Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki valamit a Sátán és...

Valaki valamit a Sátán és Isten közötti versenyről?

Figyelt kérdés
Egyszer olvastam, hogy a Sátán is megpróbált embert teremteni, de mivel lelket nem tudott bele lehelni, így volt neki egy test csak az emberré változtatást nem tudta megcsinálni. Valaki nem tudja esetleg hogy a Bibliában ezt a részt hol találom? Mert a Google-ben már mindenféle kulcsszóval megpróbáltam és semmi.
2014. júl. 18. 10:23
 1/9 A kérdező kommentje:
De az is elég lenne és megköszönném, ha valaki, aki tudja hogy mit beszél leírná nekem röviden a sztorit.
2014. júl. 18. 10:25
 2/9 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Ez a történet biztos nincs benne a bibliában!

De eleve értelmetlen az egész.

Ha valóban érdekel a téma, nézz szét itt: [link]

2014. júl. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Id.:Sátán is megpróbált embert teremteni

Sumér kőtáblák-Enki –Nibiru-annunakik-génmanipuláció Isten által megteremtett embereken

Zecharia Sitchin- the lost book of enki c.könyvében ír a Sumér kőtáblákról ahol, részletesen le van írva - már voltak torzonborz fejű két lábon járó teremtmények !

Enki (sátán,földönkívüli,hamis fényhozó) nem tud teremteni,lelket lehelni az anyagba,csak gén manipulációt végzet Isten teremtményén.



Isten az angyalok teremtése után megteremtett az embert.Az angyaloknak azt a feladatott adta többek között,hogy majd szolgálják az embereket. Sátán(el) –nek a fényhozónak ez nagyon nem tetszett. Látta Istennek mennyire kedves az ember. Féltékeny lett és mellette uralkodói babérokra tört. Felbujtott jó néhány angyalt (akikből a bukott angyalok lettek,nem összetéveszteni a nefilimekkel) hogy letaszítsa Istent a tronról.Isten fényangyalai és a lázadó angyalok között több fordulós csata folyt. Michael angyalnak Isten még adott plusz erőt és így letaszította Sátán(el)-t a földre ,ekkor vesztette el az angyali jelzőjét a neve végéről az el-t.

A Sátán (Ördög,Lucifer,Enki) folyamatosan próbálja Isten legszentebb teremtményeit megtéveszteni,bűnre csábítani,megkísérteni,hogy vádolhassa őket a Teremtőjük előtt.

E világ( Föld) ura Sátán lett ,de korlátozva és Isten beleegyezésével. Az Isteni Rendszer é a Jézusi Megváltó Terv tökéletesen működik csak meg kell érteni !



Sátán isten majma,hiszen féltékeny rá és olyanná akar válni mint Ő.

Ő Vádló,aki a Teremtő Isten előtt a legszentebb teremtményeit így,Téged is vádol- megkísért-bűnre csábít. A Te tudtoddal,beleegyezéseddel adsz rá jogot a vádlónak ,hogy megkísértsen.

2014. júl. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Jóóóó ég XD

Te olvastad azt a sok zagyvaságot, amit leírtál?

Kezdjük ott, hogy Zecharia Sitchin zsidó, a szavait pedig pont annyira lehet kézpénznek venni, mint a bibliát...

Továbbá a Sumérok jóval megelőzik a keresztény bibliai korszakot, tehát ez egy nagy paradoxon.

Persze bizonyítani még így sem lehet, mert ha a leletek valódiak is, a történetet Sitchin úgy kerekítette köré, ahogy akarta, de te még ezt is jól kiforgattad!!!

,,Féltékeny lett és mellette uralkodói babérokra tört.,,? Sátán lett féltékeny jehovára? Egy hazug, rabló, gyilkos ,,istenre,,? Ez már több, mint röhejes.

Sátán vadló, kísért és bűnre csábít? Ez mind marhaság! Kezdjük ott, hogy nem Sátán mondja, egy ártatlan újszülöttre, hogy bűnösen született, nem Sátán gyilkol és hazudik a keresztény egyház nevében...stb...

Az egyetlen, aki el akarja pusztítani az embert, az, akit istennek neveznek oly sokan. És hogy jön képbe Sátán? Hágy úgy, hogy valakire rá kell fogni a dolgot XD

2014. júl. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hoppá kicsit megtetszett csúszni a nagy kritizálásban.

Id.:

Sumérok jóval megelőzik a keresztény bibliai korszakot - lényeg a sumérok hamis istent imádtak (Enki,annunakik akiket nem volt szabad ábrázolniuk)


Zecharia Sitchin könyvében ez az egy mondat volt lényeges ,ha elolvastad volna

( már voltak torzonborz fejű két lábon járó teremtmények ,tehát a valódi Teremető Isten általi ember)

Id.

