Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék egy, a fotóimból...

Szeretnék egy, a fotóimból álló weboldalt készíteni, de nem szeretném, ha lenyúlnák a képeimet és esetleg saját készítésűként mutogatnák. Hogyan tudnám ezt megakadályozni?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy a nevemet vagy az oldal linkjét odaírom a fotó szélére, mert azt a legegyszerűbb képszerkesztővel is le lehet szedni.

Előre is köszönöm a segítséget! :)



2014. júl. 16. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Máshogy sajnos nem. Vagy olyan vízjelet használsz, ami nem, vagy nem könnyen eltávolítható, vagy vállalod a kockázatot és időnként egyik-másik képedet bemásolod a Google képkeresőjébe, hogy aztán jelezhesd annak aki lenyúlta, hogy ebből per lesz ha nem távolítja el sürgősen etc.. Sajnos a képlopás természetes ma itthon, mert mindenki természetesnek veszi, hogy "ami a zinternetten van az mindenkié de legfőképp a enyém'".
2014. júl. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor bele is kezdek egy design-os vízjel készítésébe. Köszönöm a választ!
2014. júl. 16. 18:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Akinél ez az elsődleges szempont, ott halvány, átlátszó, de hatalmas vízjel van a fotó közepén. Durván ronda, de akkora munka kiszedni, hogy inkább keresnek másik képet. Egyébként limitált felbontás + igényes vízjelezés jó párosítás. Modell nélküli képnél egyébként a képlopás nem tipikus, annyi kép van a neten, hogy nem a tiéd fogják elvinni. Az egy érdekes kérdés, hogy ha modellt fotózol és azt elkezdik ész nélküli használni, a következmények is zavarosabbak lehetnek, ott érdemes vigyázni, vízjelezni.
2014. júl. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem többségében a modell nélküli képeimet lopták eddig csak el, egyetlen esetben fordult elő, hogy olyan képet loptak el amin én magam szerepeltem a párommal.
2014. júl. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vannak különféle védelmi megoldások, amikkel nehezíteni lehet a kép letöltését (flash galéria, jobb klikk letöltése, fölé tenni egy másik layerben egy átlátszó képet, hogy azt töltsék le, stb), de ezek csak az egyszerűbb próbálkozások ellen hatásosak. ha látszik az egész kép, akkor aki nagyon akarja, az le tudja lopni. mindenképp a vízjel a leghatékonyabb megoldás.

ahogy már írták, minél diszkrétebb és kisebb a vízjel, annál több az esélye, hogy le tudják szedni. minél nagyobb, minél kevésbé a szélén van, annál hatásosabb, viszont annál jobban zavarja a kép élvezetét.

2014. júl. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Maradtam a vízjelnél, illetve a felbontást csökkentettem, gondoltam a jobb klikk letiltására is, de azt annyival megoldják, hogy kihúzzák egy új lapra a képet és úgy mentik le, úgyhogy nem sokat ér sajnos, mindenesetre köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 18. 22:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Régebben (más célra) használtam azt a trükköt, hogy egy képet felbontottam pl. 10x10 (vagy akár 50x50) kis kockára és a kliensen raktam össze. Ettől még ott lesz a pl. 2500 db picit kép a gépén, de szívás belőle újabb képet összerakni. Ezt még megpróbálhatod, ha ennyire aggaszt a dolog.
2014. júl. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

tök mindegy, hogy a jobb gombot tiltod le, feldarabolod, vagy azt programozod le, hogy lehúzni ne tudják a képet, mert ha egyben látszik, akkor képernyő mentéssel mentik le egyben.

csak a vízjel megoldás erre, vagy esetleg az, ha az egész kép sosem látszik egyben, csak kinagyított részleteit nézhetik meg, de az élvezeti értékét az is csökkenti, úgyhogy mindegy melyiket választod

2014. júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Sajnos egyet kell értsek az előző válaszolókkal. Ami ott van a forráskódban, kiszedhető. Igaz, fölétett átlátszó PNG-vel, jobb gomb letiltással lehet szórakozni, de ezek a forráskódban egyben megmaradnak.


A vízjel, ha átlátszó, leszedhető, ha nem, kitakarja a képet, ha még kicsi is, levágható. A teljes képen átnyúló, képre szabott, saját betűtípussal írt, képenként egyedi már nem igazán lesz leszedhető.


A darabolás összerakható.


Ha még egy flashes nézegetőt, vagy akármit is bevetsz, letölthető lesz a tartalom, ha más nem, maga az swf.



Tudod, amit megmutatsz neki, azt ő már látta, tehát screenshottal simán lophatja.


Sajnos ez van.. :/

2014. júl. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!