Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nézik le a fogyatékosoka...

Miért nézik le a fogyatékosokat, mozgáskorlátozotttakat? Nem értem, hogy miért nézik le őket, hisz nem tehetnek róla, hogy úgy születtek, olyanná váltak. Ti lenézitek őket vagy segíteni próbáltok nekik? Egy mozgáskorlátozott 14 éves testvére.

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 19:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%
Miért tán az egész világ velük kéne hogy foglalkozzon?? Nem elég az aki őket segíti? Mindenki ugráljon körülöttük még az is akit más dolgok érdekelnek? Nem szoktam őket észrevenni, úgy ahogy egy egészséges emberrel sem nagyon foglalkozok ha idegen!! Nem azért megyek az utcára, hogy bámuljam az embereket hanem mert dolgom van. Bőven elég nekem a családom, az ismőreim... Nehogy már ezért gonosz legyek! Nem kell mindnekire kivetíteni azt ha neked nem tetszik valami. Nekem egy rossz szavam nincs rájuk, de túlzottan nem érdekelnek, úgy mint más idegen ember sem...
2010. jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
56%
Ja és ki mondta hogy hülyének tartom őket? Én egy szóval sem...
2010. jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
81%

Nahát! Milyen szent lett itt mindenki egyszeriben!


Kedves kérdező!


Biztos vagyok benne, hogy a válaszolók fele, nem volt őszinte, csak visszafogták magukat, mert leírtad, hogy a testvéred is mozgáskorlátozott.

Én látássérült vagyok, és a lábaimmal is van egy kis probléma. Tanúsíthatom, hogy igenis sok bunkó van, aki lenézi az ilyen embereket, még nem tudtam rájönni, hogy miért.

2010. jan. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem nézem le őket,sőőt anyukát mozgás és értelmi sérült emberekkel foglalkozik és szoktak hozzánk jönni, hogy anyukám segitsen nekik, mert ugye ők kreativak nagyon és anyukámpedig segit nekik ezekben a dolgokban.:) Sőt amikor ittvannak ölelgetem őket, beszélgetünk, hugommal pedig sokszor eljáccanak.:) 13/L
2010. jan. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek téged kedves Kérdező. A nővérem is mozgássérült, sok mindent át kellett, át kell, hogy éljünk még most is.
2010. jan. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%

A következők miatt:

Sok a bunkó

Sokan nem ismerik a fogyatékossági kategóriákat, ezért:

sok a tévhit

nagy a sajnálat

félnek attól, hogy mit szól hozzá a fogyatékos

félnek attól, hogy ők is fogyatékosok lehet(né)nek

2010. jan. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én testvérem is mozgássérült! Bárhova megyünk,megbámulnak minket,a gyerekek főleg,szüleiket kérdezik,h miért megy úgy,miért olyan a lába,stb,ezt még megértem,de a szülők néha elég primitíven tudnak megnyilvánulni,ez néha elég fájó tud lenni! :'(
2010. jan. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
54%

Ja, anyósom is primitív. Egyszer anyósom, a párom, a páromnak az akkor 10 éves öccse - akinek sztem már lehetne egy kis esze - meg én mentünk valahova - már nem emlékszem, hogy hova - és elment mellettünk egy anyuka, aki tolta a tolószékben ülő olyan 15-16 éves forma lányát. Erre a párom öccse megkérdezi, hogy miért van tolószékben? Mire anyósom megszólal: Azért, mert nyomorék.


Azt hittem leég az arcomról a bőr.

2010. jan. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sok ember nem tudja hogyan viszonyuljon a helyzethez.ha megbámulja se jó de ha nem vesz róla tudomást az sem jó.fiam is súlyosan értelmi és mozgássérült.11 éves.minket is megbámultak már nem esett jól de túltettem rajta magam.barátainknak is furcsa volt előszőr,mostmár bejönnek köszönnek neki beszélgetnek hozzá stb.tudják kezelni a helyzetet.akiknek nincs az ismerettsgi körükbe beteg nem tudja mi a jó szitu.neked is és nekem is természetes mert ebben élünk.ne foglalkozz más véleményével,a lényeg hogy ti szeretitek és segitetek neki amiben szükséges.
2010. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
71%
Szia:) Én is fogyatékkal élő vagyok, vak vagyok. (beszélő számítógéppel írok). Amíg láttam, addig segítettem a mozgássérült, vak embereknek az utcán, ha szükségük volt rá. Én is ugyanezt mondom mindíg, hogy nem tehetünk róla, hgoy ilyenek vagyunk, eléb baj ez nekünk, nem kll még rátenni egy lapáttal. Sajnálom a tesódat:((((
2010. jan. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!