Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek tényleg úgy jött...

Szerintetek tényleg úgy jött létre az első ember pár (Ádám és Éva), ahogy a Biblia leírja?

Figyelt kérdés

2014. júl. 24. 13:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem.
2014. júl. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nagyon, de nagyon nem.
2014. júl. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
40%

Szervusz!

A Biblia szerint Isten az elso embert Adamot a fold porabol, azaz a fold alkotoelemeibol teremtette meg. Ahogy tudjuk, Evat Adam egyik oldalbordajabol alkotta meg. Akik hisznek Isten letezeseben, azok elfogadjak ezt a tenyt. Ha kerdesed van, szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2014. júl. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, de én nem voltam ott.
2014. aug. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Szerintem is így jött létre... :-)
2014. szept. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Én hívő vagyok és realista és ez sokszor rosszul jön ki. Nem tagadom, hogy Isten teremtette a világűrt sőt még az ember témában is benne volt a keze, de ,hogy nem úgy volt Csinált egy ember párt oszt jó van az hotzihe . Egyszerűen ez az elmélet annyira ellentmondásos ,hogy csak na! Ha egy fajból egy pár próbál létre hozzni az annyi génmutáciovval járna, hogyha a Jó Isten is megsegíti őket akkor is kipusztulnak a fenébe.
2015. jan. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem akarok senkit megsérteni meg fikázni a hitét, nem célom, tényleg, de ez az egyik legnevetségesebb dolog, amit valaha kitaláltak. 2 emberből mégis hogy lett 7 milliárd? A testvéreik egymással meg a szüleikkel szexeltek vagy mi van?

Na jó, most leállok. A lényeg, hogy szerintem hülyeség.

2015. márc. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Tudományosan is rendbe van. Épp ez a szép a vallásba, megkérdőjelezhetetlenül igazat mond!

A világ régen semmi másból nem ált mint apró részecskékből! Ezt a tudósok se firtatják! Tehát a bolygók, és később a rajtuk kialakult egyszerű kis baktériumok, mind ezeknek az elemi részecskéknek az isteni szabályokal életrehívott következménye! Építkezni pedig csak az ott fel lelhető elemekből lehet. Ha ez a por? Akár átvitt értelembe is...nem hiába van az a mondás, hogy porból lettünk porrá leszünk. Az evolúciós elmélet, egyébként már az egyedfejlődésről szól. De hogy nincs benne a teremtő keze ezt nem lehet megkérdőjelezni.

Tehát ha adott valami akkor ez fejlődik tovább, hogy egyre tökéletesebbé váljék...

Az ember is erre törekszik élete munkája során...

2015. márc. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#8: Az evolúció épphogy nem az egyedfejlődésről, hanem a törzsfejlődésről szól. Vagy most azt akartad elmagyarázni, hogy a kettő ugyan az? Bocsi, de szerintem egyáltalán nem érthető, hogy miről beszélsz, olyan, mintha csak jól hangzó fogalmakat dobálnál egymásra összefüggéstelenül. Az sem világos nekem, hogy amit leírtál, annak mi köze egyáltalán a feltett kérdéshez? Bár igaz, elmondtad a véleményed, de a továbbiakban nem magyaráztad el, hogy miért is gondolod így, vagy ha mégis, nem volt érthető.
2015. márc. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ja, hogy egy konkrét állításodhoz is hozzászóljak:

Nem találkoztam még olyan állítással, amit ne lehetett volna megkérdőjelezni. Hiszem továbbá, hogy nem is létezik a világmindenségben olyan, hogy megkérdőjelezhetetlen. Vehetjük akár úgy is, hogy ez az én vallásom :)

2015. márc. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!