Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megvigasztalni...

Hogyan tudom megvigasztalni az ateista osztálytársnőm, akinek haldoklik az anyukája?

Figyelt kérdés
2008. aug. 2. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos sehogy. Csak mellette tudsz állni, de megvigasztalni nem tudod. :(
2008. aug. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
annyira ki van akadva szegény... nekem is sírnom kell tőle:(((
2008. aug. 2. 20:28
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Tudom milyen érzés.S barátom ő 18 éves 2 héttel ezelőtt egy napon vesztette el anyukáját és apukáját.Autobalesetben meghaltak.Nagyon ki volt borulva hogy ilyen fiatalon egyedül maradt mert testvére sincsem.A nagyszülei is csak pár napig voltak nála igy most egyedülhagyták.Most csak én vagyok neki az egyetlen lelki támasza.Próbálom elfelejtetni vele a balesetet meg ami történt már nemnagyon szokott sírni csak néha meg esténként rájön a sírás és mindig mondja hogy hiányzik az anyukája.Még mindig nem felejtem el azt a napot amikor felhívot és elmondta hogy meghaltak a szülei soha életemben nem hallottam még ennyire sírni ahogy akkor.Annyira sírt hogy már én sem bírtam ki sírás nélkül nagyon rossz volt.

Üzend meg a barátnődnek hogy amíg teheti töltsön minél több időt az anyukájával.Ne legyen ilyen helyzetben mint a barátom.Neki még csak annyi ideje se volt hogy elbúcsúzzon a szüleitől.Mert ha már rájön az ember hogy akit szeretünk és nincs többé akkor nagyon tudjuk bánni hogy nem töltöttünk minél több időt velük.

Te is legyél vele ilyenkor fontoss hogy támogasd és segíts neki hogy túlélje ezt a nehéz időszakot.

2008. aug. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12%
hát pl.: 'legalább spórolsz egy karácsonyi ajándékot'
2009. jún. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia. Igen, sajnos nem tudod megvígasztalni.... Legyél mellette, jól fog esni neki! Hasonló eset történt a barátommal, mint a 22:20-as válaszoló barátjával:( Tudom, milyen rossz látni, ahogy szenved.... Pont a barátommal voltam, amikor megtudta.... Ő fürdött, de a mobilját az asztalon hagyta. Csörgött, felvettem és az édesanyja csak ennyit mondott sírva: "Add légyszíves Gyuszit!" Bementem hozzá a fürdőbe és mondtam, hogy valami gond van és a kezébe adtam a telefont. Kimentem, hogy nyugodtan beszélhessenek. Egyszercsak azt hallottam, hogy a barátom mondogatja: "Ez nem igaz, ilyen nincs!".... Bementem hozzá. Még életemben nem láttam eddig úgy sírni, mint akkor.... Majd' bele fulladt:( A szívem megszakadt érte, sírtam vele:( Neki a bátyja halt meg:( Még mindíg szokott sírni, amikor eszébe jut... Sajnos nem lehet feldolgozni az ilyet. Csak azt tudod tenni, hogy mellette vagy, érezteted, hogy szereted és nincs egyedül. Nagyon igaza van a 22:20-as válaszolónak, hogy addig legyen az édesanyjával, amíg teheti.... Abban is nagyon igaza van, hogy az ember akkor érzi igazán a szerettei, barátai hiányát, ha már nincs lehetősége visszacsinálni a dolgokat. Sajnálom az osztálytársadat:( 18/l
2010. febr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem rángasd el egy templomba. Később ha szerencséje van elkezd hinni, és akkor minden könnyebb lesz. Legalábbis szerintem.
2010. febr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!