Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fotós szeretnék lenni, mik az...

Fotós szeretnék lenni, mik az első lépések?

Figyelt kérdés
Még csak 16 vagyok de nagyon szeretek fotózni meg szeretnék egy gépet iss de amíg nem értek hozzá addig azt se tudom milyen gépet kéne vennem. Meg nem tom hogy valami tanfolyamra jelentkezzek vagy az felesleges mert meg tom tanulni netről.(?)
2014. aug. 16. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Tanuld meg az alapokat és akkor kezdj el vásárolni amikor már tudod, hogy ahhoz amit fotózni szeretnél mire van szükséged. Számolj öt-hat év tanulást, felszerelésre elköltött legalább egymillió forintot, de inkább többet és ne várd, hogy ebből fogsz meggazdagodni. Nagyon kiemelkedőnek és tehetségesnek kell lenned ahhoz, hogy meg tudj belőle élni és nem elég fotósnak lenni, üzletembernek is lenni kell, tudni kell tervezni, vállalkozást építeni, brandet építeni, felfuttatni magad, eladni magad, kommunikálni a megrendelői oldallal stb...
2014. aug. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem hát ez így.nem tűnik túl egyszerűnek :// :p de köszii :)) különben te fotós vagy?
2014. aug. 17. 20:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen. Ebből élek. :)
2014. aug. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És te hogyan tanultàl meg,màrmint vmi suliba vagy hogyan/hol ?? Bocsi hogy ennyit kérdezek ://
2014. aug. 18. 09:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Hú, ezer bocs. Kicsit el vagyok csúszva időben és ez a kérdés teljesen kiment a fejemből.


Az első években autodidakta módon tanultam, próbáltam kritikát kérni (amin persze mindig megsértődtem, de aztán rájöttem, hogy a kritikából sokat lehet tanulni, csak félre kell tenni az ego-t), aztán amikor úgy látszott, hogy a dolog menni fog, indítottam egy fotóblogot és egy Facebook oldalt (ez ma már egy kicsit keményebb dió, nagyon eltolták abba az irányba, hogy csak akkor tudsz tömegeket elérni vele ha fizetsz érte, így sokkal nehezebb brandet építeni). Fejlesztgettem a felszerelésem, aztán beiratkoztam egy OKJ-s fotográfusképzésre. Nagyon sok sallangot tanítanak az ilyen képzéseken, de az az igazság, hogy nagyon sok olyan dologra megtanít amit magadtól otthon nem tanulnál meg. Nem feltétlen szakmai dolgokra gondolok, hanem pl. a szakmával és a többiekkel szembeni alázatra, előzékenységre, de egyébként a vállalkozásalapításhoz is kell a papír, szóval szükséged lesz rá.


A lényeg, hogy nem elég tehetségesnek lenni mint ahogy az sem elég ha sokat tudsz a szakmáról, vagy ha jó felszerelésed van. Ezek együtt kellenek, emellett pedig nem árt egy kicsit exhibicionistának, egy kicsit marketingesnek lenned, hogy el is tudd adni magad.


Ezekbe ne fuss bele:

[link]

2014. aug. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat sokat segítettél. Köszii :))
2014. aug. 31. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!