Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy weboldal adatait...

Ha egy weboldal adatait letöltöm, majd sajátomra felteszem azért perelhetnek?

Figyelt kérdés
nemfog hasonlitani sem a két weboldal csak az ottani adatok teszem fel az enyémre is.Irtam is nekik, cserébe olyant kértek amit nem szeretnék megcsinálni, és azt irják ha nem tudunk megeggyezni "abban az esetben biztos, hogy mi is lepni fogunk, akar jogilag is. Megvan a hatasos modja.". De ha nem irok nekik, nem is tudnának rólla, de én megprobáltam becsületessen általuk kapott engedélyel! Nagyon nem értem, azok az adatok nyilvánossak, bárki kimásolhatná őket! Én csak csináltam rá egy scriptet ami kimásolgatja helyettem! Ez miért baj???
2014. aug. 16. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Kicsit azért pontosíthatnál, ohgy milyen adatokat akarsz lenyúlni. Ha más szellemi terméke, akkor nem használhatod fel.


Egyrészt az, hogy valami publikus, nem jelenti azt, hogy el is lophatod - az út szélén álló biciklit sem tolhatod el, mondván, hogy ott van. Egy online cikket elolvashatsz, de nem használhatod fel a saját céljaidra, mert más terméke.


És itt jön a másik rész: ha mégis letöltöd vagy felhasználod, akkor nem mindegy, milyen célra: amíg magáncélra, nem anyagi haszonszerzés céljából, addig sokkal engedékenyebb a törvény. Ha azonban haszonszerzés céljából használod fel, akkor nagyon megütheted a bokádat.

2014. aug. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Filmes weboldalt készitek!

És más filmes weboldalrol gyüjtöm össze a film adatait (Rendező, szereplők, író, leirás stb) és ezeket használnám majd az én weboldalamon is!

Ő is más weboldalakrol szedte össze a film adatait! Én csak anyival csinálom máskép hogy nem minden filmre keresek rá és szedem össze a film adatait, hanem ott a késsz oldal több ezer filmel!

2014. aug. 16. 17:38
 3/4 A kérdező kommentje:
vagyis azok az adatokat nem ő szerkeztetette hanem más oldalrol szedte le! ahogy kb az összes filmes weboldal csinálja!
2014. aug. 16. 17:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát akkor wikipédiáról idézel, majd odaírod a végére, hogy onnan van. (nem tudom, hogy kell szépen, keress rá). Vagy portról, vagy imdb. mindegy. szerintem így jó.
2014. aug. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!