Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti elítélitek azokat akik...

Ti elítélitek azokat akik mások? Mi a véleményetek erről? (Lent)

Figyelt kérdés

Én itt arra gondolok, hogy zeneileg. Ha pl.: valaki már "lejárt" zenét hallgat. Velem ez történt tegnap:

A suliban az egyik oszt.társamnak éppen egy zenét mutattam, ami rock volt. Ordítottak benne meg minden, ilyen igazi rock volt. Erre odajött hozzám egy fiú, és beszólt, hogy "ez is ilyen rock ge ci?!"

És én ezt nem értem...Miért baj az ha valakinek más a zenei ízlése?! Miért baj az ha valaki már egy pár éves zenét hallgat?!

Ti hogy vagytok ezzel?



2014. szept. 6. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Még ma is vannak számos hardcore,rock bandák,akik most is játszanak ilyen zenét..egyébként én is rockot hallgatok és most összeismerkedtem egy csajjal,aki olyan igazi rocker,erős sminket is használ,együttes pólókat hord..stb..stb.az meg más dolog,hogy ki milyen zenét szeret.mondjuk szerintem neked se tetszene annyira,ha valami olyan féle zenét bömböltetnének melletted,amilyet pont utálsz..csak te vagy olyan normális,hogy nem szólsz be neki..
2014. szept. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát, akkor jó:) :D
2014. szept. 6. 22:10
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, lehet hogy nem örülök neki, de igen én nem szólok be neki! ;)
2014. szept. 6. 22:12
 4/6 anonim ***** válasza:

A kérdésben és válaszban jelen lévő trágárság okát nem értem.

Lehet, fel kellene kötnöm magamat, mert én szoktam Mozart operákat hallgatni, francia sanzont, R&B-t, reppet stb. is.

2014. szept. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 2xSü ***** válasza:

Minden zenei irányzatban van egyfajta világkép, életérzés. Az tud igazán rajongani a rockzenéért, aki magáénak vallja az ezzel együtt „csomagolt” világképet is.


Tehát nem feltétlenül a zenei ízlésedet ítélte meg az a srác, lehet, hogy azt a világképet, életérzést, amit a rockzene ad. Lehet, hogy ezt nézi le, és ezzel azonosít téged. Ami valahol jogos is, hiszen ha te ezt a zenét kedveled, akkor a mondanivalója is harmonizál veled, tehát neked is ezt a világképet kellene, hogy valld.


Az is lehet, hogy pont a kettő közötti disszonancia az, ami a fenti kijelentést okozta. Hogy látja, hogy rockzenét hallgatsz, csak éppen azt is látja, hogy te úgy általában nem úgy viselkedsz, nem úgy öltözködöl, mint ahogy egy valódi rockertől elvárható lenne. Ha valaki sokszor találkozik azzal, hogy páran divatból lesznek ilyen-olyan szubkultúra hirdetői, miközben nem ismerik valójában az adott szubkultúra valódi lényegét, mélységét, akkor ez is lehet megvetés tárgya.


De úgy alapból is. Valahogy a zene lett korunk egyik drogja. A tizenévesek jó része nem egy hobbiért rajong, hanem egy zenei stílusért, vagy együttesért. Ezzel azonosítják magukat, erről írnak blogot, stb… Emiatt sokkal fanatikusabb módon csapnak össze a különböző zenei stílusok. Ez is adhat okot a fenti kijelentésre, lehet hogy a srác veszi túl komolyan az általa kedvelt műfajt.

2014. szept. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Figyelj én a 60-as évek zenéjét is hallgatom...( pedig 18 éves vagyok) Szóval kit érdekel, hogy mit mondanak mások? Hallgasd, ami neked tetszik, és ne figyelj arra, hogy ki mit mond. Gondolom nem is olyan volt, akinek adnál a véleményére, akkor miért is számít neked?
2014. szept. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!