Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem tudom nyomon követni...

Miért nem tudom nyomon követni a csomagomat a Magyar posta honlapján?

Figyelt kérdés

Ma (szombaton) feladtam egy csomagot Nigériába. Az normális hogy azt írja ki a ragszámra , hogy nincs ilyen küldemény?

Ezt csak hétfőtől tudom majd követni?



2014. szept. 27. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Még korai, hétfőn nézd meg, de akkor se reggel.

Viszont elég ritka dolog, ha valaki innen Nigériába ad fel csomagot. Lehet hogy "eladtál" valamit, és utólag visszagondolva furcsa az eladó, furcsa magyartalan e-mail levelezés után, vagy angol nyelvű, de az sem tökéletes angolsággal íródott?


Az árát ugye még nem kaptad meg, csak előre küldöd a csomagot? Mert ezt nevezik "nigériai csalásnak".


És fogadjunk, hogy aki megvette, az Angliában dolgozik és a szegény kislányának "vette"?

2014. szept. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát most sikeresen beszaradtál.

Igen eladtam valamit ebay-en.

Tökéletes angolsággal írták a leveleket, de igen a férje fiának kell küldenem nigeriába.

Elvileg elutalta a pénzt csak a paypal visszatartja amíg nem igazolom neki.

Kaptam több emailt is , hogy a pénz megérkezett a számlámra csak igazolnom kell de már nem az eladónak hanem a paypal-nak.

Remélem , hogy már nincs olyan mód , hogy visszavonja a pénzt a paypal-nál.

2014. szept. 28. 09:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de ez akkor tényleg csalás. A Paypal nem tarthatja vissza a pénzt. Sajnos ilyen e-mailekkel meg szoktak ígérni mindenfélét, hogy tuti elindították a pénzt, csak várj és küldd a csomagot.


Nem tudom, hogy hogyan lehet visszavenni még a csomagot, és a posta ilyent még meg tud-e tenni, de azt javaslom, hogy amint kinyit a posta, menj be nyitásra. Próbáld meg leállíttatni a csomagot, ne küldjék ki, hozzák vissza neked, mert az úgynevezett nigériai csalás áldozata lettél és az eladott áru ellenértékét nem kaptad meg. Ha sikerül visszaszedni, akkor legfeljebb a postai díjat veszíted el, de legalább a küldött áru nem veszne el.

Remélem, a posta még tud segíteni.

2014. szept. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Most rákerestem az email címre amit írtak és tényleg ne ma Paypal-é. Akkora egy idiótának érzem magam. Pedig megszólalásig ugyanolyan email volt. Gondolom ez már nem nagy dolog, de nem egy embernek mutattam mert segítettek fordítani, és mindenki beszívta.

Most néztem a postai szabályzatot elvileg a tulajdonomat képezi a csomag amíg nem lett kézbesítve bármikor visszafordíthatom csak nem kapom vissza a postaköltséget.

Nem győzök hálás lenni azért , hogy kiszúrtad ezt még így is rövidebb lettem 17 ezer ftal, de legalább nem annyival amennyit a fényképezőgépem ér. (50eft)

Köszönöm még egyszer!!!

2014. szept. 28. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!