Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A pénz boldogít e és hatalmat...

A pénz boldogít e és hatalmat biztosit e szerintettek? Vagyis menyire nagy értéke van?

Figyelt kérdés
Szerintem igen boldogít is és hatalmat is ad röviden megmagyarázom de természetes hogy mindenkink eltér ettől a véleménye : most a boldogság részére térek ki elóször is szerintettek a szeretettet és szerelmet és ilyen hasonló emberi értékeket nem lehet megvenni sztem igen egyértelműen ugyanis csak egy embert akkor szeret vagy tegyük fell adot esetben szerelmes egy másikbam ha annak megtetszett egy belső értéke tulajdonsága vagyis ha lényének egy vagy teljes része megtetszet esetleg teljes mértékben hasonlit rá vagyis mire következtethetünk arra hogy e tulajdonságok kölcsönösek . nem járhat anélkül hogy a másikban nem lenének és a hogy csak feltételhez kötöttek pl szerettem ót mert a gyermekem vagy szeretem őt mert olyan mint én.....a pénz ezt a potólja vagyis az gyik egyének a vélt rosz tuljdonságát semlegesití elrejti és jó tulajdonságait még jobbá teszi és nem kell azokal a belső értékekel rendelkeznie ami más számára fontos mert igy hogy dús gazdag univerzálisá teszi a kőzőség számára ezátal, és ha meg ad mindent amire vágynak kőznyelvben jótékonykodik igy elnyeri a kózöség csodálatát rokonszenvét és ezáltal saját céljaira is felhasználhatja óket........ ezalatt értendő beteg gyerekeken segit vagy iskolákat épitett szegény falukban....öszegezve boldogít hisz ez miatt hogy univerzálisá tett elrejti rosz tulajdonságaidat és a jókat még jobban felerősití es potólja azokat a tulajdonságokat ami miat az ember egy másikaz szerett esetleg szerelmes bellé vagyis vonzod velle az embereket....főleg ha adakozol és támogatott a kőzöséget és a szegényeket előbb utobb az emberek csodálni fognak bálványozni vagyis magad mellé tudod állitani a kőzvéleményt és feltudod őket használni céljaid eléréséhez vagyis teljes mértékben kitárhatod egyéni létedet anélkül hogy a kőzóség utálna ehelyett inkább csodálnak milyen rendes vagy és kőzbe pedig felhasználod őket céljaid eléréséhez ....helytelen irás miatt bocs telorol irtam...a hatalom részét majd kőv folytattom
2014. aug. 8. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
A pénz nem boldogít,...csak ha van.
2014. aug. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hatalmat meg nagyon sokat ad számtalan módon közvetlenül hatásal lehet a politikára a vezető pártokra ezen okokból kifolyólag az emberek mindenapi élletére a politikát a saját gazdasági érdekeid éljára is felhasználhatod és közben adakozhatsz hogy az emberek figyelmét csak arra korlatozódjon hogy milyen jó de ezenkivül szászezreknek is adhatsz munkát ami miatt még több pénzed is lehet de az ember tömegeknek is te adott az alapvető abyagi javakat igy a lét biztonságot és alapvetőleg ha eszes vagy és nem csak a luxusra költöd hanem mindig fejlődsz fejlesztéseket végzel kihatásal lehet az egész világra tslán még bedolyásolhatod is
2014. aug. 8. 14:35
 3/5 A kérdező kommentje:
én úgy értettem de legfőképpen ugy ha nagyon sok van és célirányosan használod fell ...vagy ha nincs célirányosan keresed meg majd célirányosan használod fell is
2014. aug. 8. 14:39
 4/5 szántóvető ***** válasza:

túl sok embert nem ismerek akik iskolát építenek,sem olyat akit bálványoznak..mi lehet ennek az oka szerinted?

különböző dolgoktól leszünk boldogok:van aki attól hogy adakozik/vért ad,más attól hogy jól kicseszhet az embertársával,megalázhatja lábát törli belé stb.

pénzzel könnyebb az élet mint pénz nélkül és hatalmat is ad de a saját egyéni boldogsághoz sokfajta út vezet,hatalomra sem vágyik mindenki.

2014. aug. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
az oka az hogy nem épitenek iskolát mert a luxus elpuhitja őket csak élvezik a luxust élvezik az élletett de ha megszerzett pénzt befektetik pl adakozásba média kampányokban regionális a közjót szolgáló terület fejlesztésekbe akkor előbb utobb a csodálatát is elnyeri a tömegeknek és a támogatásukal még gazdagabbá teheti önmagát nagyobb befolyást szetezhett álltuk adott esettben politikában de leginkább hirnevett.....igy ezálltal újjabb üzletti kapcsolatokra is szert tehet....igy lényegében a hirnevét a hatalmát és anyagi gazdaságát is még jobban kiterjeszhetti magyarán az embertömegek egyfajta alapanyag a céljai eléréséhez egyfajta a külvilág számára egy jelzés hogy ez a ember csakis jó és hogy segit másokon igy céljaid ellőtti szociális akadályok elhárulnak hogy látják mindezt....én legalábbis igy csinálnám és fogom is.......persze ez erkölcsi dolog de abba mindenképpen gondolom egyetértünk a szupergazdagságá válláshoz erkölcsünkből le kell épiteni vagy adott esetben erkölcstellenek lenni
2014. aug. 9. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!