Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen utat kell bejárni...

Milyen utat kell bejárni ahoz, hogy valakiből kamionsofőr lehessen?

Figyelt kérdés

10 éve van B kategóriás vezetői engedélyem.Sokat vezettem 3,5 t-s Iveco-t, nagyon tetszik az út.

Milyen gorsan lehet megszerezni egy C-s jogsit,majd a C+E-t?


2011. febr. 27. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:

ezer ilyen kérdés volt már, egyébként kb 2 hónap ha nagyon sietős, de utána kell még a GKI és PÁV3 összesen kb 400e forint lesz mindennel együtt..


Én nagyon átgondolnám a dolgot, mert a 3,5 iveco val gondolom nem 1,5 hónapon keresztül mentél, voltál otthon is, tudtál mosakodni stb. Szépnek tűnik maga a munka, hogy csak egész nap mész az úton és ezért fizetnek, de sajnos nagyon nem ebből áll.. És alig lehet találni munkát.

2011. febr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van. A 3.5t-s Iveco nem hasonlít semmiben a kamionsofőrök munkájához. Nincs benne tachogfáf, tehát úgy mehetsz ahogy akarsz, meg pályán is tudsz tartósan 100-110-zel haladni. Az árud mennyisége is töredéke a kamionéhoz képest. Egy kamion 32-34 lap árut visz. Arra gondolok, hogy a kiszolgáltatás nem 10 perc és sokszor te húzod ki békával az árut a raktérból ami darabonként lehet akár 500-700kg is.

Aztán az Ivecoval bemehettél bárhova, de a kamion ki van tiltva sok útról, úgyhogy a GPS útvonalát nem mindig tudod követni, de attól még érjél időben oda.

Ha nemzetközin is gondolkozol akkor min 2-3 hétig vagy kint és ott a kaját a fürdést a tiszta ruhát magad intézed.

Nem riogatni akarlak, csak leírtam nagyon nagy vonalakban mivel jár ez a szakma.

2011. febr. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A 3,5 t-s Iveco-val 2 és fél hétig voltam "körúton". Lengyelország, Litvánia, Észtország, majd vissza Lengyelország, aztán Csehország, Németország, Hollandia,Németország,Ausztria és végül Pest. Mindenhol felvettem és leraktam valamit. A lengyeleknél, litvánoknál nekem kellett "lebékázni" az árut, a többi helyen targoncával lepakoltak.Az idő nem gond. Tachográf, az nem volt, és sajnos volt olyan időszak, hogy a főnök annyira hajtott,hogy 4 napig nem tudtam megfürödni sem...

Tudom,mivel jár nyergesen lenni, de nekem tetszik a dolog.Nem vagyok egy nagyon kényelmes ember.(De igénytelen sem!)

2011. febr. 28. 09:07
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja, és WebEye-s volt az autó, a főnök azonnal ordított, ha 80-nal többel mentem.AZt mondta, nem lehet gyilkolni a gépet.
2011. febr. 28. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!