Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan tudják pontosan mérni...

Nicola73 kérdése:

Honnan tudják pontosan mérni ezeket az adatokat?

Figyelt kérdés
A [link] oldalán láthatjuk hogy mennyi ember született ebben az évben, ezen a napon, hány könyvet nyomtattak, hány tv készüléket adtak el, hány mobil telefont adtak el, hány emailt küldtek el, hány HIV vírus fertőzött ember van, hány cigarettát szívtak el egy nap. Ki méri ilyen pontosan ezeket az adatokat és honnan tudhatjuk, hogy ezek megbízhatók ?

2014. júl. 31. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg összesített évi adatokból van, lehetetlen lenne valós idejű statisztikát készíteni.
2014. júl. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Senki sem méri. Statisztikai adatok alapján felépített számítási rendszer. Inkább csak bulvárhír jelentősége van.

Megpróbálom szemléltetni.

Mondjuk van egy naplód, amelyben leírod egy-egy napod. Én összeszámolom, mennyi palacsintát ettél eddig életedben a naplód szerint. Ebből kikalkulálom, hogy átlag tíz naponként egyet. A valóság lehet az is, hogy egy napon telezabálod magad, máskor meg fél évig egy szemet sem eszel, de egyenletesen elosztva tíz napra jut egy.

Erre beállítok egy számlálót, amelyik tíznaponta ugrik egyet.

Így meg a kérdezett számolás is.

2014. júl. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna hogy egyáltalán választ kapok erre az idétlen kérdésemre,de azt meg végképp nem hogy valakinek így beinduljon erre a fantáziája. Tény, hogy szeretem a palacsintát. De ha már szeretek naplót vezetni és palacsintát enni, akkor nem követek el olyan baklövést hogy nem jegyzem le minden nap hány palacsintát ettem. Szerintem ezek az adatok hozzávetőlegesen pontosak, de azt kétlem még 2014-ben is hogy az informatika olyan magas szinten lenne hogy ilyen pontos adatokat másodperc pontosan tudjanak szállítani. Mindenesetre köszönöm a válaszokat :-)
2014. júl. 31. 22:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmit nem értettél meg az írásomból, de én fel is adom.
2014. júl. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy most trollkodni akarsz, vagy sem, de akkor megpróbálom én is elmagyarázni:


Először is leszögezném, hogy ezeket az adatokat nem méri senki, csupán megsaccolják.


Hogy is történik ez? Megnézik például a születési adatokat 10 évre visszamenőleg, hány ember született az egyes években, és évről évre hogyan változott a születések aránya. És ezekből az adatokból megsaccolják, hogy idén hány ember születhetett eddig. Szó sincs arról, hogy másodpercre pontosan kapják az adatokat a világ minden tájáról, csupán számba veszik az elmúlt évek adatait, és megállapítják azok alapján, hogy mik lehetnek az idei adatok.


Üdvözöllek a statisztika világában.

2014. aug. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!