Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért sérültek meg a a cd-re...

Miért sérültek meg a a cd-re írt JPEG képfájljaim? TÖBBI LENT.

Figyelt kérdés
Miért sérültek meg a a cd-re írt JPEG képfájljaim? Talán azért mert rejtett mappából írtam őket a cd-re? Kb.1 éve ráírtam a cd-re és elraktam a cd-t azóta 1x-se néztem meg aztán tegnap megakartam nézni és az összes több cd-re írt képeim mint megsérültek és nem bírom megnyitni és közbe a windowst is újraraktam ez számíthat valamit a sérülésben?

2014. aug. 8. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A Windows újratelepítésének semmi köze a CD-n tárolt állományok sérüléséhez.

Sajnos a CD nem megbízható formátum (főleg, ha olcsó lemezeket használsz), ha biztonsági mentést akarsz készíteni az adataidról. :-/

2014. aug. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2014. aug. 8. 16:41
 3/11 A kérdező kommentje:
és mondjuk következőre ha sokkal kisebb sebességgel írnám a cd-t akkor erre kisebb lenne az esély nem?Hogy megsérüljenek?
2014. aug. 8. 16:45
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha ragaszkodsz a CD-n való tároláshoz, akkor azt ajánlanám, hogy jó minőségű két lemezre írd ki (úgy értem, ugyanazt az adatot a két különböző lemezre), és mondjuk fél évente ellenőrizd a lemezeket.

Ha valamelyiken sérült állományt találsz, készíts azonnal másolatot a még működő lemezről!

2014. aug. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

CD nem jó archiválásra. Peched is van, hogy ilyen gyorsan tönkrement, de semmiképp nem lehet rá építeni.


Az ideális a szalag, klimatizálva, 30 év elvileg. De ez többszázerer forint.


Házi körülmények között vegyél egy külső vinyót és arra másold át a saját géped fénykép könyvtárát egy az egybe időnként. Aztán olvasd is vissza, hogy tényleg működik...

2014. aug. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Pedig van 1 cd-m amire kb. 4 éve írtam képeket és videókat és azok működnek!Semmi bajuk sincs!
2014. aug. 8. 22:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, nincs ellentmondás, saját durva becslésem szerint 5 évet az írt CD-k fele bír ki.
2014. aug. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

De miért csak 5 évet bírnak ki?

Miért nem örökké?

Akkor miért cd-re írják az eredeti játékokat ha 1 idő után tönkremegy?

2014. aug. 8. 23:04
 9/11 anonim ***** válasza:

Van ennek valami ésszerű magyarázata, de én már nem emlékszem, az írt CD anyaga romlik az idővel.


A gyári CD-t ne kevert össze az írttal. Az teljesen más technológiával készül!


A játékoknak amúgy sem volt soha szempont, hogy működjön évek múlva. Mostanában már a letöltés terjed, mert kényelmesebb. CD és DVD kihalóban van.

2014. aug. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Házi körülmények között vegyél egy külső vinyót és arra másold át a saját géped fénykép könyvtárát egy az egybe időnként. Aztán olvasd is vissza, hogy tényleg működik..."


Még valami: a külső vinyót ne otthon tárold!

2014. aug. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!