Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A megújított személygépkocsi...

A megújított személygépkocsi szerzési mozgáskorlátozott utalvánnyal csak hitellel (kölcsönszerződéssel) lehet használtautót birtokba venni?

Figyelt kérdés

A 2011-es évi szigorítások után aki továbbra is megfelelt,jogosult a szerzési támogatásra,annak csak hitellel együtt lehetséges az autó megvásárlása?

A megújításban többek között az alábbiak szerepelnek:


A szerzési támogatás összege 600 000Ft.-ra emelkedett

Az igényelt használta autó 4 évnél nem lehet idősebb

Az autófinanszírozási céggel megkötött szerződés szerint lízingszerződés helyett egy kölcsönszerződést kell kötni az új és használtautó igénylő részére egyaránt.


Mivel egy 4 évesnél fiatalabb autó piaci ára minimum duplája a szerzési támogatás összegének,így gondolom a kölcsönszerződés minden esetben megkötésre kerül.

Vagy esetleg félre értelmeztem valamit?


2011. okt. 12. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy nem a kérdésre válaszolok, de nem tudod hogy most mennyi a maximum nyugdíj amíg még fel lehet venni a támogatást? Eddig hetven valamennyi volt a mindenkori öregségi nyugdíj azt hiszem másfélszerese, nem tudod hogy a módosítások után pontos összegben ez mennyit jelent?
2011. okt. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom,a kerületi-városi-vagy községi hivatalban biztos tudnak segíteni.
2011. okt. 12. 16:22
 3/3 anonim válasza:
Valaki mondja már meg nekem konkrétan milyen 4-5éves automata váltós autót lehet venni 600.000 forintból? Mert ugye ennyi támogatást adnak.Mivel nagyon kevés a rokkantnyugdíjam 46.500ft,így még hitelt sem tudok mellé felvenni.Magyaul kitörölhetem vele...ott.Ha mégis tud valaki 600.000ért 4-5 éves automata váltós autót mindenképpen jelezze.
2015. febr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!