Sátán lett féltékeny Jehovára? – ezt én sehol nem írtam,mivel az én hitem szerint Jehova a zsidók ’’ Istene,, és az nem azonos a Újszövetségi istennel sokunk számára , amúgy igen, különben nem szított volna lázadást az angyalok között a Teremtő ellen.

’’ a sátán zsinagógája,,

A sátán zsinagógájához tartozó zsidóknak semmi közük azokhoz az igazi izraelita zsidókhoz, akiket Krisztus a visszatérésekor nemzeti rabságból szabadít meg, s akik ekkor megtérnek igazi Istenükhöz.

Mégha nem szimpatizálsz a Bibliával meg kéne értened belőle az igazságot (nem a manipulatív hazugságot ),hogy érdemben tudj vitatkozni,ne csak az interneten olvasott spirituális sátánisták által ’’bebúgatott,, szövegeket emlegessed.


A bukott angyalok ellentétben az emberekkel – az angyalok örökre szóló döntést hoztak, amikor választottak Sátán követése és az Istenhez való hűség közül. A Bibliában sehol nem olvasunk arról, hogy a bukott angyalok lehetőséget kapnának a megtérésre, és bűnbocsánatot nyerhetnének.


Nem a valódi egy Igaz Élő isten hazudik a keresztény egyház nevében,hanem azok akik keresztényeknek mondják magukat ,de valójában a lejáratás a céljuk,És igen a lejáratáshoz a haverodnak Sátánnak van köze – babiloni-jezsuita –júdeai hazugságok a( romai jog )Vatikán által tálalva.

Ugyanúgy a zsidók és a keresztények közösségében is vannak ,akik csak azoknak mondják magukat,de nem azok csak beépültek .


Id.

Az egyetlen, aki el akarja pusztítani az embert, az, akit istennek neveznek oly sokan. És hogy jön képbe Sátán? Hágy úgy, hogy valakire rá kell fogni a dolgot –EZ SEM IGAZ !


[link]



http://www.youtube.com/watch?v=-KzVCfc5v3k&list=UUziDIlWzOru..


http://www.youtube.com/watch?v=tGwpiAQ1bWI&list=UUtB3soEwXkx..


http://www.youtube.com/user/CoronitaClassics


[link]

Jehovának” (Jahve-nek) nevezett Isten-alak és Jézus Urunk által prédikált „Szerető Mennyei Atya” közötti óriási különbséget.

Az evangéliumi szövegben - amit a kereszténység „Isten szavának” tanít - igen feltűnő és meglepő az, hogy Jézus két Atyáról beszél. Különbséget tesz az Ő mennyei Atyja és a zsidók atyja - Jehova - között, akit nem ismert el Isten¬nek az evangéliumi tudósítás szerint, mert így nyilatkozik róla: „

"Ha Isten volna a ti atyátok, szeretnétek engem: mert én az Istentől származtam és jöt¬tem "


Isten igazságát és a megváltási tervet sokan nem ismerik fel!


A kísértés alkalmat szolgáltat nekünk arra, hogy olyat tegyünk, ami közelebb visz minket Istenhez. Az ördögi a kísértéssel egy alternatíva elé állítja az embert. Rákényszerít, hogy válasszunk a jó vagy a rossz között. Ezáltal a mi érdekeinket szolgálja. Hiszen az, aki valakinek az erkölcsi fejlődésre ad lehetőséget, ezzel értékes szolgálatot tesz neki. Hány ember éli le életét erkölcsi középszerűségben csak azért, mert sohasem került olyan választás elé, hogy lesüllyedjen vagy felemelkedjen. A nehézségek, kísértések a javunkat szolgálják. „Megfenyíti az Úr, akit szeret, s megostoroz mindenkit, akit fiává fogad. Isten azért fenyít, mert szeret. A fenyítés a szeretet gyümölcse. Ebből következik, hogy azokról, akik nem próbáltatnak meg, és akiket nem fenyítenek meg, nem lehet elmondani, hogy az Atya gyermekei. A kísértések hiánya mintegy az örök elvetésnek a jele.” (Aquinói Szent Tamás)

„Azért, hogy érdemeinket nagyobbá, erényeinket tisztábbá és tökéletesebbé tegye, és hozzá való jutásunkat siettesse, Isten megengedi az ördögnek, hogy megkísértsen minket, és próbára tegyen.” (Grialou) A kísértés a Sátán leggyakoribb tevékenysége.

2014. júl. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jézus összetépné a mai Bibliát!

[link]

2014. júl. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Egyetlen árva szót sem értettem abból, amit itt leírtál...
2014. júl. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Hát én is csak egy-két szót :D

Az leesett, hogy megveted a zsidó istent, de jézust meg imádod :D Hogy a 2 hogy lehetséges egymás nélkül, arra ötletem sincs :D

De mindenesetre tudnod kell, hogy a názáreti a legbünösebb mind között!


