Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik olyan aki már 80 éves...

Létezik olyan aki már 80 éves kor felett van és még mindig tud autót vezetni?

Figyelt kérdés

2014. szept. 29. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Persze-van! Ők okozzák a legtöbb balesetet!)be kellene tiltani)
2014. szept. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
93%
Persze, az egyik rokonom, pont 80 éves, de fiatalokat megszégyenítő temperamentummal rendelkezik, kocsit vezet, mellette a laptopján tartja a családtagokkal a kapcsolatot, posztol a facebookon, utazgat mellette nagyon életerős. Szerintem nem kell valakit leírni azért mert idős, persze ha az orvos valakinek azt ajánlja, hogy kerülje a vezetést, akkor az legyen is úgy, és tényleg ne vezessen:-)
2014. szept. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Persze-van! Ők okozzák a legtöbb balesetet!)be kellene tiltani)


Tudnál erre valami kimutatást adni? A rendőrök, s a közlekedéstudománnyal foglalkozók úgy tudják, hogy a relatív gyorshajtásból adódik a legtöbb baleset.


******

Léteznek olyan idős emberek, akik koruk ellenére teljes szellemi és testi frissességnek örvendenek, s nagyon jó autóvezetők. És olyanok is, akik már nem annyira, de komótosan, megfontoltan közlekednek. Bosszantó lehet a száguldozni vágyóknak, de egyébként nem jelentenek különösebb kockázatot.

Persze olyan is vezet autót ilyen hajlott korban, akinek húsz évesen sem lett volna szabad.

Egyszer olvastam egy 96 éves bácsiról, aki megbukott egy közúti ellenőrzésen. Kiderült, 70 éve vezet jogsi nélkül. Soha nem adott okot arra, hogy megállítsák a rendőrök, így történt. Ekkor sem szabálytalanság miatt intették le, hanem valami akció volt.

2014. szept. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

Igen, én ismerek 80 év feletti hölgyet, aki jól és balesetmentesen vezet; egyenesen élvezi.

Magam is 70 múltam, semmilyen egészségi problémám nincs, gyógyszereknek a neveit sem tudom, akár futva is tudok a lépcsőn „járni”, mondjuk a VIII. emeletre. Több-százezer kilométert vezettem már, nem voltam baleset résztvevője és még szabálysértési bírságot sem fizettem. Ezt annak köszönhetem, hogy nem csak technikailag tudom kellően kezelni a gépkocsit, rendszeresen ellenőrzöm és frissítem a KRESZ-ismereteimet, jól érzékelem és értékelem a környezetemben haladókat, állókat is; előre sejtem, hogy mit fognak hibázni. Persze, belátom, hogy az már szerencse dolga, hogy nem volt számomra kivédhetetlen helyzet.


De, nézzük a KSH legfrissebb, 2012. évi közlekedési baleset-elemzését.

81. A járművezetők által okozott balesetek száma nem, életkor és természet szerint, 2012

Az látszik, hogy 64 éves korig egyre növekszik a szám, majd csökken.

A csökkenés megtévesztő lehet, hiszen lehet, sőt, valószínű, hogy ez a korosztály kisebb mértékben vesz részt a forgalomban.

De a kor előrehaladtával való erőteljes növekedést is óvatosan kell kezelni.

A 21-24 éves korosztály 1133, a 36-45 éves korosztály 2959 balesetet okozott. Csaknem 3-szorosát? Nem. A 21-24 éves korosztály 4 évnyi, 1 évnyire 1133/3=283,25 jut. A 36-45 éves korosztály 10 évnyi, 1 évnyire 2959/10=295,9 jut.

És a 46-64 éves korosztály csúnyán mutató 3601 okozott balesete? Ez 19 évnyi korosztály, 1 évnyire 3601/19=189,53 jut.

[link]


És, tisztelt, 22:49-kor megjelent válasz írója! Az ilyen egysíkú, kizárólagos, ellenséges, és nem utolsó sorban nem megalapozott véleményéből arra következtetek, hogy pályaalkalmassági vizsgálaton inkább gondjai lennének, mint sok idős embernek. És, ha már tiltást szeretne, akkor nem be-, hanem el.


Mindenkinek - kortól, nemtől függetlenül - balesetmentes közlekedést, egészségben töltött, szép, hosszú, tartalmas életet kívánok!

2014. szept. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy személyes válasz, nagyapám közel 60 évig volt sofőr, anyagszállító, kamionos most 80 éves és azt kell, hogy mondjam még mindig rutinosan vezet. Engem sokszor visz valahová, de nem nagyon látom, hogy valami baj lenne vele. Persze messzebbre, más városokba nem nagyon megy már.
2017. júl. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!