Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki 2-3 részlettel kéne...

Valaki 2-3 részlettel kéne igazolnom ogy Jókai mindentudó íróként irja le a Kőszivű ember fiai című művét? Olvastam a regényt de ezt végképp nem tudom

Figyelt kérdés

2014. aug. 13. 11:20
 1/2 A kérdező kommentje:
*hogy
2014. aug. 13. 11:20
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom értelmezni a "mindentudó író" jellemzést.

Szeretem Jókait, minden megjelent regénye meg van, de nem nevezném mindentudónak.

A Kőszívű ember fiait már nagyon régen olvastam, így a részletekre sem mindre emlékszem.

Beleolvastam az életrajzi írásaiba.

Jókai a könyvet személyes tapasztalatai alapján írta. Jól ismerte az akkori magyar társadalmat. Ott volt a 12 pont szerkesztésénél, felolvasásánál. Részt vett nemzetőrként a forradalomban. A cselekmény tehát személyes tapasztalatain alapul. Akkor is, ha a szereplők idealizáltak vagy nagyon jók, vagy nagyon rosszak.

Érdekesség az önéletírásában: Görgey Artur kivégeztette az áruló gróf Zichy Ödönt a Csepel szigeten. A névben tévedés volt, mert nem Ödön volt a neve, hanem Jenő.

A forradalom után neki is bujdosni kellett.

Talán ezek alapján ki tudsz választani 3 részletet a regényből, melyek Jókai tapasztalatain alapulnak.

2014. aug. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!