Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy biztonsári őr belenézhet...

Egy biztonsári őr belenézhet a táskámba mindenféle ok nélkül? (bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Egyik nap nézelődök egy ruhásboltban (New Yorker), kb. 10-15 percet lehettem bent, tényleg csak végig szaladtam az üzleten, már mennék a kijárat fele, kb. fél méter választ el a becsipogós kaputól, tehát még nem léptem ki az üzletből, mire utánam szól a bolt biztonsági őre, hogy azonnal álljak meg, és nyomatékosan közli, hogy mindenféle ellenkezés nélkül mutassam meg a táskám tartalmát. Hirtelen az ütő is megállt bennem és természetesen kinyitottam, mire csak belenézett és jó, ennyi volt, "haladhat tovább". Ezt nem tudom hova tenni, ilyen még sosem volt velem, nem hiszem hogy lopásra gyanús jeleneket adtam volna ill. a csipogó úgyis szólt volna, gondolom ezért van, és egyedül engem állított csak meg igen arrogáns módon.
2014. szept. 18. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ombutszmanó is vizsgálódott korábban hasonló kérdésben. Ok nélkül, szúrópróbaszerűen tilos. Ha megállít, találnia is kell valami, mert ha nem feljelentheted.

Nem tudom linkkel, törvényhellyel megerősíteni. Több éves infó egy hírportálról. Ha tévedek, akkor bocs!

2014. szept. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2014. szept. 18. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!