Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nézik le a fogyatékosoka...

Miért nézik le a fogyatékosokat, mozgáskorlátozotttakat? Nem értem, hogy miért nézik le őket, hisz nem tehetnek róla, hogy úgy születtek, olyanná váltak. Ti lenézitek őket vagy segíteni próbáltok nekik? Egy mozgáskorlátozott 14 éves testvére.

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 19:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézem le őket

21/f

2010. jan. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
Ki nézi le?
2010. jan. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nagyon sokan lenézik őket, ráadásul még nevetnek is rajtuk, ha valami nem sikerül nekik. Ja, bocsi a 3 db "t"-ért.
2010. jan. 16. 19:48
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb a bunkó emberek meg a neveletlen kisgyerekek csinálnak ilyet. Normális ember nem néz le senkit olyan dolgok miatt amiről nem tehet.
2010. jan. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akik így éreznek, azok azért nézik le őket, mert őket "könnyű" lenézni, és mert felsőbbrendűnek tartják magukat náluk. Egyébként a m.s. ember személyiségén is sok múlik, pl MCDC-ért is egy csomó "keménycsávó" odavan, hiába hogy m.s. Egyébként a segítés is fakadhat lenézésből. És a segítés is lehet éppolyan rosszul eső, mint a kiröhögés. Például ha valaki azt hiszi valakiről, hogy attól, hogy m.s., abból adódóan automatikusan hülye is. Én egyébként nem nézem le őket. A m.s.-eket csak az extrém módon bunkó, műveletlen, tanulatlan, érzéketlen és nagyképű emberek nézik le.
2010. jan. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%
Nem nézem le őket de nem is segítek, mert nem vagyok olyan. Amíg nem zavarnak addig nem foglalkozom velük.
2010. jan. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Anyukám mesélte, hogy mikor egy éves voltam és a tesómmal vitt minket valahová, a tesóm egy kocsiban ült, én meg mellettük totyogtam. Egyszer csak egy vénasszony tesómra ordított, hogy száljon ki a kocsiból, mert nekem kellene ott ülnöm. A tesóm kb. 6-7 éves lehetett. Gondolhatta volna, hogy nem ok nélkül ül benne.

Ebből is látszik, hogy vannak olyan emberek, akik lenézik, tudomást sem vesznek a létezésükről.

2010. jan. 16. 19:59
 8/22 anonim ***** válasza:
77%
Akik lenézik, megszólják, cikizik ezeket a nagyon értékes, szeretetre vágyó embereket, azok bunkó, neveletlen parasztok. Nekem vannak tolókocsis, mozgássérült munkatársaim,és néha példát vehetnénk róluk. Ne törődj azokkal, akik éretlenül viselkednek, szeresd a testvéred, mert ő is nagyon értékes ember. Egyébként a nagypofájúak nem tudják, hogy az élet nagyon kiszámíthatatlan, és bármikor történhet tragédia.
2010. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%
Miért kötelező észrevennem őket? Én nem nézem le őket, nem bántom őket, de ugyanúgy nem nagyon foglalkozok velük mint egy egészséges idegen emberrel sem az utcán. Legfeljebb akkor veszem őket észre ha van velük egy segítőkutya mert magam is nagy kutyás vagyok. De amúgy észre sem veszem hogy ott van, mert nem azt sasolom. Aki lenézi őket az igen szegényes lehet...
2010. jan. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

15:59 Ez olyan, mintha lenéznéd őket, mivel nem akarsz tudomást venni róluk.

A tesómnak is azt mondták 1 évesen (ekkor vették észre, hogy nem olyan, mint mások), hogy 5 éves értelmi szintjén marad egész életében. Tavaly tette le az angol (100%) és informatika (97%) érettségit, ebben az évben pedig a többit fogja. Végig kitűnő volt, most is az lesz. Az orvos is lenézte, most pedig csodálja és bocsánatot is kért tőle/tőlünk.

2010. jan. 16. 20:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!