Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hányszor használta (ja) Jézus...

Hányszor használta (ja) Jézus a következő mondatot a Bibliába úgy ahogy azt én most ide leírom; "BIZONY BIZONY MONDOM NEKED (TEK) MA. Stb"? Jehova Tanúi?

Figyelt kérdés

Mindenki írhat aki tudja.

Köszönöm!



2014. jún. 21. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
25x szerepel a János Evangéliumban (ebben a formátumban).
2014. jún. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Idéznél egyetlen igét ha megkérlek?

Én nem találom sehol...

2014. jún. 21. 17:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Természetesen idézek neked. (egyébként van olyan hely, ahol csak bizony mondom néktek vagy mondom néktek stb. szerepel, de azt nem kérdezted).


Íme:


János Evangéliuma:1:52 És monda néki: Bizony, bizony mondom néktek: Mostantól fogva meglátjátok a megnyilt eget, és az Isten angyalait, amint felszállnak és leszállnak az ember Fiára.

János Evangéliuma:3:3 Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát.

János Evangéliuma:3:5 Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.

János Evangéliuma:3:11 Bizony, bizony mondom néked, amit tudunk, azt mondjuk, és amit látunk, arról teszünk bizonyságot; és a mi bizonyságtételünket el nem fogadjátok.

János Evangéliuma:5:19 Felele azért Jézus, és monda nékik: Bizony, bizony mondom néktek: a Fiú semmit sem tehet önmagától, hanem ha látja cselekedni az Atyát, mert amiket az cselekszik, ugyanazokat hasonlatosképpen a Fiú is cselekszi.

János Evangéliuma:5:24 Bizony, bizony mondom néktek, hogy aki az én beszédemet hallja és hisz annak, aki engem elbocsátott, örök élete van; és nem megy a kárhozatra, hanem általment a halálból az életre.

János Evangéliuma:5:25 Bizony, bizony mondom néktek, hogy eljő az idő, és az most vagyon, mikor a halottak hallják az Isten Fiának szavát, és akik hallják, élnek.

János Evangéliuma:6:26 Felele nékik Jézus és monda: Bizony, bizony mondom néktek: nem azért kerestek engem, hogy jeleket láttatok, hanem azért, mert ettetek ama kenyerekből, és jóllaktatok.

János Evangéliuma:6:32 Monda azért nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: nem Mózes adta néktek a mennyei kenyeret, hanem az én Atyám adja majd néktek az igazi mennyei kenyeret.

János Evangéliuma:6:47 Bizony, bizony mondom néktek: Aki én bennem hisz, örök élete van annak.

János Evangéliuma:6:53 Monda azért nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Ha nem eszitek az ember Fiának testét és nem isszátok az ő vérét, nincs élet bennetek.

János Evangéliuma:8:34 Felele nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek, hogy mindaz, aki bűnt cselekszik, szolgája a bűnnek.

János Evangéliuma:8:51 Bizony, bizony mondom néktek, ha valaki megtartja az én beszédemet, nem lát halált soha örökké.

János Evangéliuma:8:58 Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok.

János Evangéliuma:10:1 Bizony, bizony mondom néktek: Aki nem az ajtón megy be a juhok aklába, hanem másunnan hág be, tolvaj az és rabló.

János Evangéliuma:10:7 Újra monda azért nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek, hogy én vagyok a juhoknak ajtaja.

János Evangéliuma:12:24 Bizony, bizony mondom néktek: Ha a földbe esett gabonamag el nem hal, csak egymaga marad; ha pedig elhal, sok gyümölcsöt terem.

János Evangéliuma:13:16 Bizony, bizony mondom néktek: A szolga nem nagyobb az ő Uránál; sem a követ nem nagyobb annál, aki azt küldte.

János Evangéliuma:13:20 Bizony, bizony mondom néktek: Aki befogadja, ha valakit elküldök, engem fogad be; aki pedig engem befogad, azt fogadja be, aki engem küldött.

