Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Au pair: tapasztalatok? Hogy...

Au pair: tapasztalatok? Hogy működik ez az egész?

Figyelt kérdés
2014. aug. 23. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Regisztrálni kell valamelyik oldalon, aupair-world, great aupair, stb. Könnyebb Eu-s országokba kijutni, mint pl. Kanadába. A legfontosabb, nagyon meg kell nézni a családot, mert hiába teszi az ember a szépet(bármeylik fél részéről), élőben minden rögtön kiderül. Beszélni az 'elődökkel', ha lehetséges, és sokat a családdal, rákérdezni a dolgokra.

A nyelvtudást nem kell elhanyagolni, mert elég nagy probléma lehet. A család nyelvét legalább középszinten ajánlom elsajátítani előtte.

Nem kell az első lehetőségre lecsapni, jó, ha az ember tud válogatni a családok közül.

Nem egy könnyű munka enyhén szólva, de majdnem minden attól függ, hogy milyen családot fogsz ki.

A mézes-mázas skype interjúk mögé be kell tudni látni, miféle emberek is.

Az étkezési szokásokat is tisztázni kell (lefogytam 40 kilóra).

Személyes tapasztalat alapján beszélek. Nagyon meg kell gondolni, van, akinek szinte egyáltalán nem való az ilyesmi!

Most egy hónap után húzok haza, mint a vadlibák.

Sok sikert!

2014. szept. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hol vagy au-pair? Egyébként én arra gondoltam, hogy az lenne a legjobb ha találnél félig magyar és félig másmilyen nemzetiségű családot akik direkt magyart keresnek és így nem feltétlen fontos tudni az idegen nyelvet. Mert kicsit félnék attól, hogy teljesen idegen családnál legyek...
2014. szept. 7. 15:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,

Svájc, dán család.

Magyarokhoz nem túl szívesen mennék, sok olyan sztorit hallottam, hogy csicskáztatnak ám keményen, éppen azért, mert magyarok. Persze minden eset egyedi. Ki kell várni a legszimpatikusabb családot. Nekem 2 vagy 3 család jött be abból a 30-40-ből, aki megkeresett. Csak elvakított a pénz, a legjobb ajánlatot választottam. Ez is egy hiba.

Mindenképpen egy tapasztalat az életben, és ha nem megy, legfeljebb hazajössz.

2014. szept. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!