Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van itt valaki aki már túl...

Van itt valaki aki már túl járt az ellenőr eszén?

Figyelt kérdés

Én most beszéltem egy ismerősömmel, ő elmesélte nekem, hogy semmilyen iratot nem adott át az ellenőrnek így leakarták fényképezni (arckép alapján azonosítani az adatait).

Azt mondta csak akkor lehet valakit lefotózni, ha kap rá engedélyt. Kérdeztem, hogy de az ellenőrnek biztos van rá nem? Azt mondta nincs.

Leszállították és kihívták a rendőröket. Ott álltak a buszmegállóban. Az ismerősöm azt mondta nekik, hogy nincs rá bizonyítékuk, hogy fent vol a buszon, ő ártatlan... itt áll és várja a buszt. :D

És erre nem büntették meg semmivel se...


Ne írjatok légyszi olyat, hogy az ismerősöm csapott át ezzel a sztorival, mert tudom bizonyítani, hogy nem de most erről nem akarok írni regényt..



2014. júl. 20. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Engem egyszer megbüntettek 4-éve de még azóta sem kaptam róla papírt mi van ilyenkor? o_O
2014. júl. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

akkor te szerencsés vagy :D

én azon gondolkozom mi lenne ha leszállítanának én meg elrohannék? Általában kövérek, meg ekkora hőségben kíváncsi lennék meddig futnának utánam :D

2014. júl. 20. 23:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudod, nem gyilkost fognak, hanem csak egy piti bliccelőt. Nem éri meg nekik sem üldözni, sem jegyzőkönyvet felvenni .

Azért szuper dolog lehet úgy utazni, hogy időnként egy-egy megállót lerohan az ember. Arra azért érdemes figyelni, ne visszafelé szaladj, mert az kész időpocsékolás.

2014. júl. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

:D De amúgy mostanában bezárják az ajtókat míg ki nem jönnek a rendőrök szóval mikor már látod, hogy jön az ellenőrzés kezdj el sprintelni...


Mondjuk én inkább veszek bérletet mostanában hallani az agresszív ellenőrökről mondjuk ha én rám ugrana és biztos fejbe rúgnám párszor._.


Ez a fényképes cucc is érdekes facebookon akarnak megkeresni vele vagy mi?

2014. júl. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az szokott lenni a trükköm, hogy van nálam érvényes bérlet, esetleg jegy. Eddig bevált.


Az ellenőr fejberúgásához: közfeladatot ellátó személy bántalmazása sokkal komolyabb börtönbüntetést von maga után, mintha mondjuk engem rúgnál le.

Mivel egyre több és pofátlanabb bliccelő van, a szigorítások is szaporodnak. Budapesten ezért járnak gyakorta közterület felügyelőkkel. Ők igazoltathatnak, kényszerintézkedést is alkalmazhatnak.

Bizonyíték: Sok busz, s a teljes metró be van kamerázva. A fotós sztori kitaláció. Önmagában egy fotóval nem fognak nekiindulni megkeresni a bliccelőt. A veszteség pár száz forint (a jegy ára). Sokkal többe kerülne az illető felkutatása, mint amennyi a veszteség. Még a 16 ezer forintot is messze meghaladja.

Nem olyan főben járó bűnről van szó, amit mindenáron fel kell deríteni.

2014. júl. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!