Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a napló írás lényege és...

Mi a napló írás lényege és hogyan kell naplót írni?

Figyelt kérdés
Én nem értem hogyan kell..pl. úgy hogy "Kedves Naplóm a mai napom úgy telt hogy felkelltem, fogatmostam, sminkeltem..stb." Tényleg nem értem:D segítsetek légyszíves:)

2014. aug. 11. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ha csak magadnak írod, akkor nem kell törődni a formaságokkal. Ha úgy érzed jól esik írni, írj. Nincs semmi szabály megszabva. Ha meg így sem tudsz írni, akkor nem is akarsz valójában.
2014. aug. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2xSü ***** válasza:

Naplóba olyan dolgokat érdemes írni, amit szeretnél rögzíteni a későbbi önmagadnak. Az, hogy felkeltél, fogat mostál, arra nem nagyon leszel kíváncsi egy év múlva mondjuk. Arra sokkal inkább, ha történt valami veled, hogy milyen gondolatok, érzések foglalkoztattak éppen. A „Kedves Naplóm!” kezdet tökéletesen felesleges. Főleg azt érdemes megragadni, amiről tudod, hogy később valószínű nem fogsz rá emlékezni pontosan, mégis méltó lenne arra, hogy emlékezz rá. Pl. egy szituáció, amibe belecsöppentél, amin kicsit elgondolkodtál, eszedbe jutott pár gondolat, tanulság, de nem különösebben mély, vagy meghatározó élmény.


Pl.:


„Nyaralásból visszatérve elég nehezen indult a munka. Egy órát is elszórakoztam az emailjeim átolvasásával, a hírek átnézésével. Fura. A munka nem lesz ettől kevesebb, vagy könnyebb. Ha az ember azonnal nekiállna, akkor előbb is végezne, így bár nem lenne több szabadideje abban a napban, mégis a munka utánra kerülne, így kevésbé lenne az embernek egy kis bűntudata, hogy tulajdonképpen lóg. Lehet az ember kevésbé lenne stresszes, ha kicsit össze tudná kapni magát, és még korán reggel teljes gőzre kapcsolna.”


Vagy:


„Ma láttam egy lányt, aki a buszmegállóban hangosan énekelt. Egyedül volt, nem volt a fülében fülhallgató. Valahogy furán nézünk arra, aki csak úgy egyedül hangosan énekel. Miért? Mindenki énekel pl. otthon. Ha társaságban van, akkor semmi probléma nincs ezzel. De egyedül énekelni, hangosan az utcán? Régen ez biztos természetesebb volt. Lehet, hogy a MP3 lejátszók, okostelefonok miatt megszoktuk, hogy csak fogyasztjuk a zenét? Ettől lenne furcsa, ha valaki nem fogyasztja, hanem csinálja a zenét? Vagy attól, hogy túl szorosan élünk együtt egy városban, és ezért vált illetlenné hangosan énekelni, hogy ne zavarjuk azt, aki más zenét kedvel? Vajon régen mennyire volt ez természetes? Szívesen visszamennék 100 évet időben, és megnézném, hogy egy faluban hogyan is volt ez.”

2014. aug. 12. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én össze-vissza írok bele, ami épp eszembe jut, dühít, idegesít, aminek örülök, rajzolgatok bele chibi anime figurákat meg mini képregényeket:3, leírom néha, hogy kiről mit gondolok, és nem érdekel, hogy rendezetlen, mert ez az enyém és én úgyis értem, amit leírok:D Annyi rendszer van az egészben, hogy leírom pl.: 2014. 08. 31. vasárnap, egy cím (ezek csak nonszensz hülyeségek, általában japánul:D), aztán megy bele a barmulás:) nekem már nagyon sok ilyen naplóm volt, és mindig röhögök, ha visszaolvasom őket:) Egyébként azt írsz bele amit akarsz, én még olyat is belejegyzeteltem, hogy: "nincs itt az angol füzetem, úgyhogy lesson 56 LOL:...", "ma este xy film lesz 9-kor *-*", "kedvenc animéim:..." szóval teljesen rád van bízva, legyél kreativ;)
2014. aug. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kedves kérdező, végül írtál naplót? Megéri elkezdeni már fiatalon?
2022. nov. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!