Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aktív korúak ellátása (FHT)...

Aktív korúak ellátása (FHT) foglalkoztatást helyettesítő támogatás. Időtartam:1év4hónapig folyósították megszakítás nélkül (2014. április végével megszüntették). Nem voltam közmunka programban, és tanfolyamon sem ezen idő alatt. Kihez fordulhatok?

Figyelt kérdés
Hogyan állítsam vissza az FHT rendszeres folyósítását,ha tudom igazolni, hogy háztartási munkával be voltam jelentve a NAV-nál május-júniusban?

2014. aug. 12. 15:07
 1/5 anonim válasza:
ezt ugyanúgy mint az első napján, az önkormányzatnál el kéne bírálniuk. ha nem szeged meg az ellátással kapcsolatos szabályokat, akkor elméletileg évente történő felülvizsgálattal, de időkorlát nélkül folyósítaniuk kéne. először az önkormányzatba mennék mindenképpen, hogy mit csináltak.
2014. aug. 23. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves László,

Nekem azt mondták, hogy a Munkaügyi Központba kell újra regisztráltatnom magam, a fehér kis könyvemben eddig folyamatosan dátumoztak, és mindig megjelentem időpontra. Akkor most újra indítsam el az egész ügyet? Április végéig megszüntették, azóta semmi, most újraindítanám. A Rendszeres Szociális Segélyt is megigényelném, azt 2 évente vizsgálják felül.

2014. aug. 24. 07:33
 3/5 anonim válasza:
hát ha újra kell regisztáltatnod magad, azt azt jelenti, hogy a régi regisztrációd, mint regisztrált álláskereső megszűnt. ha viszont mindig eljártál a leírt dátumokon, akkor elég jó kérdés, hogy miért szűnt meg. a megszűntetést vagy te kérheted mert találtál munkát vagy szimplán nem akarsz a rendszerben lenni és magadnak fizeted a tb-t vagy keresed a melót, vagy ha nem mész el az előírt megjelenésre, akkor ők szűntetik meg, ezesetben 60 napig nem is tudsz visszaregisztrálni, mert ez ilyen bünti dolog. namost ezen a 2 eseten kívül meglepődnék, hogy miért lehet még megszüntetni a regit. ha nincs messze a munkaügyi, akkor végülis érdemes elmenni, hogy most mit csinálnak már.
2014. aug. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen rendszeresen jártam a fehér kis könyvel, legközelebb októberbe kell visszamennem beleíratni egy újabb dátumot, általában 2 havonta. Az indok úgy szólt a megszüntető határozatban, hogy nem működtem együtt velük, mert nem tudtam igazolni 30 munkanapot. Ezt nálunk mindig a helyi jegyző dönti el, hogy megkapom-e a foglalkoztatást helyettesítő támogatást. És hogy kifutottam az időből, mert a bejelentett háztartási munkám májustól-júniusig szólt. A támogatás megszűnése április vége. Elég döcögősen halad az ügyintézés a bürokrácia útvesztőjében.
2014. aug. 25. 08:12
 5/5 anonim válasza:
ja hát ezzel a 30napos kötelező munkaidő megléttel nem számoltam, nálam ez még nem merült fel. hála égnek itt budapesten lassan rendes melóm lesz és elfelejthetem ezt a hülye munkaügyi központot :D mindig ugy mentem oda, hogy már a hazaút járt a fejemben. még kocsival sem vicces eljárni oda.
2014. aug. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!