úgy megy jól, hogy ha a tanár csak velem foglalkozik. Mert ha valamit nem értek akkor azt újra és újra el tudja magyarázni amíg megértem. Valamint a suli ahova jártam olyan volt, úgy képzeljétek el, hogy ott a matek tanár osztályokat húzott meg, nem az volt, hogy na 1-2 embert megvágok, nem. Meg ott volt olyan osztály is hogy a tanulók füzetére adtak pontot a tanárok, mert különben megbuktak volna a diákok. Nem... ez nem kisegítő iskola volt, ha most ezzel jönne valaki. Rendes, hétköznapi iskola. A tanárok folyton ba*sztatták a diákokat, na meg 1-2 gyöngyszem tanár még alkoholista is volt. Egyszerűen döbbenet, hogy mennyi alkalmatlan tanár van, aztán akkor csodálkoznak a tanárok, hogy senki se akar továbbtanulni meg mindenki elmegy szakmunkásba, hogy idézem:

"Kitanulok egy szakmát, aztán majd lesz valahogy."

Én régen mindig szerettem tanulni, imádtam jegyzetelni, felelni. Aztán hirtelen azon kaptam magam hogy se én se az osztályból mondhatni senki sem érti az anyagot. A tanár meg ment tovább az anyaggal. Mert már nem az a fontos, hogy a gyerekek megtanulják az anyagot. Nem! Az a fontos hogy a "tanár" fél év alatt befejezze azt amit be kell. Tök mindegy, hogy a gyerek érti e vagy nem az anyagot. Ott a Walesi Bárdok, a tanár semmit nem mondott, hogy mi ez, miről szól. Csak tanuld meg. A tanárok sajnálatos módon azt hiszik, hogy a tanulás úgy működik, hogy a tanár megmondja mit tanulj meg és holnapra már meg is lesz tanulva. Ha Kung-Fu-t tanulsz, Karate-t az se úgy megy, hogy holnapra tanuld meg ezt a technikát vagy karót kapsz! Nem... ott is elmondják, megmutatják ha kell 100X hogy mit hogy kell csinálni. Aki nem tudja annak személyesen segít az oktató és nem azzal kezdi, hogy ha nem tanulsz megbuktatlak.

"Nincs rossz diák, csak rossz tanár!"

Nem? Ha meg valaki nem tanul nem azt kell mondani, hogy megbuktatlak meg ilyesmik, mert ha a gyerek nem tanul és megbukik az igen is a többnyire a tanár hibája. Nos, miért nem tanul a gyerek?

- Unalmasak az órák?

(Fel kell dobni.)

- Nem szereti a tantárgyat?

(Meg kell vele szerettetni.)

- Nem szeret tanulni?

(Meg kell vele szerettetni.)

Anno én is gyűlöltem a történelmet, nagyon régen. Aztán bekerültem egy másik iskolába ahol a tanár úgy tudott magyarázni, hogy amikor vége volt az órának mindig bosszankodtam, hogy máris vége? :((

Tehát ha most valaki leszól, hogy én nem tisztelem a tudást meg ilyesmi, szólok hogy ez nem így van. Csupán nem tetszik, hogy mindenhez diploma kell, a tanárok meg mást se csinálnak csak parancsolgatnak, fenyegetőznek meg fizetésemelést kérnek a nagy semmiért. Az emberek nagy részének nincs diplomája és kénytelen alantas munkát elvállalni, ha a tanárok normálisan tanítanának nem lenne ennyi alantas munkát végző ember. De nem akinek nincs diplomája az menjen el egy gyárba. Mindez azért mert a tanárnak a legfontosabb, hogy az anyag végére járjon nem pedig az, hogy a tanuló mindent jól meg tudjon tanulni és tudásra tegyen szert.


Igazság szerint eléggé eltértünk a témától, úgyhogy ha valaki nem tud valami hasznos infót mondani, akkor nem szükséges tovább írnia a fórumba. Mert ahogy nézem csak egymás agyát húzzuk.

2014. júl. 4. 17:36
 19/20 anonim ***** válasza:

Én azért reagálnék, mert nem vitatkozásnak érzem ezt, csak beszélgetésnek, és kíváncsi vagyok, mit gondolsz.


