Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Keresek egy olyan online...

Keresek egy olyan online térképet ami műholdas, mármint amin lehet látni ahogy mozognak autók, emberek, stb. Lécives írjatok linket ha van ilyen"? "

Figyelt kérdés

2014. szept. 27. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Nincs ilyen, nyilvános webkamerákkal próbálkozz.


Illetve van élő és netről nézhető kamera, de az az ISS-re van rögzítve, a feltételeidnek nem jó.

2014. szept. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

google térkép

beírod a várost, majd felül rákattintasz az utcaképre. Végig tudsz menni egy utcán, vagy egy városon is. :)

2014. szept. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
Lécives. Két C-vel kell írni.
2014. szept. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem létezik ilyen publikus eszköz. Viszont lécives szó egyáltalán nincs.
2014. szept. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
2014. szept. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A google-t hiába mutogatják, az nem mozgó, élő kép. Nincs olyan, amit a kérdező szeretne.
2014. szept. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Véletlenűl írtam egy c vel a lécivest, amúgy meg csak hallottam ismerősöktől hogy van ilyen, de ha biztos hogy nincs akkor mind1, azért köszönöm a kommentelőknek!
2014. szept. 27. 17:09
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, hány cével írod, írhatod ezerrel is, mert egy sem kell bele. Legyél szíves, röviden, közönségesen légy szíves. Lécci, léci stb nincs.


A goggle street views-et mutogatják itt többen, de ez nem élő kép. Autók járják folyamatosan a világot, s készítenek spéci fotókat, amelyet használhatsz a google maps szolgáltatásban. De ezek utcaszinten készült fotók, nem műholdfelvételek.


Élő videóképet, amilyent szeretnél technikailag sem lenne lehetséges készíteni, csak kis időeltolódással, geostacionárius pályán keringő műholdról.

Több szempontból aggályos, elsősorban katonai-védelmi, de a személyiségi jogokig is elmehetünk.


Ha van is olyan hold esetleg, amelyen el tudnak helyezni olyan videókamarát, amelyiknek az objektíve extrém hosszú fókusszal rendelkezik, biztosan nem a közembernek közvetítene képeket.


A technikai őrült sokat fejlődött csak az én életemben is. Nyomdai fotósként kezdtem dolgozni a hetvenes években. Ez a szakma ma már nem létezik. Elsodorta a digitális technika.

De az bizonyos, hogy olyan objektív, amelyik testközelből tudja mutatni a földet, alig-alig építhető. A nagyon hosszú fókusztáv azzal jár, hogy nagyon gyenge lesz a fényerő. És azzal is, hogy perspektivikusan összenyomja a képet. Forma 1 közvetítést biztosan láttál már. Amikor szemből fotózzák a pályát, olyan, mintha csak lassan mozognának a kocsi, s a hátsó mintha az előtte menő mögött lenne, pedig több tíz méter választja el őket. Ez a teleobjektív miatt van.

Amiatt, hogy ez az űrkamera ne gyárkémény méretű lencsét kapja, csak tükörobjektív jöhet szóba. Üveglencse nem készíthető, mert az anyag egy bizonyos tömeg felett egyszerűen megfolyik.

A képet felvevő érzékelőnek is nagynak, igen jó felbontásúnak, s gyorsnak kellene lennie. És miután a kép digitalizálásra került, titkosítani is kell, s rádiójelek formájában eljuttatni a földre. Ha nem rádiójel, akkor lézer, mit tudom én.

Ha publikus lenne a kép, akkor személyiségvédelmi okokból egy olyan igen gyors szoftver is kell, amelyik a mozgó képen felismeri az arcokat, rendszámtáblákat, s elmossa azt.

Az emberek szórakoztatásra nem üzemeltetnek ilyent.

El tudom képzelni, hogy fegyver irányítására van ilyen rendszer, de alig hiszem.

2014. szept. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!