Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan is lesz valakiből...

Hogyan is lesz valakiből kamionsofőr?

Figyelt kérdés
Tekintve a magyar oktatás színvonalát, egyre inkább gondolkozom a kamionsofőri pályán. Akár hónapokat, éveket is simán el tudok tölteni egyedül, így szerintem abszolút nekem való munka, viszont szeretném megérdeklődni, hogy hogyan is megy ez a dolog? 1) Először is, tudom, hogy először személyautóra kell jogosítványt szereznem, de bizonyos kilométert vezetnem kell, hogy kamionra is elkezdhessem tanulni, aztán még talán korhatár is van, aki 22 év, ha jól tudom, szóval: Mennyi ideig is kell személyautóra jogosítványomnak lennie ahhoz, hogy kamionra is megkaphassam? 2) Kell valami egyéb végzettség ehhez? Tanfolyam, vagy ilyesmi? 3) Hogyan lehet ezzel elhelyezkedni? Gondolom itt is, ahogyan legtöbb szakmában kell x év tapasztalat, de nyilván mindenki elkezdi valahol, tudtok olyan helyet, ahol el lehet ezt kezdeni? 4) Van valami buktató? Mit kell még erről tudni, amit általában nem gondolnának az emberek? Köszönöm a válaszokat!

2014. szept. 4. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:

csak azt tudom mondani, amit szerintem bárki, egy ideig jó móka járni a világot, meg egyedül lenni, de 1-2 év alatt úgy megunod hogy már csak kényszer lesz. semmiképp se tervezz egy életr3e vele, maximum megalapozni az életed, mert keresni viszhont egész jól lehet vele.


egyébként nem kell külön tanfolyam, csak a jogsi, munkahelyhez meg nem árt ha van valami ismerősöd ebben a körben, mert egyébként lehet nem lesz könnyű elkezdeni.


Eleinte nyilván nem egyedül mész, hanem egy tapasztalt sofőrrel.

2014. szept. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahhoz,hogy valaki kamionos lehessen kell:"B"kat. min.2éve,utána "C"kat.,"E"kat,páv vizsga.Ezek után tanfolyam, minimum GKI. Engedély:vezetői kártya,útlevél kb. ennyi.
2014. szept. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok, még idén szeretném elvégezni személyautóra a jogsit, aztán amint csak lehet egyből kamionra is. Nem feltétlen tervezek egy életre, viszont legalább egy kis pénzt szerezni vele, hogy aztán külföldre költözhessek. Egyedül az elhelyezkedéssel lehetnek már csak problémák, nem igazán ismerek senkit aki ebben a körben mozog, de van még pár évem kiépíteni a kapcsolatokat. Köszönöm a segítséget! :)
2014. szept. 5. 15:54
 4/4 anonim válasza:

Csak,hogy pontosítsam az előttem lévőt.!


"C" kategóriás jogosítványt megtudod szerezni rögtön a "B" után -> Kezdő vezetői engedéllyel ami neked lesz "B" -kategória után két évig. Két év után csinálhatod meg a C+E- kategóriát. (korhatár 18 - "C" kategóriára ) - AZ "E" kategóriának pedig (két év vezetői engedély, bármely kategóriából )


Mint mindenhol itt is vannak kezdők, keresni kell egy olyan céget ahol betanítanak, és magad ura leszel,aztán ha ikerül egy jót kifognod, még változtatni sem kell, bár ez nem jellemző,kezdetben inkább valami olyan munkád lesz, ami annyira nem fog tetszeni.


( Több kolléga van, nem kell megkövezni, ez az én meglátásom )

2017. márc. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!