Tudom, hogy a romákkal baj van, de én úgy értettem, amit írtam, hogy most Obama miért rossz attól, hogy néger?

Én erre reagáltam, amikor a bőrszínt emlegetted. (elismerem, ott kicsit elragadott a hév, mikor írtam).

Ugyanis ha bajod van Obamával, az akkor lenne szerintem jogos, ha azt emelnéd ki, hogy a politikájával vagy a személyiségével mi a bajod, ezt mondom.


Tudom, hogy itthon az ország sok részén ellehetetlenítik az életet a kisebbségek, és hogy csak kis számuk próbál ebből kitörni.


Másik: azért szerintem akad olyan diák, aki annyira nem látja otthon a jó példát (vagy egyenesen annyira szörnyű neki otthon), hogy akár elküldhetik neki a világ legjobb tanárját, az se fogja tudni motiválni.

De ez már csak teljesen egyéni vélemény.

Persze hogy gáz az oktatás itthon, tudom jól. De talán az azért túlzás, hogy mindig a tanárokon múlik.

Vagy van, hogy sok diák szeretne tanulni, de van az osztályban egy-kettő diák, aki nem akar, és a viselkedésével ellehetetlenítik az órát. Ezekkel nem értesz egyet? Ilyen példát nem láttál? Az a töri tanárod jól tudta kezelni a problémás diákokat is?


Egyébként tényleg több szakember kéne a világba, mert rájuk is nagy szükség van. Mondjuk én azt hallottam, hogy pillanatnyilag nagyon rossz a szakember képzés is, ezt nem tudom, csak hallottam. Erről mit gondolsz?

2014. júl. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

"Tudom, hogy a romákkal baj van, de én úgy értettem, amit írtam, hogy most Obama miért rossz attól, hogy néger?

Én erre reagáltam, amikor a bőrszínt emlegetted. (elismerem, ott kicsit elragadott a hév, mikor írtam).

Ugyanis ha bajod van Obamával, az akkor lenne szerintem jogos, ha azt emelnéd ki, hogy a politikájával vagy a személyiségével mi a bajod, ezt mondom."


Nincs bajom Obama-val.


"Tudom, hogy itthon az ország sok részén ellehetetlenítik az életet a kisebbségek, és hogy csak kis számuk próbál ebből kitörni."


Én is tudom, de nem érdekel.


"Másik: azért szerintem akad olyan diák, aki annyira nem látja otthon a jó példát (vagy egyenesen annyira szörnyű neki otthon), hogy akár elküldhetik neki a világ legjobb tanárját, az se fogja tudni motiválni.

De ez már csak teljesen egyéni vélemény.

Persze hogy gáz az oktatás itthon, tudom jól. De talán az azért túlzás, hogy mindig a tanárokon múlik.

Vagy van, hogy sok diák szeretne tanulni, de van az osztályban egy-kettő diák, aki nem akar, és a viselkedésével ellehetetlenítik az órát. Ezekkel nem értesz egyet? Ilyen példát nem láttál? Az a töri tanárod jól tudta kezelni a problémás diákokat is?"


Igen a történelem tanárom jól tudta kezelni az ilyeneket is, amíg nem lett csend az osztályban addig mindenkinek állnia kellett mozdulatlanul. Óra alatt nála csend volt, egyszer-kétszer voltak szellemes beszólások, de csak az miatt, hogy X,Y hasvezér mit csinált, vagy hogy ki mit tett volna a helyében, ilyesmik. Másodszor pedig ahogyan a Kung-Fu-ban is és mindenhol, természetesen nem a tanáron múlik minden. De a tanárnak kell elérnie, hogy a diáknak tetsszen az anyag, az óra, az amit megtanul. A fő gond, hogy a tanárok többsége rosszul adja elő a dolgokat. Mondok egy példát is. Van mondjuk egy tanár aki elmagyarázza az anyagot és egyszerűen nem tudjuk megjegyezni amit mond valamiért. Aztán van egy másik tanár aki elmondja ugyanezt és alig kell 1X, 2X átolvasni az anyagot, nem is kell otthon tanulni, mert órán a tanár úgy a "fejünkbe verte" az anyagot, hogy erre nincs szükség. Nekem például nála csak témazáróra kellett készülni jóformán, de arra is elég volt fél óra hogy megtanuljam a megtanulnivalót. Egyszerűen amit elmondott órán megmaradt a fejemben, nem az volt, hogy elmondja 100X és még mindig nem vagyok képben mint 1-2 alkoholista, agyoniskolázott tanárnál.


