Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Önvédelemre Glock 26 vagy...

Önvédelemre Glock 26 vagy Glock 19 pisztoly legyen?

Figyelt kérdés

Kaptam engedélyt egyelőre egy pisztolyra.


Elmentem egy boltba ahol már voltak is a kezemben, de nem tudok dönteni. A Glock 26 kisebb, 10 lövetű és csak két ujjam fér a markolatra fogás közben három helyett. A Glock 19 nagyobb, 15 fér a tárba és ráfér minden ujjam rendesen.


Azt mondták hogy a 26-oshoz lehet szerezni olyan tárat, amelyikbe 10 helyett 12 fér és van ujjtámasza, tehát azon is ráférne mindhárom ujjam a markolatra. Nem raktam még be a ruhám alá őket, szóval nem tudom pl. a nagyobbat milyen nehéz lenne elrejteni, de szerintem nem lehetetlen.


Mindkettő 9 mm-es pisztoly és negyedik generációsak, ez nem tudom számít-e. Nem vagyok nagy profi fegyverszakértő, de azért nagyon hülye sem hozzájuk, egyszerűen csak tanácsot kérek.



2014. júl. 23. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az "önvédelemre csak revolvert" szlogen híve vagyok, hiszen egy automata maroklőfegyver sokkal könnyebben hibásodik meg mint egy forgótáras, és gondolom te sem akarod, hogy az utcán, 10 kancigó által körülvéve csütörtököt mondjon a fegyvered.

Visszatérve: mindkettő jó választás, de a Glock 19 szerintem alkalmasabb lenne, egyrészt a mérete miatt (stabilabban tudod előrántani), másrészt a tár miatt, mivel ha a támadódnál kés van (és így szokott lenni), akkor gondolkodás nélkül fogod előkapni és golyózáport zúdítani, és több lövéssel több az esély hogy el is találod. Meg alapvetően megbízhatóbb modell, és egy nagyobb önvédelmi fegyver nagyobb önbizalmat ad, ami kell a lélekjelenlét megőrzéséhez.

2014. júl. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Revolvert? Neked milyen fegyvered lenne utcára viselve, ha egyelőre csak egy darabot választhatnál?


Árulnak revolvert is. Ruger, Smith and Wesson, Taurus. Ilyenekre gondolsz? Te milyen típust hordanál azokból?


Nekem a Glockot ajánlották többen is, mint nagyon megbízható, jól rejthető nagy kapacitású fegyvert.

2014. júl. 23. 19:24
 3/8 Ambur T. Attila válasza:

Attól függ, hogy hova jársz, meg mit szoktál csinálni.

Ha fontos, hogy el legyen rejtve a fegyver, és senki se tudja, hogy van nálad önvédelmi lőfegyver, vagy nem akarsz vele kérkedni, akkor érdemes a kisebbet.


Ha viszont nem baj, ha esetleg mások is észre veszik, akkor mehet a nagyobb...


De ne a rejthetőség legyen a fő elv, hanem az, hogy milyen támadásra számítasz. Ha csak valaki megfenyegetett, és most tartasz tőle, hogy meg fog keresni és neked megy, akkor megint csak elég a kisebb...


Ha viszont olyan környéken élsz, olyan a munkád, ahol simán szükséged lehet rá, akkor érdemes a nagyobbat választani amibe több golyó fér.


Ma más nagyon jó kydex tokokat csinálnak a kisebb és nagyobb pisztolyokhoz is. Egy ilyet készíttetsz bármelyikhez, és simán övön háttul tudod hordani, inget, vagy pulóvert ráhúzni. Ha öltönyös melód van, akkor érdemes hónalj tokot választani, mert ott az az egyetlen hely ahová könnyű rejteni.


Szóval az a kérdés, hogy mire kell, milyen szituhoz. Én mondjuk a nagyobbat választanám alapból mindenhez, mert olyan sokkal azért nem nagyobb, és ha úgy hozza a sors, hogy kell, akkor nem baj, ha több lőszer van benne, meg a tartalék tárban is...

2014. aug. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Balduin válasza:

Nos én annak a szlogennek a híve vagyok hogy: önvédelemre revolvert és ha valaki öntöltő fan vagy csak az áll rendelkezésre akkor valamilyen kompakt vagy szubkompakt Glock.


