Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha az interneten található...

Ha az interneten található összes szöveg-, kép-, hang- és videoállományt lementenénk, mekkora lenne a méretük nagyjából?

Figyelt kérdés

#hang #méret #kép #videó #szövegállomány
2014. júl. 16. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem több ezermilliárd petabájt.Gondolj csak bele, mennyi hatalmas weboldal működik, amihez képest egy magyar megaoldal, mint az Origo,vagy az Index csak porszem.

Miért kérded?

2014. júl. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2xSü ***** válasza:

Az interneten fellelhető összes adatmennyiséget nehéz lenne megbecsülni. Pl. hogy nekem van-e egy kívülről elérhető szerverem a gépemen, azt senki nem fogja tudni. Vagy ha valaki elindít egy torrent klienst, maga is szerverré válik. Számos titkosított protokoll van, VPN, ami a neten megy keresztül, de nem csak bizonyos emberek érhetik el. Tehát nagyon nehéz megítélni, hogy mekkora adatmennyiséget jelent a teljes net. Csak a Youtube videók összesen majdnem egymillió terrabájtot foglalnának. Láttam olyan felmérést, mely szerint a neten található anyagok összessége úgy 500 millió terrabájt körül van, pedig ez úgy öt éves adat. Ha ez igaz, mára ez kb. 3 milliárd terrabájt körül mozoghat.


Az összes forgalmazott adatot már jobban lehet valamennyivel mérni, becsülni. Ez olyan 4 milliárd terrabájt körülire saccolják évente. Ez az érték úgy kétévente duplázódik meg.

2014. júl. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1-es: Kíváncsiságból kérdeztem. Tegnap délelőtt videókat töltöttem le a számítógépre, amikor egyszercsak kiírta a rendszer, hogy nincs több szabad memória. "Fenébe, pedig nincs is ezeknek olyan nagy méretük! Bezzeg az a sokminden, ami az interneten forog, azoknak mekkora lehet már a méretük?" Innen jött a kérdés :)

Köszönöm mindkettőtök hasznos válaszát!

2014. júl. 17. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!