Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » EBay-ről rendelt csomagjaimat...

EBay-ről rendelt csomagjaimat sorra nem kapom meg. Ezt csak én tapasztalom, vagy mostanában többekkel előfordult?

Figyelt kérdés

Tehát az eBay-ről rendelt csomagjaim rendre eltűnnek valamerre. Eddig nem volt gond, jobban mondva 1-2-szer fordult elő, hogy valami nem érkezett meg, de az utóbbi hónapokban folyamatosan eltűnnek. Például (sajnos) igen sokszor rendeltem ugyanazon eladótól termékenységi teszteket. 5-6 alkalommal rendesen megérkeztek, majd az utolsó rendelésemnél valami történt. Nem érkezett meg sem a rendelt csomag, sem az, amit utána küldtek, illetve egy másik eladó hasonló terméke sem... Kezdett gyanús lenni, hogy miért pont a tesztekkel van ez így, de aztán a minap két ugyanolyan karkötő helyett csak az egyik érkezett meg, a párja érdekes módon azóta sem, pedig ugyanazon napon, ugyanattól az eladótól rendeltem. Több csomagom várat még magára, de elvileg bele férnek az időbe, viszont nagyon gyanús nekem, hogy 5 ovulációs/terhességi tesztet tartalmazó csomagból 5 nem érkezik meg az utóbbi időben.

Üldözési mániám van, hogy valahol egy postai alkalmazott kisasszony tesztekre és női kiegészítőkre csap le, vagy mással is előfordul mostanában?


Köszi a válaszokat előre is! :)



2014. szept. 15. 17:25
 1/5 anonim válasza:
100%
Amikor veszel valamit, akkor kérd meg az eladót, hogy írja meg a 'tracking number'-t. A postán a szám alapján tudsz érdeklődni a csomagról.
2014. szept. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amikor veszel vmit eBayen, mikor az elado feladja a csomagot, az eBayeden belul megjelenik egy kis sarga boritek a termek neve mellett, onnan tudod, hogy a cucc fel lett adva. Egyebkent neha meg emailt is kuldenek errol.

A sarga boritek alatt van olyan, hogy estimated delivery es valami szam, pl. 15 days, vagy datum, Okt 10-20.

Addig varj ami oda van irva es ha a cucc ezutan sem jon meg, akkor irj az eladonak. Adj neki 24 orat hogy valaszoljon. Ha nem valaszol, vagy nem ugy ahogy te szeretned, akkor nyiss egy ugyet az eBay fele es ok majd rendezik a dolgot, vagy megkapod a cuccot vagy visszaadjak a penzed.

Termeszetesen ezutan keresel egy masik eladot, mert ha egy eladotol rendszeresen nem erkeznek meg a csomagok, akkor az nem a csomag tartalma miatt van, hanem valoszinu az elado hibaja. (persze ha vmi olyasmi van a csomogaban ami tiltott az Eu-n belul, de ketlem, hogy itt ez all fenn).


Nincs postas kisasszony, ugyanis a csomagok egy hatalmas raktarba erkeznek es gepek (robotok) valogatjak a legtobbjet szet, de ha emberi kezbe is kerul a csomag, sem idejuk sem energiajuk megnezni a csomagon a nevet cimet es megkeresni a TE csomagodat majd lenyuljak es kopeny alatt kisimliznek vele az oltozobe? Erzed te is, hogy ez kicsit tulzas...


Ha a termek erteke x penz felett van akkor a vamosok kezelik (kapsz egy levelet, hogy hol kell az AFAt esetleges vamot kifizetni) de ha filleres dologrol van szo, akkor nincs se vam se afa es a postas hozza a cuccot.


[link]

2014. szept. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem minden küldeményhez tartozik tracking number, de eddig még nem is nagyon volt ebből gondom.


Már évek óta eBay-ezek, közel 200 vásárlás van a hátam mögött, és a problémám egy megbízható és már jó párszor kipróbált eladó terméke esetén vetődött fel. Az eladó korrekt volt, mert ahogy mindig, kivártam a maximális időt, írtam neki, hogy nem jött meg, ő újra elküldte, ami szintén nem jött meg, végül visszautalta a pénzem a PayPal-omra. Közben ugyanilyen terméket rendeltem egy másik, szintén megbízható eladótól, amivel ugyanez történt, még mindig nem érkezett meg egyik csomag sem, pedig már bőven túl vagyunk valamennyi maximális kézbesítési határidején. Vagy az, hogy két ugyanolyan borítékban és ugyanolyan tartalom feltüntetésével küldött termékből érdekes módon csak az egyik érkezik meg, nálam sajnos, hiába vagyok tisztában azokkal, amiket kedves második válaszoló írsz, csak emberi tényezőre tudok gondolni, ugyanis azért sajnos nem minden folyamatot végeznek gépek.


Egyik csomag értéke sem közelíti meg az elvámolandó határt, így ez sem jöhet szóba. Egyszerűen augusztusban valami történt, amióta az eBayes rendeléseim egyszerűen nem érkeznek meg. És ezért kezdtem el keresni a lehetséges okokat, hisz eddig évekig nem volt ilyen problémám.

2014. szept. 17. 10:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem sem érkezett meg egy csomagom, amit augusztusban rendeltem, és már legalább 3 hete lejárt a határidő, de szerencsére gond nélkül visszakaptam a pénzem.

Mostanában különben nekem a kiszállítási idő is hosszabbnak tűnik, de lehet, hogy ezt csak behallucináltam, vagy csak szimplán pechem van :D

2014. szept. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezért is szeretem az eBay-t, mert ha gond van, korrekt a rendszer. :) Én most egy darabig nem fogok rendelni, kivárom, hogy mindenem megjön-e, amit rendeltem, de ha nem, akkor inkább elfelejtem, vagy csak lekövethető csomagot rendelek. :)
2014. szept. 18. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!