"Egyébként tényleg több szakember kéne a világba, mert rájuk is nagy szükség van. Mondjuk én azt hallottam, hogy pillanatnyilag nagyon rossz a szakember képzés is, ezt nem tudom, csak hallottam. Erről mit gondolsz?"


Azt gondolom, hogyha a szakmunkásokat megfizetnék rendesen, vagy ugyanúgy mint a diplomás irodai kávéfőzős, iratokat másolós embereket akkor talán a munkásemberek is törekednének afelé, hogy minőségi dolgokat állítsanak elő. Mert most 80000ft-ért senki nem fog 3-4 műszakban, megállás nélkül dolgozni amiből jó ha be tud fizetni 1-2 csekket. Ha minőségi munkát akar valaki fizessék meg érte a munkásokat. Mert megérdemlik nem? Ki nyújt többet? Az aki kávét főz meg iratokat másol a diplomájával meg elmegy megmérni ezt meg azt, vagy az aki egész nap dolgozik azért, hogy egyesek megkapják a péksüteményeket, a kiváló alkatrészeket, meg a mit tudom én miket. A szakember képzés rossz, többnyire azért mert az emberek nem figyelnek eléggé arra, hogy mit állítanak elő. Nem elég kibírni a megállás nélküli munkát 3-4 műszakban rabszolgaként, még legyen minőségi is a cucc? Ha megfizetnék rendesen, akkor szerintem az embereknek lenne kedvük dolgozni. De ha alacsony a fizetés, akkor alacsony a morál is. Ez oylan mint amikor a Tatárjárásnál az uralkodó meg a nemesség elvárta a katonáktól meg a parasztoktól vagy kiktől, hogy harcoljanak, de nem volt mi motiválja őket. Ha nem jó a morál, akkor nem jó semmi. Japánban a dolgozók gondolom nem milliomos, de rendesen megfizetik őket, azt hiszem annyira hogy a nőnek ott nem is kell dolgoznia. Összetartanak és figyelnek a dolgokra, mert jó a csapat és nem csicskáztassák egymást (gondolom én). Nekem se kellenek milliók, elég annyi amiből majd külföldön valahol felépíthetek egy házat, egy szép kerttel és nem attól félni, hogy nem tudom ezt meg azt befizetni, mert keveset keresek. Ráadásul ahhoz sincs túl sok kedvem, hogy mindig az olcsó termékeket vegyem meg, ki tudja miket tesznek azokba? :DD A szétdiplomázott embereket túlfizetik itt-ott, a munkásnak aki folyton keményen dolgozik az nem kap semmit. Aztán csodálkozik mindenki, hogy összeomlik a gazdaság... itt vannak azok az emberek akik sokat akarnak keresni, de nem akarnak tenni érte semmit. Manapság tényleg mindenki inkább továbbtanul, csak hogy ne kelljen dolgoznia. Mert egy, nehéz a fizikai munka és kevés a pihenő. Kettő pedig, nem lehet keresni vele túl sokat. Így mindenki inkább tanul, ennek következtében kevés a fizikai munkás. De talán ha a fizikai munkások többet keresnének mint a diplomás, öltönyös úriemberek akkor több ember menne el fizikai munkát végezni, tehát nem lenne olyan gond hogy nincsen munkásember, mert mindenki az irodában csücsül és netezik meg ki tudja még miket csinálnak. A szakember képzésről meg csak annyit, hogy sokszor a szakoktató ba*ssza el a dolgot, nem is tudja a szerencsétlen de ő maga utáltatja meg a tanulóval a szakmát. Csináld ezt, csináld azt, nem megy jól a munka, nincs pénzem semmire, akármennyit dolgozok, stb beszólások. Ha egy tanuló ilyeneket hall egyből elgondolkozik, hogy... kiabálnak velem... az ürge dolgozik éjjel-nappal még sincs semmije... érdemes egyáltalán ennek tanulnom?

2014. júl. 4. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!