Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért kezelik annyira tragikus...

Miért kezelik annyira tragikusan egyesek, hogyha ki kell menni az utcára korzettben?

Figyelt kérdés

Mielőtt félreértés történne: a korzett alatt nem azokat a szép, díszes, alakformáló fűzőket értem, hanem a gyógyászati segédeszközt, amit gerincferdülés miatt kapnak. :D

Igen, nekem is van, de valahogy nincs bennem az, hogy ezt rejtegetnem kéne, persze senkinek nem esik jól ha megnéznek, sugdolóznak a háta mögött, de ha belegondolsz nekik is ismeretlen a helyzet és valószínűleg csak nem tudják mi is az a páncél rajtad, és elgondolkoznak rajta. A rosszmájú emberekkel pedig miért kell foglalkozni? Egyszer látnak az utcán, röhögnek rajtad aztán lehet többet nem is látnak, azt se tudják ki vagy. Azt sem értem, miért vannak kiakadva egyesek, hogyha esetleg megkérdezik tőlük, hogy mi az a műanyag izé rajta. Ilyenkor el kell mesélni az illetőnek és kész, nincs abban semmi rossz, ha rákérdez. Ugyan, ha neked nem lenne fűződ és nem tudnád, hogy az mi, téged is érdekelne, és ha nem is megbámulnád, de érdeklődően néznél arra, akin van! A másik dolog, ha valaki véresen komolyan veszi. Ez alatt azt értem, hogyha esetleg poénkodnak valakivel a fűző miatt, akkor ezt miért kell rossz néven venni? Nevess rajta, és szállj be a poénba! :D (A viccelődés alatt nem a kigúnyolást értem)

Szóval ezzel az egésszel csak arra akartam kitérni, hogy miért kezelik ennyire tragikusan a helyzetet? Oké, tudom, kamaszkor is közrejátszik meg minden, de nem értem, miért kell véresen komolyan venni, ha esetleg viccelődnek, vagy érdeklődnek?

Amúgy igen, nekem is van problémám vele, pl. az, hogy alapvetően nincs nagy cicim, ráadásul az osztálytársaimhoz képest.. Sőt, ha a korzettre ráveszek egy bő felsőt mégjobban eltakarja, mert van egy olyan része ami a hónalj alatt és mell mellett jobban kiáll, ezáltal egy felső alatt borzalmasan néz ki rajtam, de ezzel áldott meg a sors, nincs mit tenni! Örüljetek ha nem látszik egy póló alatt. Ha ez van ránk kiszabva, meg kell vele küzdeni. Ha kitartó leszel és pozitívan állsz a dologhoz biztos vagyok benne, hogy lesz eredménye. Esetleg a gerincferdülésed nem is javul, sok tapasztalatot szerzel. Szóval kitartást! :)



2014. aug. 18. 18:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Én azért nem venném fel soha ruha fölé, mert nem szeretnék sok korzettes gyerekhez hasonlóak sajnálatból élni, és azt akarom, hogy az emberek VELEM beszélgessenek és ne azzal a műanyag vacakkal, ami rajtam van - és ami elméletileg "tök lényegtelen" és "nem is számít", ennek ellenére szinte az összes "nagy hős" fűzős emberkének ekörül forog az élete. Mondogatják, hogy jaj őket nem viseli mindez meg, nem is törődnek vele, közben épp, hogy semmi mást nem tesznek. Egyszóval nem szeretem az ilyesmit, bár rengetegen vannak, akik szeretik érezni a sajnálatot és giccses beszédeket tartani, de én a magam részéről inkább elhatárolódnék mindettől. Azt szoktam mondani, hogy ez nem a Glee meg a Skins meg az IM magazin. :)
2014. aug. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!