János Evangéliuma:13:21 Mikor ezeket mondja vala Jézus, igen nyugtalankodék lelkében, s bizonyságot tőn, és monda: Bizony, bizony mondom néktek, hogy egy ti közületek elárul engem.

János Evangéliuma:13:38 Felele néki Jézus: Az életedet adod érettem? Bizony, bizony mondom néked, nem szól addig a kakas, mígnem háromszor megtagadsz engem.

János Evangéliuma:14:12 Bizony, bizony mondom néktek: Aki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, amelyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek.

János Evangéliuma:16:20 Bizony, bizony mondom néktek, hogy sírtok és jajgattok ti, a világ pedig örül: ti szomorkodtok, hanem a ti szomorúságtok örömre fordul.

János Evangéliuma:16:23 És azon a napon nem kérdeztek majd engem semmiről. Bizony, bizony mondom néktek, hogy amit csak kérni fogtok az Atyától az én nevemben, megadja néktek.

János Evangéliuma:21:18 Bizony, bizony mondom néked, amikor ifjabb valál, felövezéd magadat, és oda mégy vala, ahova akarád; mikor pedig megöregszel, kinyújtod a te kezedet és más övez fel téged, és oda visz, ahová nem akarod.

2014. jún. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy milyen fordítású Bibliád van...
2014. jún. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyszer mondja a kereszten.

Mondjuk a jehovisták fordításában oda van biggyesztve egy vessző, így más értelmet nyer.

2014. jún. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És majd ha elküldöm a fiamat, csak azokat a mondatokat elemezzétek, és értelmezzétek, amely mondatokat többször is mondott...

És te olvastál valami ilyesmit?


Viszont az említett résznél van jelentősége annak, hogy a jelen időt használja. Ugyanis akkor ott lógott a kereszten, mint egy vesztes, aki előtt más nem volt, csak az életének az elvesztése. Ő abban az állapotban ígért meg valamit a latornak, méghozzá halálában az életet ígérte meg, hogy vele lesz a paradicsomban, a megígért új világban.

Mást jelent, ha azt mondom, hogy:

-mondom néked ma, velem leszel...

vagy

-mondom néked, ma velem leszel...


Mivel az ógörögben nincs vessző, tehát egyik eset sem hamisítás. Viszont a jelentése más. Ha úgy értelmezem, hogy aznap lesz vele, így ellentétbe kerül több résszel is a Bibliából. Tehát ahhoz hogy kontexusban helyesen járjunk el, helyesebb az, hogy úgy értelmezzük, hogy bizony, bizony mondom néked ezen a napon, velem leszel a paradicsomban (majd akkor).

2014. jún. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" Ha úgy

értelmezem, hogy aznap lesz vele, így ellentétbe

kerül több résszel is a Bibliából."


Semmivel sem kerül ellentétbe. Nem egyszer meg lett mondva, hogy a test bér meghal és alszik a földben, a szellem attól még él és virul. Vagy pokolban, vagy mennyben. Az, hogy vannak akik tagadják a poklot, az a sátán műve, aki el akarja hitetni, hogy ő nem létezik és a tetteknek, Isten elutasításának sem lesz következménye. Pedig lesz. Sírás és fogcsikorgatás. Amikor nemcsak a pokol, hanem a halál is a tűz tavába vettetik.

2014. jún. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én naív, meg azt gondoltam, hogy tényleg ezek az ígék kellenek:)

Nem az a lényeg, hogy együtt lesznek vagy sem (előbb vagy utóbb)?

2014. jún. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

több milliószor próbáltam felhívni a tanúk figyelmét de süket fülekre találtam.

Inkább meghalnak de akkor is: mondom néked ma,.....

Ez már nagyon nagy elvakultság és a magyar nyelvtan figyelmen kívül hagyása.és persze a görögöt vagy a hébert már meg sem említem mert azt sem ismerik...

2014. jún. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!