[link]


[link]


[link]

2014. júl. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

# 8

Olvastam az álatlan belinkelt oldalakat.

Én nem akarlak megtéríteni,még a végén megszentülsz ,és akkor mi lenne……………

Amit javasolnék ,ezekben az írásokban jellemzően kivannak mondatok(igék) ragadva ,rosszul van érértelmezve .Ha már a mondatkörnyezettel együtt vizsgáljuk ,már más a helyzet főként,hogy több fordítása is létezik a Bibliának és,ha a több fordításból ugyanazt a mondatot összeollózzák,az már megint más ad ki!



# 8 Id.: De mindenesetre tudnod kell, hogy a názáreti a legbünösebb mind között!


Jézus nem bűnös Ő a megváltó ,még a tiéd is és az egész emberiségé is.

Alapvetően akkor Te rosszul értelmezed,vagy nem akarod,tudod a megváltási tervet érteni.

Ha egész életedben ’’ rossz úton jársz,, de az utolsó órádban elmondod a megtérő imát,megbánod tiszta szivvel bűneidet és kéred is a bűnbocsánatot Jézus nevében nyert ügyed van! A földi élet az örökkévalósághoz képest csak egy szempillantás,megéri a nyertesek között lenni.


A kundalinis dologról meg annyit, szinte leföldeli,beleégeti a testbe a lelket.

A nap imádat,meg a különböző spirituális,ezoterikus technikákkal történő állítólagos megvilágosodások ,ezek mind csak HAMIS FÉNYEK !


Nem véletlen mondják - sok a széles út,de csak egy van ,ami a vékony ösvény a

’’ vállszélességnyi ,,.


’’ Én és az Atya egyek vagyunk” – mondta Jézus (János 10:30)

Erre a szellemi szintre kéne mindannyiunknak eljutni, és akkor ez volna az IGAZI MEGVILÁGOSODÁS( Igazi fény )


Csak egy szokásos nap volt:

[link]

Pl. Spirituális Sátánisták szerint

A názáreti annyira irigy volt arra, hogy bármiféle odaadást vagy szeretetet mutassanak az emberek rajta kívül bárki felé is (közeli családtagok esetén is), hogy azt követelte tanítványaitól, hagyják el a családjaikat.

Lukács 9:59-62

59 Monda pedig másnak: Kövess engem. Az pedig monda: Uram, engedd meg nékem, hogy előbb elmenjek és eltemessem az én atyámat.60 Monda pedig néki Jézus: Hadd temessék el a halottak az ő halottaikat: te pedig elmenvén, hirdesd az Isten országát.


A helyes értelmezés:

- mivel Jézus tudta az ember valódi természetes állapota szellemi,nem a 3dimenziós test,teljesen mindegy volt mit csinálnak a rokonok a meghalt testel ,hiszen a lélek számára az már mindegy ’’ egy elhasználódott,levetett kabát,, most már végre szabad,haza térhet. A családi eseménynél az egész emberiséget érintő ’’küldetés,, mégis csak fontosabb.


Id:

A názáretiről köztudott, hogy mindig is gyűlölte a fizikai munkát. A názáreti utálta a mosakodást és a fürdést is: Itt épp a mosakodást ellenzi –EZ MEGINT EGY ROSSZINDULATÚ FÉLREMAGYARÁZÁS

Máté 15:1-20

1 Akkor írástudók és farizeusok jőnek vala Jézushoz, Jeruzsálemből, mondván:

2 Miért hágják át a te tanítványaid a vének rendeléseit? Mert nem mossák meg a kezeiket, mikor enni akarnak.

19 Mert a szívből származnak a gonosz gondolatok, gyilkosságok, házasságtörések, paráznaságok, lopások, hamis tanúbizonyságok, káromlások.

Jézus válasza egyértelmű az,hogy a kezek megtisztításánál a lélek,a szív tisztasága fontosabb!

’’Ezek fertőztetik meg az embert; de a mosdatlan kézzel való evés nem fertőzteti meg az embert ,,

( Máté 15:20)



Ui. ez csak az én gondolatom:,,

Sokan úgy vélekednek a ’’ Bárány menyegzője,, után a mennyországban ,majd csak nézzük,ahogy Isten ül a trónon jobbján Jézussal ,szolnak a fanfárok,harsonák mindenki örül mindenkinek mindörökké és ennyi.

Szerintem a lélek számára ez olyan lesz ,mint ha a bölcsödét végezte volna el és az igazi kaland,tovább tanulás,fejlődés még csak ezután fog elkezdődni.

2014. júl. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!