A revolvert könnyű kezelni és valóban nehezebben hibásodik meg. Nos én ilyen sorrenden nézném: először Colt(Colt Cobra, Colt Detective Special, Colt SF-VI/DS- II) ha nincs vagy túl drága akkor Smith & Wesson(Smith&Wesson Model 317, Model 986, S&W Bodyguard 38) ha ezzel is baj van akkor Ruger(Ruger LCR, Ruger SP-101) Nos a Taurust én nem ajánlom. Tele van koppintással, hibával.


Az öntöltőket kicsit nehezebb kezelni viszont biztosabbak főleg a Glock amit biztonágos pisztolynak is szoktak nevezni(más a biztosító mechanizmusa - nézz utána). Tehát kompakt vagy szubkompakt modellek. A 19, 26 az jó.

Keress rá képekben is, nézd meg melyik tetszik kinézetre.

2014. aug. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Végül egy Glock 26 negyedik generációs lett. Elmentem még egyszer a boltba, de most öltönyben, ami sokszor szokott a munkaruhám lenni. Adtak hozzá tokot és kipróbáltam mindkettőt. A 26-ot sokkal kényelmesebb hordani. Egy ismerősömtől hallottam hogy inkább kisebbet vegyek ami mindig nálam lehet ha akarom, mint egy nagyobbat amit néha otthon hagynék a mérete miatt. Vettem még hozzá két fajta tokot, két darab extra ujjtámaszos, 12-es tárat, egy fegyverlámpát is ha otthonra kell éjszaka, meg 400 lőszert. Gondolkoztam a tárkapacitáson amit ti is mondtatok, de az ujjtámaszos tárral így is 12+1 (a +1 a csőbe) töltényt lehet belerakni, ami már majdnem 15, mint a Glock 19-nél.


4: Jó azért én is Magyarországon lakom, nem Texasban. Jól hangzik a Colt, Ruger, stb., de ezeket honnan szerezném be? S&W revolverekkel amikkel találkoztam eladóként azok mind sportra voltak tervezve, mert nagyon hosszú csövűek.


Az interneten kerestem magyar fegyverboltokat és ami kis méretű, új állapotú revolverekkel találkoztam boltokban, Magyarországon:

Taurus 5 lövetű revolverek, Ruger LCR... és ennyi.


Viszont kiderült hogy fél éven belül megkapom a második fegyverre is az engedélyt (maximum kettő lehet) és az már egy revolver akarom legyen. Szeretem a western filmeket és ugye ahogy írtátok a revolver megbízhatóbb. Még nem tudom Magnum legyen-e vagy 38-as.

2014. aug. 22. 17:43
 6/8 anonim válasza:

Szia!


Lehet valamit tudni arról, hogy milyen okból kaptál engedélyt fegyverre? Megfenyegettek, rád lőttek, vállalkozó vagy, és felrobbantották az autódat, stb? Egy rendőr ismerősöm mondta, hogy magyarországon az juthat fegyverVISELÉSI engedélyhez, aki boncolási jegyzőkönyvvel igazolja, hogy szüksége lett volna rá. Persze mindez nem igaz a parlamenti és önkormányzati képviselőkre, polgármesterekre, mert nekik alanyi jogon jár.

2014. okt. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szia! Írtam privátot.
2014. okt. 13. 23:21
 8/8 anonim válasza:
Szia! Igen, olvastam, köszi! Egy részére itt reagálnék, mert felmerült már korábban is: Magnum vs. .38Spec. Magnum alatt gondolom .357-est értettél. Szóval nem tudom tudod-e, hogy a magnumból kilőhető a .38-as, de fordítva már nem. Szóval a .357-es lefelé kompatibilis a .38-assal. Ennek oka az, hogy a magnum lőszer erősebb vasat kíván. Ezt mindenképp fontold meg. Nem akarlak rábeszélni a .357-esre, de jó tudni, hogy annak az olcsó gyakorló lőszere a .38 Spec. Minden attól függ, hogy akarod-e rejtve viselni, és milyen módon. Egy .357-esnél felejtős a boka tok, viszont a .38-asnál és a Glock 26-nál nem. (Nem tudom, a fegyvertörvény lehetővé teszi-e a boka tok hordását)
2014. okt. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!