Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan gondolkoznak, akik...

Hogyan gondolkoznak, akik születésük óta nem hallanak?

Figyelt kérdés

hiszen szavakban nem tudnak gondolkodni, mert nem ismerik a hangalakot, stb...

De lehet, hogy rosszul gondolom...


2008. aug. 2. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem szavakban gondolkodunk, hanem fogalmakban és egy fogalomnak csak egyetlen aspektusa a kimondott szó
2008. aug. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Tehát "csak" érzéseitek vannak, amiket konkrétan nem tudtok megfogalmazni magatokban? És amikor megtanultok olvasni, onnantól a fejedben is tudod használni azokat a szavakat?
2008. aug. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Én 3 éves korom óta vok halláskárosult,nem teljesen süket,csak alig hallok, Már tudtam beszélni ,mikor egy fertőzéses betegség miatt romlott meg a hallásom elég nagy mértékben,beszédem jól érthető, szüleim rengeteget foglalkoztak velem,így gondolkodásom maximális.

Akik teljesen süketen születnek,nekik van egy speciális iskolájuk,ott tanulnak meg sokmindent gondolom jelbeszéddel,erről nem sokat tudok.

Ők is tudnak normálisan gondolkodni mint mi.

2008. aug. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze, azt gondoltam, hogy tudnak normálisan gondolkozni, csak azt nem, hogy hogyan fejezik ki a gondolataikat magukban. Köszönöm az eddigi válaszokat !
2008. aug. 2. 13:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
egy jelelő társamtól hallottam, hogy az elvont fogalmakat kevésbé értik, mint a hallók, például a "kardélre hány" kifejezés helyett azt kell nekik mondani, hogy megöl. bocs, de hirtelen ez a példa jutott eszembe.
2010. nov. 22. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ezen már én is gondolkodtam. Tényleg elég érdekes lehet. Sőt, az is érdekelne, hogy akik vakon születnek, hogy képzelik el vajon a világot és a benne lévő dolgokat?

Mindjárt ki is írom ezt a kérdést.

2010. nov. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!