Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem fejlődök sehova a...

Miért nem fejlődök sehova a fotózás terén?

Figyelt kérdés
Neten sokat olvasok utána, amiket próbálok is hasznosítani, amikor tudok eljárok fotózni, kb 1 éve fotózok(?), de valahogy megragadtam egy szinten.. Ismerek olyat, aki szintén 1 éve fotózik, és Ő sokkal magasabb színvonalú képeket csinál.. Engem csak az zavar, hogy szeretem ezt csinálni, de mégsem tudok olyan jó fotókat összehozni, amilyeneket szeretnék. Tudom, hogy ezt nem lehet tanítani, ehhez érzék kell, de aki tud valami jó tanácsot adni, annak köszönöm szépen!

2014. júl. 22. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi a célod? Valóban kell érzék, tehetség hozzá, de ez egy szakma is, amit meg lehet tanulni.

Látatlanban nehéz megítélni, hogy milyenek a te képeid, s milyen felvételeket készítenek a többiek.

Az természetes emberi tulajdonság, hogy az ember soha nem elégedett önmagával. Lehet, hogy ők meg rád irigykednek.

Nincs valami szakkör, ahova eljárhatnál? Az internet csodás világ, de nem istenség, nem élő ember, nem társ. Egy értő szakember személyes útmutatása többet ér.

Nem tudom, most megy-e valamelyik adón a Fotózz úgy mint a profik! című sorozat. Ha igen, azt is érdemes megnézni.

2014. júl. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Célom e téren nincs, csak hobbi szinten űzöm, de szeretnék minél jobb, igényes képeket csinálni. Ismerek tapasztalt fotósokat, akik szívesen segítenének. :)
2014. júl. 22. 14:59
 3/9 anonim ***** válasza:

ha ismersz tapasztalt fotosokat, akikrol tudod, hogy értenek is hozzá és ismernek téged és a képediet is, akkor miért nem tolük kérsz tanácsokat ismeretlen és névtelen idegenek helyett, akik sosem látták a képeidet és azt sem tudhatod, hogy a véleményük mennyit ér?


nem csak neten érdemes olvasgatni, hanem könyvekbol is sok hasznosat megtanulhatsz. és azzal szemben, hogy a weben bárki bármit irkálhat, könyvet kevésbé adhat ki akárki. a személyre szabott véleményeket, kritikákat és tanácsokat viszont semmi más nem potolhatja

2014. júl. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mutass pár képet, úgy könnyebb. Sokféle gond lehet, technikai hibáid is lehetnek (az tanulás + gyakorlás), de lehet, hogy "üres" vagy, nem mondanak semmit a képeid. Ilyenkor művészetekből kell az inspiráció, lehetőleg nem fotózásból, hanem filmekből, versekből, zenékből, festményekből. Gondolkozz a világon és próbálj valamit mondani róla. Egyébként gyanús, hogy mindkettőben lehetne fejlődni, gondolkodj el rajta, hol kezdd.
2014. júl. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

[link]


Itt van tényleg egy pár kép, több vállalható képem nem nagyon akad.

Köszönöm a válaszokat!

2014. aug. 1. 12:18
 6/9 A kérdező kommentje:
Az ürességre is gyanakszok, pedig elég régóta gondolkozok pár képen, amivel mondani is szeretnék valamit, de nem szeretném, hogy önjelölt fotóművésznek nézzenek a jelenlegi teljesítményemmel..
2014. aug. 1. 12:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezen a szinten még bőven tudsz szimpla tanulással is fejlődni, itt nem annyira az ihlet a fő gond :-). Ha jól láttam, jórészt automata módokban fotózol, ezeket is idővel át kell lépni. A képek kompozíciója is bőven javítható. Nem sorolom, sok-sok youtube video, könyvek és gyakorlás, mind ezt tettük és tesszük.
2014. aug. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egy kis kompakt gépem van, az ISO-n, meg az expozició korrekción kívül "uralni" nem nagyon tudok mást.
2014. aug. 3. 10:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Ennek a srácnak is "kis kompakt" géppel készült rengeteg képe: [link]

Hidd el, nem ezen múlik, tanulni bőven tudsz így is!

2014. aug. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!